Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Ek-1

Kodla Büyü
Bizde il zümresine okul zümre başkanı gidiyor.

Okulda normal zümre yaparız. Sonra ilçeye ders zümre başkanı gider. İle de her okuldan bir okul zümre başkanı seçiliyor onlar da okulda yapılan zümreleri ve alınam kararları iletiyor.

Mesela bizim okulda zümre başkanları başkanı var onlar ilde toplanıp ortak sınav, il ile ilgili kararları tek zümreye dönüşüyor.

Matematik zümre başkanı ilçeye gidiyor zaten. Birde okulda tüm zümreleri temsil eden zümre başkanı var.

Mesela zümrelerler ilgili bir duyuru, değişiklik, tanıtım gibi birşey olduğunda tüm zümre başkanları gitmiyor. Okuldaki zümre başkanları başkanı gidip öğreniyor olayı ve sonra okula gelip zümre başkanlarına
İl sınıf/alan zümreleri
MADDE 15 – (1) İl sınıf/alan zümreleri; aynı sınıfı okutan veya alanı aynı olan ilçe zümre başkanlarından oluşur.”
Sizde de burdan İlçeyi çıkartıp okulu gönderiyor her yerde farklı sanırım
2 senede bir düzenli şekilde seçeriz. Sınav takvimi hazırlamak, zümre başkanları koordinesi ve toplantılarını yapar okul zümre başkanı. Bir nevi idare ile zümreler arasında köprü görevini görür ve çok işe yarar. Bence siz de seçin :)
ana amacı bu sanırım.
Neyse okullarda var olduğunu ,yapıldığını ve amacını öğrendik .
Teşekkürler

Hocam zümre başkanları var birde okul zümre başkanı (sizin deyiminizle başkanlar başkanı). Zümre başkanlarınin raporu birleştirilecek, okul zümre başkanı tarafından ek forumuna girilecek.

Bugün bizim okulda tüm öğretmenlerin ortak metni incelemesi istendi. Görüşleri okul zümre başkanına söylememizi istediler. Tek bir metin olarak okul zümre başkanı okul adına girecek. Okul zümre başkanı okuldaki tüm branşlardan sadece 1 kişi oluyor örneğin bizim okulda edebiyat öğretmeni seçilmiş o hocam girecek ek 1 belgesini.

Hocam zümre başkanları var birde okul zümre başkanı (sizin deyiminizle başkanlar başkanı). Zümre başkanlarınin raporu birleştirilecek, okul zümre başkanı tarafından ek forumuna girilecek.
Aynı şeyi uzun yoldan anlatmışım. Sıcaktan ve yorgunluktan dolayı kafamın içinde fadimenin düğünü var şu an.

Labaratuvarda uzun zamandır yapmayı planladığım elektrik işininin bugün kan ter içinde birazını bitirdim.

Bakanlıktan son dakika açıklaması

Ekli dosyalar

• IMG-20240624-WA0026.jpg
    IMG-20240624-WA0026.jpg
    125.5 KB · Görüntüleme: 354
Eğitim sisteminin aksayan yönleri neler?anlatılan içerik mi başarısız?Ya da öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmek istememesi mi?Açlık sefalet
gelir adaletsizliği mi sistemi zora sokan?Adalet sistemi düzgün işliyor mu veya bozulmuş mu?Eğitim modeli kanunlara uymamayı mı öğretiyor?Ölçme yaparken veya değerlendirirken her birey aynı kefeye mi sokuluyor?Ortak sınavlar bireylerin,sınıfların diğer okullardaki bireylerin aynı özellikte,donanımda olduğunu varsayıp mı değerlendiriyor?O zaman rehberlik neden var?Tek Sorun ortak değerlendirme yapmamak yüzünden miydi?Öğrencilerin tümü standart birey olarak mı varsayılıyor?Anlatılan içerik gereğinden fazla mı veriliyor?Her şeyi bilmesi gerektiği lgs den dolayı mı anlaşılıyor?uzmanlaşmak için her disiplini bilmek mi gerekiyor?öğrenmenin gercekleşmesi için gerekli şartlar nedir?Ülkenin sağladığı fiziki maddi manevi imkanlar yeterli mi?Bu sorulara cevap verin önüme bir daha getirin maarif modeli diyesim var.

“Kazanım” kelimesini “öğrenme çıktısı” diye değiştirerek müfreadat değişecekse bu çalışmaların hiçbir anlamı yok

Hocam sadece Ek-1 doldurulacak. O da tüm branşlardan toplanıp ortak metin haline getirilip okulun ortak görüşü olarak sisteme yüklenecek.
Okul zümre başkanıysanız diğer branşlardaki arkadaşların değerli yorumlarını beklemenizi tavsiye ederim :)
hocam şimdi ben anlamadım bunu sisteme kim girecek branşlar ayrı ayrı mı girecek

hocam şimdi ben anlamadım bunu sisteme kim girecek branşlar ayrı ayrı mı girecek
Okul zümre başkanı girecek. Siz fikirleri vereceksiniz.

Bizde idare formları verdi herkes doldurdu, teslim etti. Okul zümre başkanı da onları birleştirip girdi sisteme.
Ek1 herkes tarafından doldurulur diyen var yok konuşulup tek form doldurulur diyen var.

Bizde işleyiş herkesin doldurması, okul zümre başkanının da hepsinden ortak metin çıkarıp sisteme gşrmesiyle sonuçlandı süreç.

Okul zümre başkanı girecek. Siz fikirleri vereceksiniz.

Bizde idare formları verdi herkes doldurdu, teslim etti. Okul zümre başkanı da onları birleştirip girdi sisteme.
Ek1 herkes tarafından doldurulur diyen var yok konuşulup tek form doldurulur diyen var.

Bizde işleyiş herkesin doldurması, okul zümre başkanının da hepsinden ortak metin çıkarıp sisteme gşrmesiyle sonuçlandı süreç.
Biz de bu şekilde yaptık ilçe mem böyle yapmamızı istedi

Geri