Tablet Kullanıcıları ve Potansiyel Alıcıları Buraya

Kodla Büyü

omd

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Android 4.0
tercihen 7" ve üzeri ekrana sahip (IPS olsa daha iyi olur)
en azından 1 gb ddr3 ram bellek (Mhz yüksek değerli olanlar tercih sebebi)
8+ gb dahili hafıza
işlemci olarak arm cortex a8 veya üzeri (a8'ler 1 ghz ve üzeri çalışıyor zaten yeterli olur kanımca)
en azından 1024*768 civarı çözünürlük destekli
ön + arka çift kameralı
yüksek mAh pil
wifi zaten standart, dongle ile 3g desteklemeyen de yok ama rj45 aparatı ile kabloyla da ethernet bağlantısı destekleyen
yazılımsal türkçe klavye olan

Bir tablet arıyorum. Fiyat aralığı 300-500 arasında olsun çok zorlamasın bütçeyi. Türkiye içi garantisi olsa iyi olur hani ama fiyatı çok uygun olacaksa şart değil. İncelemelerimde şunlarda yoğunlaştım

Concord SmartPad8 : 389,00 TL
Dark EvoPad R8000 : 315,27 TL (tek çekim/havale/kapıda ödeme 296,35 TL) webdenal fiyatı
Dark EvoPad R9700 : 499,12 TL (tek çekim/havale/kapıda ödeme 469,17 TL) webdenal fiyatı
Codegen Qbix M91S : 471,20 TL (tek çekim/havale/kapıda ödeme 442,93 TL) webdenal fiyatı
Piranha Business 2 Tab-9 : 354,83 (tek çekim/havale/kapıda ödeme 333,54 TL) webdenal fiyatı

Arama tarama sürecim devam etmekte. Mevcut tablet kullanıcıları ve almayı düşünen arkadaşların yorumları ile konuyu detaylandıralım. Örneğin cortex a8 işlemcilerin tek çekirdek olduğu ama tümleşik ekran kartı desteği ile bir nevi dual core çalıştıkları söyleniyor. İşlemciler de üretici olarak via, rockships gibi seçenekler var. Ekran kartı olarak MALI 400, Vivanco gibi seçenekler var.

Çok pahalı ürünler değiller ama detaya inince bir sürü özellik ve seçenek doğuyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

hocam bi arkadasım cinden cok uygun fiyata guzel tabletler getıriyo dilerseniz sizede getırtırım mesela o soylediğiniz 8 gb(32 gb a kadar sd kart destekli) - 1 gb ddr3 ram - kapasitf ekran- android 4-cortex a8 1,5 ghz işlmcili- ozellikli olanı 200 liraya aldım ben 2 aydr kullnıyorum sorunsuz
ips çift cekirdekli istersenız onlar 300 tl den baslıyo sanırım ama bnce simdilik gerek yok , ülkemiz esnafı 3 katına satıyo malesef

getirdiği ürünü inceleyebileceğimiz bir link var mı hocam? çin işi markası modeli nedir?

Elindeki ürünle ilgili senin yorumların nasıl? Neler yaptın, neleri yapamadın? Mümkünse bize bir video filan çekip yayınlasan :) Arkadaşın bir firma olarak mı getiriyor? Gelip inceleme imkanımız var mı?

hocam elimde ainol tornado 7 inc var, android marketten ve de crekli ucretli uygulamaların hemen hepsini kullanıyorum sorunsuz, gta 3 oynuyorum takılmadan vs. daha ne gibi sorularınız var bilmiyorm ama benim ihtiyaclarımı fazlasıyla goruyo, ayrıca rom guncelleme falan yapılabiliyor...

ainol ürünleri kalitelidir hocam. ben aurora 2 düşünüyorum

ainol-novo-aurora-2-tablet-bilgisayar.jpg

İşlemci: Çift Çekirdekli Cortex A9 1.5Ghz (Amlogic8726-M6) (Üç kat daha hızlı)
Ram : 1GB DDR3 1333Mhz (İki kat daha hızlı)
Ekran Kartı : MALI 400 512 MB 
İşletim Sistemi : Android 4.0 ICS
Dahili Hafıza : 16GB
Wifi : Kablosuz Ağ 802.11b/g/n
G Sensor: 3 Eksenli X,Y,Z
Kamera : Önde 2MP kamera
Ekran : 7" (1024x600) IPS Kapasitif 1600 touch screen (Renkler daha canlı ve gerçeğe yakın gözükür)
Multitouch: Aynı anda 5 nokta algılama özelliği
HDMI 1.4 : TV, projeksiyon ve bilgisayar monitörü gibi HDMI girişi olan cihazlara bağlayabilirsiniz. (Full HD çıkış destekler.)

