tablet görüntüsünü pc'ye aktarma

Kodla Büyü

her_dem

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
tablet görüntüsünü pc'ye nasıl aktarıyoruz. bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

birde dağıtılan tabletleri akıllı tahtalara görüntü aktarımı yapan var mı. yapılabiliyor mu?

bilgisi olan yok şu anda sanırım. yarın gündüz sorayım birde

Akıllı tahtadan tabletlere ekran görüntüsü aktarımı yapılabiliyormuş sadece...burada bir arkadaş yazmıştı.

ben tabletten akıllı tahtaya görüntü aktarımı istiyorum aslında hocam. dediğin ile ilgili başlığı paylaşabilir misin?

ben açtım konuyu bari kendi öğrendiklerimi anlatayım. kimseden bir ses çıkmıyor. zaten bilmediğim bir konuda başlık açtığımda cevap sayısı 1-2'yi geçmiyor.

tabletteki görüntüyü tv'ye aktarmada samsung tabletler allshare denen aparatla halletmiş. usb ya da hdml çıkışıyla bağlanarak telefon, televizyon, pc, tablet arasında kablosuz görüntü aktarımını sağlıyorlar. elinizde samsun marka bir alet olması yeterli. diğer aletin markasının bir önemi yok. aparat sayesinde görüntü aktarımı yapılabiliyor.

diğer cihazlar için kablosuz görüntü aktarım cihazları var. 2 parçadan oluşuyor bunlar. aktarım yapmak istediğimiz aletleri hdml girişleriyle bu cihazlara bağlayarak yapılabiliyor.

kabloyla bağlama kısmında ise tabletlerde genelde minihdmı girişi var. bir ucu minihdmı diğer ucu hdmı kabloyla da tableti akıllı tahtaya bağlamak mümkün.

tabii bunları nette araştırarak öğrendim. doğruluklarını samsunglar dışında denemedim.

akıllı tahtayla tablet arasında görüntü aktarımını en iyi yapan ürün samsung galaxy note 10 olarak gözüküyor. allshare aparatıyla beraber 1500 liraya mükemmel sonuç alınabiliyor. bunu maliyetini düşürerek yapmaya çalışıyorum ama sonuçta bir maliyet onada lazım. bakalım artık elime geçerse bu ürünler deneyip paylaşırım.

akıllı tahta ve tablet dağıtılan okullardaki arkadaşlar bilgi paylaşırsa daha da iyi olacaktır.

Elimde Mini HDMI kablo olmadığı için henüz bağlantıyı deneyemedim.
Kablo dışında şuan tablette bir program yüklü değil. Akıllı tahtada netsupport var ama tablette yok.

-----------------
Bu sorunu Vestel birimine ilettim. Telefonla iletişime geçtiler. Şuan için tablet pc/ öğrt tablet-öğrenci tablet bağlantısının mümkün olmadığını ama ilerleyen zamanda yapılacağını söyledi.

Tabletten Akıllı tahtaya görüntüyü kablo ile mi yoksa, kablosuz olarak mı aktarmak istiyorsunuz?
Verilen tabletler çeşit çeşit (Vestel, General Mobile vs.) olduğu için belirli bir yöntem yerine genel bir yöntem bulmak gerekiyor. Ayrıca da okulların imkanlarını da göz önüne alırsak 1500 TL'lik bir yöntem Fiyat/performans olarak uygun olmayacaktır.
Tabletlere eğer pogram yükleniyorsa, çeşitli programlar aracılığıyla kablosuz ağ kullanılarak görüntü aktarımı yapılabilir. Bir tür Teamviewer programının çalışmasına benzer. En uygun yöntem bu olacaktır ki bu tarz programların bulunabileceğine inanıyorum ama problem tabletlere istenen programlar yüklenebiliyor mu?
Bunun dışındaki yöntemlerde görüntüyü kablosuz olarak göndermek var ki bunların aparatları özellikle de yüksek çözünürlüklerde pahalıya gelecektir.

teamwviewer üzerinden denediğimde pcdeki görüntü tablete getirebildim ancak tablettekini pcye aktaramadım. bu şekilde de imleci kullanmak çok zor olmuştu. denemek için uzun vaktimde olmadı. emanet bir tabletle yaptığım için deneyip geri vermiştim.

okullar için pahalı bir yöntem demişsin hocam ama şuan benim gördüğüm en uygun yöntem samsunglarda. bunuda okullar değil öğretmenler kendileri için alacaklar. daha rahat ders işlemek için.

zaten başlığı açarken en ucuz parayla en uygun yöntemleri bulmak için açmıştım. varsa deneyimler arkadaşlar paylaşırlarsa seviniriz.

aslında kablosuz (ve internetsiz) bir ağ kurulabilse hem tahta hemde tabletleri aparatsız netop school ile görüntü paylaşımı yapılabilir.

ahmet27' Alıntı:
aslında kablosuz (ve internetsiz) bir ağ kurulabilse hem tahta hemde tabletleri aparatsız netop school ile görüntü paylaşımı yapılabilir.

netop shoolun androidde çalıştığını öğrendim. Ama telefon görüntüsü aktarılıyor mu denemedim.

Arkadaşlar şimdi elimde samsung galaxy note 2 var. peki bunun görüntüsünü aktarabilir miyim akıllı tahtaya?

tablete timeviewer quicksupport
tahtaya timeviewer şimdilik işinizi görür. kablosuz... denenmiştir

sharp touch display link adlı ücretsiz yazılımı deneyin... çoklu monitör destektek programı.. sonuçları bildirirseniz sevinirim..

Üzerinden epey zaman geçmiş ancak ben yinede elimdeki bilgiyi paylaşayım. Bunu yapan bir çok program var. bunların en başında da allshare programı geliyor. allshare programının android ve windows uygulaması var hem tablete hemde bilgisayara bunu kurmanız gerekir. birde benim televizyon için kullandığım Play to Samsung adlı android uygulaması var bu konuda gayet başarılı. aynı ağ üzerinde olğunuz zaman tablette ki bütün görüntüleri tv veya bilgisayara aktarabiliyorsunuz. linki aşağıda veriyorum indirip deneyebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/deta ... te.samsung

Arkadaşlar bu mesele ile ilgili bir gelişme var mı? Ben tabletten tahtayı yönetmeyi netsupport manager ile yapıyorum ama tabletteki görüntüyü tahtaya veremiyorum. Netsupport school ya da manager kar etmedi. Teamviewer'a meb hattından yasak geldi.

Geri