'Türkiye Fransa'yı boykot edemez'

Kodla Büyü

craxx

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://www.ntvmsnbc.com/id/25308049/
boykot derken soykıırmı kabul edenlere sen ceza vereceğim de
biz sizin üreticilerinizi boykot etmeyelim.

Ülke olarak etmeyebilirler (Uluslar arası antlaşmalar filan olabilir)

Ama ben fransız yapımı herşeyi öğrenmek ve bunları almamaya çalışacağım.

Boykot dediğin şey bireysel olmaz devlet gücüyle olur. Sokmazsın ülke topraklarına fransız malını al sana boykot tabi bunu yapacak güç hükümette var mı dersen yok tabiki :)

Bana göre hikaye ve fasafiso' dan öteye gidemez bu iş. Fransa hükümeti devlet olarak böyle bir kanun çıkarıyorsa bizim de bunun karşılığında bireysel olarak fransız mallarını almayalım dememiz acizliktir. Karşında devlet muhatap varsa sende devlet olarak karar alırsın. Sokmazsın bundan sonra Fransız mallarını gümrükten fes edersin birkaç anlaşma olur biter. Neymiş ben evime fransız malı sokmayacakmışım. Ben değil Devlet kendi evine fransız malı sokmasın o zaman zaten benim evime de girmez...

bu zamana kadar zaten alışveiş yaparken dikkat ederdim yerli ürün alamya, bundan sonrada zaten hiç işim olmaz. Sabancı fransızların en büyük yerli ortağı çoğu sektörde. Sizleride duyarlı olmaya çağırıyorum. Danone, sigorta şirketleri ve marketler piyasada en yaygınları. Bi de parfümeri, kozmetik :eek:

easytr' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
Bana göre hikaye ve fasafiso' dan öteye gidemez bu iş. Fransa hükümeti devlet olarak böyle bir kanun çıkarıyorsa bizim de bunun karşılığında bireysel olarak fransız mallarını almayalım dememiz acizliktir. Karşında devlet muhatap varsa sende devlet olarak karar alırsın. Sokmazsın bundan sonra Fransız mallarını gümrükten fes edersin birkaç anlaşma olur biter. Neymiş ben evime fransız malı sokmayacakmışım. Ben değil Devlet kendi evine fransız malı sokmasın o zaman zaten benim evime de girmez...

bireysel olarak katılım zaten devletin tepkisini ortaya koyar. herşeyi devletten beklememek gerek. yani devlet yasaklasın yoksa ben alırım demek milliyetçilikle pek uyuşmaz.

Hikaye. Mavi Marmara baskınından sonra acaba devlet hangi israil mallarının Ülkeye girişini engelledi? Unutmayın ki Halk en fazla israile tepkili iken Hüseyin Çelik okullara genelge göndererek israil mallarını boykot etmeyin demişti. Buyursun devlet koysun iradesini.

her zaman aynı şeyler olur bu kaçıncı fransz mallarını boykot ediyoruz ve ticaret hacmimiz ondan sonra artıyor. aklı selim düşünüp bunlara karşılığında okkalı bi cevap vermemiz lazım yoksa 3-5 mal almamamız umurlarında olmaz...

beskaza' Alıntı:
Boykot dediğin şey bireysel olmaz devlet gücüyle olur. Sokmazsın ülke topraklarına fransız malını al sana boykot tabi bunu yapacak güç hükümette var mı dersen yok tabiki :)

E devlet sokuyor diye bizde alırsak bizimkisi ne oluyor?

E suçlu devlet demek kolay iş değil mi?

O zamanda birileri devlet neden bu ürünleri engelliyor ben bunları alacaktım dese.

Biz bize düşen olarak bu ürünlerden almasak kendi rengimizi belli ederiz.
1 kişi olsak ta en azından bu kararlıklıkta olmak güzel bir şey değil mi?

craxx' Alıntı:
beskaza' Alıntı:

E devlet sokuyor diye bizde alırsak bizimkisi ne oluyor?

E suçlu devlet demek kolay iş değil mi?

O zamanda birileri devlet neden bu ürünleri engelliyor ben bunları alacaktım dese.