Boyutlar :
Boyutlar: 191*125*10 mm - Sadece 10mm

Ses
Dahili Haoparlör / Kulaklık Çıkışı / Mikrofon / MP3, WMA, 3GP, WAV gibi temel formatları destekler.

Video - Film
Divx destekler. İnternet sitelerinde video izleyebilmeniz için Flash desteği vardır.
2160P HD Film izleyebilirsiniz. Aşağıdaki formatları ve daha fazlasını destekler :
MP4, AVI ( XVID,H.263,DIVX) 3GP, RMVB, MKV, WMV, MOV

Diğer Özellikler
32 GB'ye kadar Micro SD Kart destekler.
3 Eksenli yer çekim sensörü.
3G USB Modem destekler.
Flash 11.1 desteği, Mini USB

Oyun
MALI 400 512 MB Grafik işlemci ile 3D gerektiren oyunlarda ve internet gezerken renk kalitesinde muhteşem performans!
Oyunseverler için ideal tablet pc: Angry Birds, Fruit Slice, Spider-Man, Straight Flush, The Last Deferder, Turbofly 3D, Wow Fish yüklü gelir ve güçlü 3D grafik işlemcisi Asphalt5 gibi 3D oyunlarda mükemmel performans verir.

Office Yazılımları
Ofis yazılımları ücretsiz ve yüklünebilir.
(Word, Excel,PPT,PDF, ve TXT)

E-Kitap Özelliği
En yaygın ekitap formatlarını destekler: TXT, CHM, UMD, PDB, PDF

Batarya
Batarya tam dolu 7 saate kadar.

http://www.tabletburada.com/tablet-pc-m ... sayar.html

omd' Alıntı:
Android 4.0
tercihen 7" ve üzeri ekrana sahip (IPS olsa daha iyi olur)
en azından 1 gb ddr3 ram bellek (Mhz yüksek değerli olanlar tercih sebebi)
8+ gb dahili hafıza
işlemci olarak arm cortex a8 veya üzeri (a8'ler 1 ghz ve üzeri çalışıyor zaten yeterli olur kanımca)
en azından 1024*768 civarı çözünürlük destekli
ön + arka çift kameralı
yüksek mAh pil
wifi zaten standart, dongle ile 3g desteklemeyen de yok ama rj45 aparatı ile kabloyla da ethernet bağlantısı destekleyen
yazılımsal türkçe klavye olan

Bir tablet arıyorum. Fiyat aralığı 300-500 arasında olsun çok zorlamasın bütçeyi. Türkiye içi garantisi olsa iyi olur hani ama fiyatı çok uygun olacaksa şart değil. İncelemelerimde şunlarda yoğunlaştım

Concord SmartPad8 : 389,00 TL
Dark EvoPad R8000 : 301,13 TL
Dark EvoPad R9700 : 482,94 TL
Codegen Qbix M91S : 443,52 TL

Arama tarama sürecim devam etmekte. Mevcut tablet kullanıcıları ve almayı düşünen arkadaşların yorumları ile konuyu detaylandıralım. Örneğin cortex a8 işlemcilerin tek çekirdek olduğu ama tümleşik ekran kartı desteği ile bir nevi dual core çalıştıkları söyleniyor. İşlemciler de üretici olarak via, rockships gibi seçenekler var. Ekran kartı olarak MALI 400, Vivanco gibi seçenekler var.

Çok pahalı ürünler değiller ama detaya inince bir sürü özellik ve seçenek doğuyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

aşağıdaki linkte birçok seçenek var inceleyebilirsin güzel cihazlar seçilebilir

http://www.darty.com.tr/e_commerce/tr/p ... gazasi.cfm

burhansenyuva' Alıntı:
Bu konunun hiç rağbet görmüyor ve yorum almıyor oluşu beni şaşırtıyor...

bt öğretmenleri forumunda rağbet görmüyor oluşuna ben de şaşırıyorum. Buraya bir sürü teknik analiz, ürün karşılaştırma beklerdim :D

Belki de çin olduğu içindir, ben kesinlikle bu tarz ürünlerin dokunmatik hassasiyeti ve yazılım güncelliği bakımından isteneni vereceğini sanmıyorum...

