TÜBİTAK 4006 Projeleri Zorunlu mu?

Kodla Büyü

turanhilal1071

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar TÜBİTAK 4006 Projeleri Zorunlu mu? Koordinatör proje yürütücüsü veya danışman olmak zorlu mu?
Yani idare bizim istediğimiz dışında görevlendirme verebilir mi?

Hocam öğrencilere katkısı olacak projelerde danışman olarak kendi isteğinizle görev alabilirsiniz. Zorunlu olmaz. Biz idare ile uyumlu olarak öğrencilerin gelişimine de katkı sağlamak için görev alıyoruz

Zorunlu değil hocam. Ancak okulda böyle bir aktivite varsa dışarda kalmak, hele birde başrol verildiğinde istememeği doğru bulmuyorum.

Ne katılmak zorunlu ne de yürütücü olmak. Meraklılar yapsınlar.
Zorunlu diyen de yürütücü olsun.
4006 nın şartları bellidir. Yeterli sayıda proje çıkıyorsa katılabilir okul.
Katılma kararı alıp sonrasında projeye zorlamak mobingtir. Zorla yürütücü yapmak mobingtir

Katılmıyorum. Meraklı olan katılsın. Meraklı olan başrol alsın.
Hocam neden bu kadar gerildiniz ki? Hem ben size cevap diye de yazmadım.
Hem bende zorunlu olmadığını yazdım.
Kendi görüşümü yazdım.
Daha önce okulumda da böyle bir organizasyon oldu. Tüm arkadaşlar Gönüllü olarak görev aldılar.
Zorla böyle bir görev verilemez zaten.

Hocam neden bu kadar gerildiniz ki? Hem ben size cevap diye de yazmadım.
Hem bende zorunlu olmadığını yazdım.
Kendi görüşümü yazdım.
Daha önce okulumda da böyle bir organizasyon oldu. Tüm arkadaşlar Gönüllü olarak görev aldılar.
Zorla böyle bir görev verilemez zaten.
Gerilmedim hocam. Ama algı yapmanız da hoşuma gitmedi. Yok baş rol falan. Katılmak isteyeni tutan yok. İstemeyen istemez kimseyi de ilgilendirmez.
Okullarda bu süreçlerin nasıl işlediği belli. Konuyu açan hocamızdan da belli. Beni geren bu tür idareciler.

Gerilmedim hocam. Ama algı yapmanız da hoşuma gitmedi. Yok baş rol falan. Katılmak isteyeni tutan yok. İstemeyen istemez kimseyi de ilgilendirmez.
Okullarda bu süreçlerin nasıl işlediği belli. Konuyu açan hocamızdan da belli. Beni geren bu tür idareciler.
Algı yapmadım hocam. Kendi fikrimi söyledim.
Birde olaya tersten bakalım. Okulda bir aktivite olacak ve tüm öğretmenlere görev verildi. ama bir tek size verilmedi ne hissedersiniz?
Bu seferde dışladılar beni yine mobbing var dersiniz.
Ben okulda bir aktivite varsa ve bu kurumun bir üyesiysem mutlaka görev almak isterim.
Bu olay tabiki zorla olmaz.
Her branşın kendince kaldırdığı bir yük vardır.
Sınıfçılar okuma yazma yükünü kaldırıyor.
Ana branşlar sınavların yükünü
Bilişimciler teknolojik yükü
Vs.

Arkadaşlar TÜBİTAK 4006 Projeleri Zorunlu mu? Koordinatör proje yürütücüsü veya danışman olmak zorlu mu?
Yani idare bizim istediğimiz dışında görevlendirme verebilir mi?
1. cümlenin cevabı elbette zorunlu değil. 2. cümle için ise zorluk kastediliyor sanırım bence zorluk bir yana keyifli de olabilir çoğu zaman. Yepyeni bir buluş yapmamız beklenmiyor, proje tabanlı bir etkinlik nihayetinde. Çocuklarla bir şeyler yapmış, yapabilmiş olmanın hem onlara hem de size katacağı tecrübe ve duygular çok önemli olsa gerek.

Birde olaya tersten bakalım. Okulda bir aktivite olacak ve tüm öğretmenlere görev verildi. ama bir tek size verilmedi ne hissedersiniz?
Ben okulda bir aktivite varsa ve bu kurumun bir üyesiysem mutlaka görev almak isterim.
Vs.
bilişimciler teknoloji yükü biraz daha açar mısın hocam

Vs.
Okulda bir aktivite olacaksa buna öğretmenler kurulu karar vermelidir. O zaman zaten iş bölümü istekli öğretmenler arasında yapılır. Okul müdürü karar veriyorsa.işte buraya konu olan durum ortaya çıkar.

Neyse uzatmayalım. Birbirimizi anladık sanırım.

Geri