Türk Eğitim-Sen'den 'nöbet ücreti' için dilekçe eylemi

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Türk Eğitim-Sen, öğretmenlerin nöbet görevi için ücret ödenmesi istemiyle dilekçe eylemi başlattı.
http://www.memurlar.net/haber/460569/
Başlığa öğretmen olan-olmayan herkesin destek vermesini tavsiye ederim.Anasayfadayız ve mutlaka birkaç yorumunuz bulunsun.

nöbet ücretinin saçma olduğunu düşünüyorum,öğretmenlerin çoğu çayını kahvesini alıp tenefüsün yarısını zaten öğretmenler odasında geçiriyor,nöbet tuttuğu falan yok..
bence nöbet ücreti yerine ek dersin katsayısı artırılmalııı

nöbet tutana verilip nöbetini tutmayana savsaklayana verilmediği sürece güzel olur.Nöbetler düzene girer.

öğretmenliği yapmayıp savsaklayanlar varken nöbetin savsaklanması çok mu yaw

aynenbadi' Alıntı:
nöbet ücretinin saçma olduğunu düşünüyorum,öğretmenlerin çoğu çayını kahvesini alıp tenefüsün yarısını zaten öğretmenler odasında geçiriyor,nöbet tuttuğu falan yok..

Acile hasta gelmiş durumdayken, televizyonda maçın bitmesini bekleyen doktor da gördüm. Ona da verilmesin sizin mantıkla?

Her mesleği iyi veya kötü yapan olacaktır. Kurunun yanında yaşı da yakma çabası niye ki?

aynenbadi' Alıntı:

Ekders katsayısı arttırıldığında öğretmenlerin çoğu avını parçalayan sırtlanlara dönüşür, demedi deme. Bence taban aylığa zam daha önemli.

Ayrıca nöbet olayının elle tutulur hiçbir şeyi olmadığı için bu eylemi desteklemeliyiz. nöbet olayında zurnanın son deliği öğretmen, ayrıca merkezi yerlerde bırakın nöbet tutmayı, öğretmenlerin can güvenliğinin olmadığı okullar var. Sadece ücret olayı değil nöbet görevinin yeniden düzenlenmesi gerek.

Selamlar

Öncülük yapan sendikam Eğitim-iş e ve destek veren Türk Eğitim Sen e tebriklerimi iletiyorum....

destek veren tüm sendikalar öğretmenin yanında olduğunu samimi bir şekilde göstermiş demektir..diğer sendikalara duyurulur :alkis: :alkis:

artık haklarımızı versinler...1 roman dahi alırken hesap yapan bir öğretmen olmamak için

Nöbet görevlerine ücret ödenmeye başlarsa, EBS'de yakında eylem yapar nöbet görevleri sadece EBSlilere verilsin diye :p

Geri