Çin malı her ürün uyduruk değil hocam :) Bu tabletlerin içinde gerçekten fiyatına göre güzel performans gösterenler var.

ben de tabletimi satabilirim iki kere şarj ettim sadece o da bir yerlerde unuttum kendiliğinden bitmiş haftalar sonra yoksa kullanmadım desem yeridir. hediye geldi ama ben kullanacak vakit bulamıyorum üstelik klavye gerekli bana alışamadım. en kötüsü de evimde kablosuz net yok jetle bağlanıyorum tablete kesinlikle internetli ev gerek. motorola xoom piyasasını bilmiyorum ama elimden çıkarmak istiyorum.

Aslinda ogretmene ders anlatirken en gerekli alet.hele ki sinifta wifi varsa.indirilen word ppt dosyalarini goruntuleyecegimiz bir tablet var mi

Aslinda ogretmene ders anlatirken en gerekli alet.hele ki sinifta wifi varsa.indirilen word ppt dosyalarini goruntuleyecegimiz bir tablet var mi

Buzkırıcı' Alıntı:

androidlerde ofis programı var. Birebir aynı olmasa da iş görüyor diyorlar.

Ömer Hocam buradan http://www.aliexpress.com/ çok ucuza alabilirsin. çün postasını tercih edersen kargo ücreti sıfır.
View de Sellers ratinge göre sıralatırsan güvenli satıcıları görebilirsen ben almadım ama alıp menun kalan arkadaşlarım var. Suudi arabistana geleceğini bilsem (buradaki gümrük kanunlarını bilmiyorum) 3-5 tane sipariş vercem. Tabi 75 euro sınırı var gümrükte dikkat. Çinliye chat ekranından üstüne 75 ürodan az yaz dedin mi hal oluyormuş :)

hocam doğru diyorsun da ben güvenemiyorum bu çinden alma işlerine :D Gümrüğün engeline de bi takılırsak uğraş ondan sonra :D

omd' Alıntı:
hocam doğru diyorsun da ben güvenemiyorum bu çinden alma işlerine :D Gümrüğün engeline de bi takılırsak uğraş ondan sonra :D

yukarıda adı geçen ya da geçecek cihazların gördüğüm kadarıyla en pahalıları 350-400 tl arasında. Bence bunun gümrüktür ne bilim garantidir sorunları ile uğraşmaktansa Türk satıcıdan garantisiyle alıp 50-60 lira dışarıdan alıma göre daha fazla vermek en mantıklısı. Kabul ediyorum bir çok problem zaten kullanıcı kaynaklı denilerek cepten ekstra para çıkartılıyor, ancak gene de cihazın ilk alımında sorunlu çıkmasınında Türkiyeden alımda önüne geçmiş oluruz gibi geliyor bana veya yazılım vb sorunlarda.

burhansenyuva' Alıntı:
yukarıda adı geçen ya da geçecek cihazların gördüğüm kadarıyla en pahalıları 350-400 tl arasında. Bence bunun gümrüktür ne bilim garantidir sorunları ile uğraşmaktansa Türk satıcıdan garantisiyle alıp 50-60 lira dışarıdan alıma göre daha fazla vermek en mantıklısı. Kabul ediyorum bir çok problem zaten kullanıcı kaynaklı denilerek cepten ekstra para çıkartılıyor, ancak gene de cihazın ilk alımında sorunlu çıkmasınında Türkiyeden alımda önüne geçmiş oluruz gibi geliyor bana veya yazılım vb sorunlarda.