Biz bize düşen olarak bu ürünlerden almasak kendi rengimizi belli ederiz.
1 kişi olsak ta en azından bu kararlıklıkta olmak güzel bir şey değil mi?

Boşversene hikaye anlatmayı git sokağa çık 100 tane adam çevir bana 10 tane fransız malı say de bakalım kaçı sayabilecek. Sanki çok bilinçli bir halkız çok bilinçli tüketicilerizde bi boykotumuz kaldı. Diyorum işte devlet kanalıyla olmadıktan sonra boykot felan hikaye bu Fransayı 2 3 yılda bir boykot ediyoruz sözde sonra bir bakıyoruz meğerse boykot ederken daha fazla fransız ürünü alıyormuşuz!

Klasik siyasilerin nutukları bıçak kemiğe dayandı, sabrımızı taşırmayın, sonuçlarına katlanırsınız vs. vs. felan fıstık icraat ne koca bir "0"

israil mallarını protesto ettiğimiz günlerde okullara asılan afişlerin idirilmesini resmi yazı ile isteyen hüsyin çelik değilmiydi. adam gibi yaptırım yapılacaksa gümrük birliğini askıya alsınlarda görelim. avrupa birliğine girmeden gümrük birliğine giren tek ülke bizim ülkemiz ve zararımızda 150 milyardan fazla. avrupa bize muhtaç, madem bu işler boykotla oluyorsa hükümet elini taşın altına soksun bakalım

elimden geldiğince dikkat ediyorum kullandığım bir çok şeyden vazgeçtim hem bu şekilde daha fazla kimyasal ve katlı maddeli ürünleri almamış ve sağlığıma zarar vermemiş oluyorum

Bizim en büyük sorunumuz organize olamamak.
Kardeşim devlette yapacak bireyde.
Ne gerekiyorsa.
Ama ben bu milletin bir tepki verebileceğine artık inanmıyorum.
Hadi özellikle bayanlar tarafından rağbet gören ve peynir ekmek gibi satılan Avon markalı ürünlere ve diğerlerine uygulayın boykot göreyim

Yahu bireysel olarak sen tepki gösterme, illaki devletten bekle. Yok böyle bi anlayış. Ben şahsen şu saatten sonra Fransız ürünlerine para verirsem soykırımı kabul etmiş görürüm kendimi. Bir tek ben tepki gösteriyor olayım, yine de tavrım değişmez. Danone geçmez artık boğazımdan yahu. :-1:

Fransa'yı nasıl suçlayabilirim ki. Benim başbakanım, bakanlarım Dersim Dersim diye prim yapmaya, tarihimizi, atalarımız karalamaya çalışırken dünyadaki herhangi bir devlete ne denilebilir?

Boş boş boykot çağırısı....

Halkımızı anlamış değilim; anlıyamıyorumda bazen. Yine sesler başladı "BOYKOT" diye. Vakti ile İtalyanlara, İsraillilere yaptık ne oldu ? Ha bu arada "BOYKOT" kelimeside Fransızca.... Kim bu ürünlere tepkisini koyup kullanmayacak? Kapında ki Renault marka arabayımı kullanmayayım, Renault'ta - Carrafur'da çalışanlar işden mi çıksın ? ne dersiniz bu işe ? Önemli olan tepki mi koymak, daha isini mi yapmak. Doğrularını anlatmak ?

CadCam67' Alıntı:
http://www.turkgazeteleri.com/fransa_urunleri.htm

Baktım ta linkte verilen ürünlerden sadece Tefal ile bir alışverişim olmuştu, onunda Fransız olduğunu dahi bilmiyordum. 5-6 yıl önce ütü arka kapağı düşmeden mütevellit kırılmıştı. Servisini aradım, bir kapak alacağım ne kadar diye. Ütüyü getirmeniz lazım dedi. Sadece bir vidalama işi var onu da ben yaparım dedim. OLmaz dediler. Tamam öyleyse dedim o gün bugündür TEFALi boykot ederim. Hiç bir şekilde almam.

Alınan alınsın,
Eşeklik bir belâdır ki, giriftâr olmayan (çekmeyen) bilmez!" - (Mustafa Nâfiz?)

