Tabletten Sınavlar Başlıyor

Kodla Büyü

karinca_52

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
MEB, iki yıl içinde hem liseye geçiş hem de üniversiteye giriş sınavını açık uçlu yapacak. Yeni sınav sisteminin ayrıntıları neler?

MEB, iki yıl içinde hem liseye geçiş hem de üniversiteye giriş sınavını açık uçlu yapacak. Bakanlık, cevap kağıtlarının değerlendirilmesine ilişkin formülü buldu. Buna göre öğrencilerin hepsine 2015 yılına kadar tablet bilgisayarları dağıtmış olacak.

Bu kapsamda geçiş ve giriş sınavlarının sınav soruları merkezden öğrencilerin tablet bilgisayarlarına gönderilecek. Bakanlık, öğrencilerin bu cevaplarını isim belirtmeden belirli kodlarla öğretmenlerin tabletine gönderecek. Öğrencinin cevaplarını kendi tabletinde değerlendirerek öğrenciye not verecek olan öğretmenler bu notları Bakanlığa geri gönderecek.

Bakanlık açık uçlu soruların cevaplarının değerlendirilmesinde objektifliği sağlamak için daha önce değerlendirilmesi yapılan cevapları yine başka öğretmenlere gönderecek. Bakanlık, iki öğretmenden gelen notun ortalamasını geçerli kabul edecek.

http://www.turkiyeegitim.com/sinavlarda ... 51938h.htm

hımmm dağıtılan tabletler çok işe yaradı demek :) Tabletlerin şarjı bitiyomuş sınav anında :) şaka maka bir yana da sağlıklı olacağını düşünmüyorum kalem silgi ve kitapçık üçü daha muhteşem teknoloji üretmeden teknolojiyi satın alarak bişiler yapmaya çalışıyoruz dünyada örneği olmayan projeler bizde. Bugün Almanyanın ekim ayında 99,1 milyar euro ihracat yaptığını okuyunca kaldım öylece bizim yıllık ihracatımızı adam 1 ayda yapmış. Ama bizden başka gösteriyi seven yok. Çocuklar pat pat araçlarında taşınıyorken okullarında tabletle sınav falan inanın bana çok komik geliyor.

zencefil58' Alıntı:
hımmm dağıtılan tabletler çok işe yaradı demek :) Tabletlerin şarjı bitiyomuş sınav anında :) şaka maka bir yana da sağlıklı olacağını düşünmüyorum kalem silgi ve kitapçık üçü daha muhteşem teknoloji üretmeden teknolojiyi satın alarak bişiler yapmaya çalışıyoruz dünyada örneği olmayan projeler bizde. Bugün Almanyanın ekim ayında 99,1 milyar euro ihracat yaptığını okuyunca kaldım öylece bizim yıllık ihracatımızı adam 1 ayda yapmış. Ama bizden başka gösteriyi seven yok. Çocuklar pat pat araçlarında taşınıyorken okullarında tabletle sınav falan inanın bana çok komik geliyor.
tabletlerin şarjı hiç bitmiyor hocam :) çalışmıyor çünkü tabletler. vestele gönderdiğim arızalı tabletler başka arızalı tabletlerle değiştirilmek üzere geri geliyor....

nese1982' Alıntı:
zencefil58' Alıntı:
tabletlerin şarjı hiç bitmiyor hocam :) çalışmıyor çünkü tabletler. vestele gönderdiğim arızalı tabletler başka arızalı tabletlerle değiştirilmek üzere geri geliyor....

Süper yorum, bu tabletten sınav olacak filan hikaye, yani o esnada çıkan bir arıza ile öğrencinin hayatının mahvedemezsiniz. Dışardan bu haberler insanımıza nasıl gözüküyor bilmiyorum ama bizim branştan kimse bu numaraları yemez..

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırmıyor, daha da zorlaştırıyor. Başka öğretmenin okuduğu yazılı kağıdından bana ne? Sssssssaaaaaaaaaaaççççççççççççmmmmmmmmmmaaaaaaaaaalllllllllllllllllllllıııııııııııııııkkkkkkkkkkkk........

Eğitim sistemimizi pazarda satılan bir ürün gibi düşünürsek
bu tür hareketler pazarcıların ürünleri güzel göstermek için su sıkmalarına benziyor.
Ama asıl sıkıntı gdo lu ve ilaç kalıntısı içeren ürün.

Okulda işletmelerde beceri eğitimi sınavını uygulamalı yaparken bile dibimiz düşerken, tüm Türkiye'de aynı anda tabletten sınav yapılabileceğini düşünmek, en hafif ifadeyle, nasıl bir tecrübesizliktir?

Geri