Aynen hocam 50-60 lira için elin çinlisiyle muhtap olmamak lazım :D tabi bizim yerlilerde de adamı kök söktüren firmalar varmış forumlarda okuduğum kadarıyla. O yüzden böyle bir konu açtım ki kullananlar deneyimlerini paylaşsın diye. Fakat pek ilgi görmedi, Eylül'de okullar açılınca biraz daha ilgi çeker sanırım. Ben incelemelerime devam ediyorum. Türkiye'den alırsam Akortek'in Dark EvoPad 8000 yada 9700'ünü alacağım. Çançinçonların ürünlerini bi görüp kullanmadan almak istemiyorum. Bi arkadaşta denk gelirde kullanırsam ainol vb birkaç marka var aklımda.

omd' Alıntı:
burhansenyuva' Alıntı:

Aynen hocam 50-60 lira için elin çinlisiyle muhtap olmamak lazım :D tabi bizim yerlilerde de adamı kök söktüren firmalar varmış forumlarda okuduğum kadarıyla. O yüzden böyle bir konu açtım ki kullananlar deneyimlerini paylaşsın diye. Fakat pek ilgi görmedi, Eylül'de okullar açılınca biraz daha ilgi çeker sanırım. Ben incelemelerime devam ediyorum. Türkiye'den alırsam Akortek'in Dark EvoPad 8000 yada 9700'ünü alacağım. Çançinçonların ürünlerini bi görüp kullanmadan almak istemiyorum. Bi arkadaşta denk gelirde kullanırsam ainol vb birkaç marka var aklımda.

Hocam aslına bakarsanız benimde aklımda var böylesi bir cihaz almak. Ancak ben özellikle şu tepede duran cihazların bir kademe daha ileri giderek şu anki teknolojinin biraz daha ucuzlamasını bekliyorum. Bana sorarsanız 2013 yazı gibi bu cihazlar çok daha komplike bir hal alacaktır. Ancak Android konusunda çeşitli düşüncelerim de yok değil. Uygulamalar yanlış bilmiyor isem bireysel olarak da kurumsal olarak da Play üzerinde direk indirmek için hazır bulunuyor. Şimdi bu cihazlardan Özellikle android tabanlı cep telefonlarından Bankadır, özel hesaplardır, Telefon defterimiz, yeri geliyor iş maiileri takvimleri uzayıp giden gerçekten kişisel bilgilerimizin tamamını barındırıyoruz. Playdan programları indirirken size şunları şunları kullanabilirim diyor sizde denemek için veya mecbur kullanmak için izinleri veriyorsunuz. İşin yükleme tarafı bittiken sonra Mail atma mesaj atma özelliği olan uygulamalar var bunlar bizim kişisel bilgilerimizin kopyasını veya tamamını sezdirmeden nerelere taşımaz ki. İşin bu yönünde yani GÜVENLİK tarafında beni pekde mutlu eden bir yere gidiyor gibi değiliz. Her geçen gün yeni bir uygulaması güncellemesi farklı işlemci ram vb donanımları değişen , güncellenen, revize edilen bu sistem acaba bizi ne kadar koruyor. Şöyle bir düşündüğüm zamanda bir zamanlar empi3 çalabilen wap ile internete giren renkli ekran telefonlar çıktığında "Telefon amacını aştı, artık bir cep bilgisayarı " nidalarını hatırlıyorum. Şimdilerde ise bu sistem sayesinde telefonun bu üzerine eklenen tüm özelliklerini kendi üzerinde barındıran bir sisteme yoğunlaşıyoruz. Özel uygulamalarınızıda entegre edebileceğiniz gibi farezdin bilgi işleminizde kullandığınız bir veritabanı uygulamasınında bu sisteme entegresini sağlayabiliyorsunuz. Kısaca işin emek sarfedeni, üreteni, kar edeni, Markalaşanı bir yana dursun,
CEBİMDE GEZDİRDİĞİM KÜÇÜK DÜNYAYLA YANIMDAKİ KÜÇÜKLERE SAKLANBAÇ I NASIL ANLATIRIM VE YİNE BU CİHAZ SAYESİNDE YOLUNU BİLE UNUTTUĞUM GAZETECİMİN VE KÜTÜPHANE MEMURUNUN ADINI NASIL HATIRLARIM. BUNLARIDA YAPACAK MI ÇOK MERAK EDİYORUM...

Biraz yakınma gibi oldu farkındayım sonuç itibarıyla; ihtiyacın varsa alırsın kardeşim. Genel kanımızda bu olsun hadi :)

sametbozkurt' Alıntı:
telefonları androidleyince tablet gereksiz kalıyor artık, ondan rağbet görmemiştir başlık ? :)

telefonun androidiyle bu bir değil hocam. Ekran farkı var hiç bi farkı olmasa. 10" ekranı olan ceptelefonu taşımaz kimse sanırım :D

Geri