Taahhüt İptal Bedeli (Vodafone net)

Kodla Büyü

Bilecik_Bilişim

Site Gezgini
Vodafone net tarafından internet taahhütüm bitmeden önce tekrar arandım yeni bir taahhütü onaylamadım müşteri temsilcisi istediğiniz zaman çıkabilirsiniz diyerek kampanya sundu. Bende internet hızı çok yavaş istemiyorum o zaman bir güncelleme yaparız internetiniz de hızlanır beğenmez iseniz ayrılabilirsiniz dedi. Ben güncelleme ve istediğim zaman ayrılma koşullarını kabul ettim. İnternet hızı iyice yavaşladı interneti kullanamaz hale geldim. Bende başka bir internet servis sağlayıcısına geçtim 324 TL lik fatura gönderdiler. 288 TL si Taahhüt İptal Bedeli imiş. Müşteri temsilcisi hiç bir koşul okumadan bilgilendirme yapmadan taahhüt başlatmış. Benim adıma onaylamış. Yavaşlığından dolayı 15 gün kullanamadığım internet için 324 TL lik fatura göndermişler. Kendilerine Teşekkür ederim. Ben yandım eller yanmasın. Kimse dolandırılmasın.

Hocam durumu kabul ettiniz sanırım,kabul etmeyin bence. Çözümü çok basit e-devlet üzerinden tüketici hakem heyetine başvurun paranızı tıpış tıpış geri öderler. Ses kayıtları mevcuttur. Kendileri kaydediyoruz diyorlar zaten.

Vodafone net tarafından internet taahhütüm bitmeden önce tekrar arandım yeni bir taahhütü onaylamadım müşteri temsilcisi istediğiniz zaman çıkabilirsiniz diyerek kampanya sundu. Bende internet hızı çok yavaş istemiyorum o zaman bir güncelleme yaparız internetiniz de hızlanır beğenmez iseniz ayrılabilirsiniz dedi. Ben güncelleme ve istediğim zaman ayrılma koşullarını kabul ettim. İnternet hızı iyice yavaşladı interneti kullanamaz hale geldim. Bende başka bir internet servis sağlayıcısına geçtim 324 TL lik fatura gönderdiler. 288 TL si Taahhüt İptal Bedeli imiş. Müşteri temsilcisi hiç bir koşul okumadan bilgilendirme yapmadan taahhüt başlatmış. Benim adıma onaylamış. Yavaşlığından dolayı 15 gün kullanamadığım internet için 324 TL lik fatura göndermişler. Kendilerine Teşekkür ederim. Ben yandım eller yanmasın. Kimse dolandırılmasın.
Hocam turkcellde beni istemediğim halde müşteri temsilcisinin hatası sonucu bir yıllık paket üyeliği yaptı, itiraz ettim, ses kaydını dinleyip değerlendireceğiz dediler, dinlediler ve haklısınız deyip paketi iptal ettiler. üzerine gitmeniz lazım, fatura az değil, az bile olsa kimsenin hatasını biz çekmek zorunda değiliz.

Valilikler de tüketici heyeti var . Durumu izah eden bir dilekçe yazın. Vodafone kadar illet internet sağlayıcı yok. Geçen yıl benzer durumu yaşadım. Müşteri temsilcileri dediklerini inkar ediyorlar. Israr edince de arkadaşımız yanlış bilgi vermiş gibi saçma sapan cevap veriyorlar.

Müşteri hizmetlerini aradım hiç ilgilenmediler oralı bile olmadılar kendilerini haklı çıkarmaya çalıştılar bulaşılacak bir firma değil bir daha kapılarının önünden dahi geçmem
faturanın 200 TL sini Türk Telekoma geçtiğim için onlar ödeyecekler.

Müşteri hizmetlerini aradım hiç ilgilenmediler oralı bile olmadılar kendilerini haklı çıkarmaya çalıştılar bulaşılacak bir firma değil bir daha kapılarının önünden dahi geçmem
faturanın 200 TL sini Türk Telekoma geçtiğim için onlar ödeyecekler.

