TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Ekders...

Kodla Büyü

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Bilim fuarı için ders dışı etkinlik kapsamında ek ders alınabiliyormuş... Bunun için örnek bir dilekçe ve gerekli evraklar neler?

Buna başvuru için bir süre vs var mı? İl milli eğitime başvurmak için bir süresi var mı? Yoksa atıyorum projeden 2 hafta önce başvurup 2 haftalık bişey olabilir mi mesela?

Koordinatör için farklı proje yürütücüsü öğretmenler için aynı mı bu ekders saati?

Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim... Hemde bir kaynak olur burda...

Üzerinde ders dışı egzersizi bulunmayan öğretmenler "6 saat"e kadar ekders alabiliyor...
Egzersiz için başvurma süresi yok. Okulda aynı anda başvrulurmasını istiyor milli eğitim müdürlükleri

Ekte 2 ve 6 saate göre ayarlanmış egzersiz planları ve başvuru dilekçesi mevcut...

Ekli dosyalar

• Egzersiz Evraklar.rar
    48.5 KB · Görüntüleme: 5,066
Sayin hocam,
6 saate kadar haftalik ek ders alabiliyorsunuz.
Projeniz icin planlama yapmaniz gerekmekte dir.haftanın hangi günleri kaçar saatlik çalışma yapacağınızı da belirmelisiniz.

birde bilim fuarında gösterilecek projeler arasına girebilmek için yarışacak bir proje ile başvurmanız...

Mayısın başında dilekçeler gönderilir veya şu tarihten sonra egzersiz başvurusu yapılamaz diye bişey var mı? Varsa bu tarih nasıl ve neye göre belirlenir?

s_kajmeran' Alıntı:
Mayısın başında dilekçeler gönderilir veya şu tarihten sonra egzersiz başvurusu yapılamaz diye bişey var mı? Varsa bu tarih nasıl ve neye göre belirlenir?
..
genelde egzersizler sene başı yada dönem başında planlanıyor hocam. ama MART ayında başlayamaz diye bir madde yok.
tek sıkıntı bilim fuarına katılacak projeyi yetiştirememeniz olur...

Yok hocam bilim fuarı koordinatörü benim... Diğer çalışacak öğretmenlerimiz sağolsunlar geçen yıl iyi çalıştılar ve hiçbir ücret almadık. Proje üretmekte sıkıntı çekmedik hamdolsun. 25 yeterken geçen yıl 50-60 proje oluşturup sergiledik.
Arkadaşlar ek ders alındığını duymuşlar ve madem yapıyoruz ek dersimizi alalım dediler haklı olarak. Onun için başvuru yapacağız....

Geçen yıl yine konusu açılmıştı, bir arkadaş geç kalındığını vs söylemişti. Bu yıl iyice araştırıp ona göre bilgi vermek istiyorum... Bu arada bu başlıkta net bilgileri ve oluşacak sonuçları, örnek plan ve dilekçeyi ilk mesajda paylaşacağım inşallah. Salı günü başvuru yapacağız bakalım inşallah sorun çıkmaz...

hocam BİLDİĞİM KADARIYLA TÜBİTAK olayında 2 farklı çalışma için ücret veriliyor
.
1 - Olimpiyatlar. (Bilişim dahil farklı branşlar var)
2 - Proje yarışması. (Bunun içinde proje üretip yarışmaya başvuru yapmanız gerekiyor)
.
FUAR da bu proje yarışmasında finale kalan projelerin sergilendiği bir etkinlik.
...
Ben yorum yaparken bunlara göre mesaj yazmıştım.
Ama sizin söylediğiniz bunların dışında farklı bir etkinlik. Sonucu paylaşırsanız bende bilgi edinmiş olurum. Teşekkürler.

Ben tübitak ortaöğretim proje yarışmasına 2 yıldır ocak ta başvuruyorum ve egzersizimi proje sonuçlanıncaya kadar alıyorum. benim katıldığım yarışmalarda mart-nisan ayı içinde proje raporlarına göre değerlendirme yapılıp eleme yapılıyor. elemeyi geçerseniz ek ders devam ediyor elenirseniz elendiğiniz tarih itibariyle ek dersler kesiliyor. genelge bilim olmpiyatlarınıda kapsıyor. ilgili genelge ekte kolay gelsin

Ekli dosyalar

• 27114048_bbeekdersileilgiligenelge.zip
    1.3 MB · Görüntüleme: 1,623
s_kajmeran' Alıntı:
Hocam ben projeye başvuru yaptım ve zaten hemen herkese çıkıyor...
...
projeleriniz ARAŞTIRMA ağırlıklı mı yoksa uygulama ağırlıklı mı
.
mesela meslek liselerinde öğrencilere yaptırdığımız yazılımlarla katılabilirmiyiz ?

hocam ben haftada 10 saat kurs veriyorum okulda. aynı zamanda proje yürütücüsüyüm.yine de ek ders alabilir miyim?ayrıca 30 saat dersim de var.

Ders dışı egzersiz göreviniz yoksa 6 saate kadar ekders alınabiliyor... Ekders için gerekli belgeleri 1. mesaja ekledim...

bilisim_oguz' Alıntı:
bilisim_oguz' Alıntı:
hocam ben haftada 10 saat kurs veriyorum okulda. aynı zamanda proje yürütücüsüyüm.yine de ek ders alabilir miyim?ayrıca 30 saat dersim de var.
var mı fikri olan?
..
EGZERSİZ diğerlerinden farklı bir şeydir hocam.
100 saat derse bile girseniz egzersizi yine de alabilirsiniz.

bununla ilgli tek kriter var.
kurumda verilecek yıllık toplam egzersiz ücreti okulun yıllık ders saat sayısının %6 sını geçemez gibi birşeydi. net hatırlamıyorum maddedi.

Arkadaşlar ben bu sene başvurmak istiyorum ama hiç bir deneyimim yok bu konuda daha önce katılmış arkadaşlar ne tür projelerle katıldınız biraz fikir verirseniz sevinirim.

arkadaşlar tübitak da 6 saate kadar egzersiz alabileceğimiz nerede yazıyordu. birde 1 öğrenciyle 1 proje yi 6 saat egzersiz alarak yürütebilir miyim bunun dayanağı nedir

arkadaşlar tübitak kampasında ek ders almanın yasal dayanağı nedir bana bunu söyleyebilir misiniz. tübitak dan ek ders alamazsınız deniyor acil göstermem lazım

Geri