TÜBİTAK PROJELERİ

Kodla Büyü
Öncelikle TUBİTAK projelerinden kasıt zannediyorum TUBİTAK 4006 Bilim Fuarları. Birde ortaöğretim öğrencilerinin yarışma olarak katıldığı araştırma projeleri var fakat yazılanlardan anladığım fuara dair bilgi istenmiş.
* Bu senenin takvimine göre 1 Aralık 2017 tarihine kadar bilimiz.tubitak.gov.tr adresinden başvuru yapılması gerekli.
* 1,2,3 ve 4. hizmet alanları için 20; 5 ve 6. hizmet alanları için 10 projeyle başvuru yapılmalı.
* Başvuru yapılan projelerin en az yarısı araştırma projesi olmalı. Projelerin diğerleri tasarım, tanıtım ve robotik alanlarında olabilir. Her dersten proje yapılabilir. Ayrıntılı bilgiyi çağrı kılavuzunda bulabilirsiniz.
* Bilim fuarları bir yarışma değildir. Bakanlık değerlendirmesine tabi tutulmaz. İlde genellikle akademisyenlerden oluşturulan bir ekip tarafından değerlendirilir ve geçtimiz birkaç yılda ve bu sene fuar yapmaya hak kazanan okullar 5000 TL ücretle desteklenir. Fuarlardaki asıl amaç öğrencilerin sorgulama yapmalarını bilime olan merakını artırmaktır. Yapılmamış bir şeyi yapmaktan öte öğrencilerin hayal dünyasını genişletecek projeler daha çok yapılmalıdır ki projeleri de öğrenciler yapmalıdır.
* Ekte yardımcı olacağını düşündüğüm bir kaç dosya gönderiyorum.
* En değerli proje öğrenci ve öğretmenlerin el birliğiyle çıkardığı özgün fikirlerdir. Bu sofrada kullandığımız kaşıkların şeklide olabilir, kapı kolunun aşağı yukarı değilde öne arkaya çekilmeside olabilir, sahibine itaat etmeyen yapay zekaya sahip bir robotta olabilir...

Ekli dosyalar

• bilim fuarı.rar
    17.3 MB · Görüntüleme: 398
Öncelikle TUBİTAK projelerinden kasıt zannediyorum TUBİTAK 4006 Bilim Fuarları. Birde ortaöğretim öğrencilerinin yarışma olarak katıldığı araştırma projeleri var fakat yazılanlardan anladığım fuara dair bilgi istenmiş.
* Bu senenin takvimine göre 1 Aralık 2017 tarihine kadar bilimiz.tubitak.gov.tr adresinden başvuru yapılması gerekli.
* 1,2,3 ve 4. hizmet alanları için 20; 5 ve 6. hizmet alanları için 10 projeyle başvuru yapılmalı.
* Başvuru yapılan projelerin en az yarısı araştırma projesi olmalı. Projelerin diğerleri tasarım, tanıtım ve robotik alanlarında olabilir. Her dersten proje yapılabilir. Ayrıntılı bilgiyi çağrı kılavuzunda bulabilirsiniz.
* Bilim fuarları bir yarışma değildir. Bakanlık değerlendirmesine tabi tutulmaz. İlde genellikle akademisyenlerden oluşturulan bir ekip tarafından değerlendirilir ve geçtimiz birkaç yılda ve bu sene fuar yapmaya hak kazanan okullar 5000 TL ücretle desteklenir. Fuarlardaki asıl amaç öğrencilerin sorgulama yapmalarını bilime olan merakını artırmaktır. Yapılmamış bir şeyi yapmaktan öte öğrencilerin hayal dünyasını genişletecek projeler daha çok yapılmalıdır ki projeleri de öğrenciler yapmalıdır.
* En değerli proje öğrenci ve öğretmenlerin el birliğiyle çıkardığı özgün fikirlerdir. Bu sofrada kullandığımız kaşıkların şeklide olabilir, kapı kolunun aşağı yukarı değilde öne arkaya çekilmeside olabilir, sahibine itaat etmeyen yapay zekaya sahip bir robotta olabilir...
hocam teşekkür ederiz ne güzel özetlemişsiniz.

Genel olarak özetlenmiş ancak bu yıl ufak farklılıklar var...
Klavuzda yarısının araştırma projesi olması gerektiği belirtilmemiş...
Proje yürütücüsüne proje miktarının %5'i kadar teşvik verileceğini belirtmiş...
Proje yürütücünün e-imza sahibi olması istenmiş...

Aslında bilimiz.tübitak sitesinde üyelik açılıp giriş yapılırsa klavuz çok çok güzel açıklıyor. bt4006 ile başlayan bir mail vardı sanırım oraya atılan her mesaja çok çok güzel dönütler sağlıyorlar...

hocam..
bu ücreti hava parası olarak mı veriyorlar ben anlamadım.

hocam..
bu ücreti hava parası olarak mı veriyorlar ben anlamadım.
Hocam sanırım proje yürütücüne teşvik amaçlı, emek veriliyor, teşvik amaçlı... Proje tamamlanıp sisteme yüklenmesi ve onay alması durumunda yatırılacak...

hocam biz para için yapmıyorduk bu işi açıkçası.
amaç çocuklar bir şeyler çabalasın yapsın. hoş onun da kıymeti olmuyor.
okulda çalışanla çalışmayanın bir farkı yok.
açıkçası o parayı harcamak içimden gelmez benim.
sonra laf ederler para için yapıyor para alıyor vs diye :mad:

hocam biz para için yapmıyorduk bu işi açıkçası.
amaç çocuklar bir şeyler çabalasın yapsın. hoş onun da kıymeti olmuyor.
okulda çalışanla çalışmayanın bir farkı yok.
açıkçası o parayı harcamak içimden gelmez benim.
sonra laf ederler para için yapıyor para alıyor vs diye :mad:
Hocam 4 yıldır yapıyorum ve bu yıl bıraktım dedim. Hiç bir yıl egzersiz dahi açmadım, proje yapan arkadaşlara açmıştık egzersiz... Yine de konuşunca bana para veriliyormuş gibi zaten davranılıyor...

Çok iyi olmuş... Çalışan arkadaşlara helali hoş olsun, fazlasıyla hak ediyorlar...

Hocam o sıkıntıyı bırakın başkası çekecekse o alsın o parayı, size zimmetli değil ya :)

Geri