Devletin nen yaptığı bizi bir noktaya kadar ilgilendirir. Uluslar arası anlaşmalar çerçevesinde gerekli yaptırımları uygular, gerektiğinde anlaşmadan çekilir, devlet ürün-hizmet alırken titiz davranır, gümrükte Fransa menşeyli ürünleri biraz daha inceler vs...

Ama,

Biz?

Biz elimizden geleni yaparız, alternatif ürün bakabiliriz, bazı mağazaların kapısından bile girmeyiz... Fransız büyük elçiliğinin önünde bayrak yakıp, sonra gidip en pahalı fransız malları almakla da bitmez. Bir zamanlar amerikayı protesto edenlerin, gösteri sonrasında mcdonaldsa gitmesi gibi...

Bireysel olarak yaptığımız zaman bir anlam ifade etmeyebilir ama herhangi bir fransız firmasının karının 1 lira bile azalması , benim için yeterlidir. Ben bana düşeni yaparım. Unutmayın savaşı ordular kazanır ama orduyu askerler oluşturur.. er-subay farketmez...

Teşbihte hata olmaz, güvercinin Hz. İbrahim (as)'a ağzında bir damla su götürmesi gibi...

Aklıma geldi... öylesine..

Kim farkeder?
KRALIN BİRİ halkından, sarayın bahçesindeki havuzun süt ile doldurulmasını istemişti.
“Herkes yarım kova süt getirse, havuz dolar” diyordu. “Fazla birşey istemiyorum. Yeter ki iş yarın sabaha kadar bitmiş olsun.”
Bu emir üzerine süt doldurmaya giden yaşlı adam:
“Hava nasıl olsa karanlık,” diye düşündü. “Süt yerine su koysam, kim farkeder ki?”
Sabahleyin bahçeye çıkan kral, havuzu süt yerine su ile doldurulmuş vaziyette buldu.
Çünkü herkes, o yaşlı adam gibi düşünmüştü...

Kim ne derse desin, ben o havuzun rengini beyaza çeviremesem de az-biraz bulandırırım diye düşünüyorum...

fransız malları pejo, reno, citroeni beğenmiyorum bi kuruş veripte almam, alanada iyi gözle bakmam.

Boykot mu? 3 gün sonra unutur benim .... halkım. Zaten beceremez ki...

Öteki tarafa gelince çokta umrundaydı Fransanın. Hatta yasayı geri çekeceklermiş boykotu duyunca..

İsrail ürünlerine olan tiksintim halen devam etmekte. Ha, bundan İsrail ne kadar etkilendi bilemem ama en azından benim içim rahat! Elimden geleni yapmışım!

Eslivya' Alıntı:
Bir tek ben tepki gösteriyor olayım, yine de tavrım değişmez. Danone geçmez artık boğazımdan yahu. :-1:

Yalnız Kurt nickli arkadaşın yazdığı bilgi yanlıştır. DIA Türk-İspanyol ortaklığı ile kurulmuş bir şirkettir. Fransa Carrefour ile hisse bazındaki bağlantılarını ile aylar önce koparmıştır.

Bu ülkede apo ya sayın demek suç değil aksine özgürlükse;
http://haber.mynet.com/sayin-ocalana-ar ... 11-guncel/
Atatürk Kurumunun başına Atamıza küfreden biri geçiriliyosa;
http://haber.mynet.com/turkone-israrli- ... 13-guncel/
Memura,işçiye,emekliye 3 kuruş zammı çok görenler kendi kıyak emeklilikleri olunca köpek sürüsü gibi bi yerde birleşebiliyolarsa;
http://haber.mynet.com/gece-surprizi-ik ... -politika/
ve daha bi sürü şey...
elin fransızı soykırım demiş çok mu? kimse kusura bakmasın arkadaş.siyasi olarak birileri rant sağlayacak diye ben kimseyi boykot edemem.bundan sonra ne kadar fransız malı varsa onları kullanacam...

mhakanh' Alıntı:
Yalnız Kurt nickli arkadaşın yazdığı bilgi yanlıştır. DIA Türk-İspanyol ortaklığı ile kurulmuş bir şirkettir. Fransa Carrefour ile hisse bazındaki bağlantılarını ile aylar önce koparmıştır.

alla alla sadece bunu yazmak için mi siteye üye oldunuz????

Geri