Vodafone bilerek yapıyor bunu diye düşünüyorum . Eşimin kullandığı hattın indirim süresi bitiyor diye aradılar. 6 gb internet devreden vs bir sürü anlattı. Isırarla 6 gb ve devreden değil mi paket tek gece gündüz ayrımı yok diye kesinlikle dedi arayan. Tamam dedim. 5 dakik sonra onay mesajı geldi uygulamaya girdim baktım 3 ü gece 3 ü gündüz ve devretme yok. Hemen aradım geri. Ses kaydı dinlenecek dediler. Dinlemişler 2 3 gün sonra falan mesaj geldi paket iptal haklısınız diye. Aradım ne olacak diye öyle bir paketimiz yok size daha pahalı bir paket kakalayalıma getirdiler. Operatör değiştirdim. Peşine düşmezsiniz sallıyorlar. Ödese bile hakkınızı arayın öyle öyle para kazanıyorlar.

bende süperonline dayım altyapı türk telekoma aitti. Siz siz olun atyapının olmadığı ben gibi bu yerlerde sakın ha sakın süperonline filan bulaşmayın 16mbps ile başladık şu anda 5 mbps hızımız ve arıyoruz pişkin pişkin eee biz size 16 demedikki 16 ya kadar dedik diyolar türk telekomda en azından indirme de hızımızı alabiliyorduk bunlarda indirme de de hız yerlerde. Allah tan kablo net geldi de 8 ay sonra hiç düşünmeden kablo nete geçeceğim inş komşumda hız 95 mbps vuhuuuuuuu :D

Vodafone dan diye arandık, tarifenize zam geliyor gelin 5 daha fazla verin hızınızı artıralım dediler. Benim taahhüdüme göre fiyat değişiklikliği olmayacak diye biliyordum, kabul etmedim, kapattım.
Daha sonra kendim arayıp sordum, fiyat mı artıyor diyo. Hayır artmayacak, kayıtlarımıza göre sizi biz aramamışız dediler. İyi bari sıkıntı yok dedik kapattık.
Bilin bakalım ne oldu. Bu ay ilk seferinde arandığım gibi faturaya zam yapmışlar :D
Tabiki şikayet edip hakkımızı savunacağız. Ses kaydı sorgulatma hakkımızı sizlerden öğrendim, teşekkür ederim.
3 ana dağıtıcıyı da kullandım, Vodafone'un şunundan memnun kaldım dediğim hiçbir şeyi yok.

Ttnet bana benzerini yaptı, yaklaşık 2 yıl önce 5 daha fazla verin hızınızı artıralım dediler, "60 tl olacak fatura değil mi?" diye defalarca teyit ettirmeme rağmen 95 tl geldi. Ses kaydı dinlediler hata yokmuş. Uğraş, didin 87 ye düşürdüm ancak. Telefondan bir daha asla, teklif, onay, taahhüt kelimesini duyduğum anda dinlemiyorum bile kapatıyorum suratlarına. :mad:

Vodafone hiç ama hiç tavsiye etmem. Yıllardır kullanmıyorum vodafone’u. Allah bir daha nasip etmesin. Derdini anlatıp da sorununu çözecek kimse bulamazsın ya da bulursun ama çözmek istemezler .

Tercih herkesin kendinindir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Telefonla elektronik irade beyanı yaparken evet hayır onay taahhüt kelimelerini asla kullanmayın dediğinizi kabul ettirene kadar.Bu kelimeler kabul ediyorum anlamına geliyor.

Kayseri'de Turkcell'in hem internet hem mobil abone ve iptal için özel şubesi vardır gidersin hemen resmi şekilde iptal ederler.Vofafonenun tek bir abone iptal yada Vodafone ekibi yoktur.

Geri