Türk Diye Bir Irk Yoktur...

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Prof.Dr. Yasin Aktay'ın Bayburt'ta katıldığı panelde,
"Türk dediğin bir sentezdir zaten. Türk diye bir ırk yok" sözleri tepki çekti. Bunun üzerine bir öğrencinin, "Türk diye bir ırk yok söyleminizi kabul etmiyorum. Çünkü Türkler vardır. Dünya kadar imparatorluk yıkmış ve kurmuştur" tepkisi göstermesi üzerine Prof.Dr. Aktay, "Macarlar Türk müdür mesela? Ben o kadarını söyleyeyim. Türkiye’de o kadar insanın, 5 - 6 nesil öncesine baktığınız zaman, şimdi kendini zannettiğinden çok farklı çıkıyor insanlar" yanıtını verdi. Prof.Dr. Aktay’ın bu değerlendirmeleri üzerine bazı öğrenciler salonu terk etti, konuşması öğrenciler tarafından sosyal paylaşım sitesi Youtube’a da yüklendi.
http://www.posta.com.tr/video/video-izle/?VideoID=13369

Yahu söylenmeyeyim diyorum ama sabır taşı çatlıyor artık bu ülkeye 1071'de kimler girdi ?
kürt var,laz var,rum var ama türk yok....o zaman biz neyiz arkadaş söylesene kimiz biz? yazıklar olsun milletini inkar edene sorsan kimliğin ne diye müslümanım der işin içinden çıkar yuh size sizin gibi müslümanlar olmaz olsun.yahu arkadaş Türk'üm deyince niye afallıyor bunlar niye ırkçı oluyoruz o zaman kimse ben şuyum ben buyum demesin herkes ben insanım desin.eğer insansa...

Kendi adına konuşsun. Ecdadımız dünyaya kanıtladı bu ırkın varlığını. Macarlar Atillanın torunu olduklarını kabul ediyor da buna ne oluyor adı üstünde Hungarian..

Ya bırakın bu işleri artık. İlk ırkçı kimdir? şeytan tabi ki;
Zira şeytan Allah’ın “Âdem’e saygı göster” emrini reddederken bir Gerekçe ileri sürmüştür: “Ben ondan üstünüm. Zira beni ateşten, onu çamurdan yarattın.”

Geri