Talim Terbiye Bilişim Dersi

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Umarım hevesimiz kursağımızda kalmaz. Artık gerçekten uygulamaya geçilmeden inanasım gelmiyor nedense...

hocam çok fazla yerde aynı haber var... geçen günkü selçuk özdemir in canlı yayınına katıldım orada sordum bilişim öğretmenlerinin durumunu ve aynı çalışmayı bu haberden önce dile getirdi selçuk hoca. inşallah nihayete erer. ama en ciddi adım 2016 norm krizi haberine göre

hala nimet çubukçunun dersleri seçmeli yapması olayını çözemedik. selçuk hoca hep diyor hocam keşke olsa...herkes biliyor bu dersin önemini ama başka bir dersin yerine getirirz diyemiyorlar...

Bilişim ile Üretim'in yeni pilotlaması bu arkadaşlar. Hem pilotlanan okul sayısı hem de ders saati değişecek.

Umarım doğrudur

Ekli dosyalar

• BEAFD7AD-9E1F-41E5-A461-450BAE5BDF1A.jpeg
    BEAFD7AD-9E1F-41E5-A461-450BAE5BDF1A.jpeg
    403.8 KB · Görüntüleme: 314
Son düzenleme:
İlkokulda bu derslerin sınıf öğretmenleri tarafından verilmesi taraftarıyım, sebeplerini uzun uzun yazmak istemiyorum. sınıf öğretmeni dışında branş öğretmenlerinin bu derslere girmesini pek uygun görmüyorum. Önemli olan ortaokul kısmındaki dersler bizim için.

İlkokulda bu derslerin sınıf öğretmenleri tarafından verilmesi taraftarıyım, sebeplerini uzun uzun yazmak istemiyorum. sınıf öğretmeni dışında branş öğretmenlerinin bu derslere girmesini pek uygun görmüyorum. Önemli olan ortaokul kısmındaki dersler bizim için.
haklı olmanızla beraber 7 yıldır köy okulundayım artık biraz daha yakınlara gelmek istiyorum hiçbir atama döneminde yer açılmadı.. umarım normlara yansır ve okullar açılır..

haklı olmanızla beraber 7 yıldır köy okulundayım artık biraz daha yakınlara gelmek istiyorum hiçbir atama döneminde yer açılmadı.. umarım normlara yansır ve okullar açılır..
ben buna inanmıyorum 7 yıldır köyde kalıp bizim branşta tayin çıkmaması saçma 83 puanla bursa merkeze geldim... fazla da abartamayın tayin istediğiniz yer ile de alakalı bir durum bu.

Bilisim dersi adina olumlu birsey beklemeyin. 15 yildir hep kotuye gitti. eminim bu yeni uygulamadan madur olan Brans yine biz olacaz.
kötümser olmmamak gerek hocam yinede :)

İlkokul ögrencilerine bilişim eğitimi verilecekse konular az olmalı ve pratiğe ise daha fazla yer verilmeli.Üniteler ince elenip sık dokumalı.Çocukların hayatla içiçe olacagı bir ders olmalı.
code.org veya hackercan gibi siteler ile 2. dönem kodlama verilebilir.Böylece ortaokulda scratch daha kolay sindirilebilir.Klavye kullanmayı temel donanımları ögrenirse yeterli olur ve
ortaokul için ona göre ders ayarlanmalı.Talim terbiye baştan sağma şeyler yapmaz umarım.İhtiyaç iyi belirlenmeli açıkçası norm için yapılmasını istemem.İhtiyaç analizi
eğitim psikoloji ve eğitim felsefesi göz ardı edilmemeli.Küçük yaştaki çocukların donanımına uygun olmalı.Anlitik konularda zorlanacaklardır.O yuzden problem çözmenin
çok zor sindirileceğini düşünüyorum seviyelerine indirgenen bir egitim olmalı.Dogrusu liseye kadar hiç bir çocuga yüklenilmemeli.Çocuklar sorgulamalı ve araştımalı.İsteyerek araştırmalı.

ben buna inanmıyorum 7 yıldır köyde kalıp bizim branşta tayin çıkmaması saçma 83 puanla bursa merkeze geldim... fazla da abartamayın tayin istediğiniz yer ile de alakalı bir durum bu.

Hangi sene hocam? Son 2-3 yılda cooook şey değişti. Mersin için konuşuyorum 2017 de 70 puanla falan ilce de olsa geliyordu 2018 de 10 okul açıldı en düşük 130 İle kapattı gecen yıl ise toplam iki okul ve 200 kusur ile kapattı.

Seçici olup olmamakta değil mesele. Açık yok. Emeklilerden yer açılacak diyorlar ama her yıl daha da kotuye gidiyor.

Komsu il diye niğde yazacqktim, okul niğde merkez diye geçiyor ama nigde merkeze 45 km, mersin e yol daha da uzun. Siz olsanız sırf adi komsu il diye yazar miydiniz?

Gecen yıl adana aladağ 200 ile kapatmış, yazmaya korktugyum yer. Tereddüt ettiğim ve merkeze uzak denilen van edremit te kenar mahalledeki meslek lisesi 130 ile kapatmis.

Ben sizin şaka yaptığınızı düşünmek istiyorum aksi takdirde dalga gciyorsunuz gibi geliyor.

belli ki atama durumlarının içinde değilsiniz hocam ama inanınki 5 yıldır eş durumu istiyorum son 3-4 yıldır sadece muhtemelen bosalacak. :) Benle her atama dönemi dalga geçiyorlar her yıl baska bir müdür yrd onaylıyor da totem olsun diye haha.. askerdeki uzun döneme döndüm herkesi uğurladım bi ben kaldım :) diğer branşlar 10 okul arasından seçip arıyorlar.. ben ise es durumu, il içi, il dışı kim başvurmuş herkesi bilir, tanır konumuna geldim.. Daha kontenjan listesi çıkmadan okul açıp begeniyorlar. imreniyorum:)

O yüzden ilkokulda olsun ortaokulda hangi karar normu arttıracaksa arkasındayım

Son düzenleme:
Hangi sene hocam? Son 2-3 yılda cooook şey değişti. Mersin için konuşuyorum 2017 de 70 puanla falan ilce de olsa geliyordu 2018 de 10 okul açıldı en düşük 130 İle kapattı gecen yıl ise toplam iki okul ve 200 kusur ile kapattı.

Seçici olup olmamakta değil mesele. Açık yok. Emeklilerden yer açılacak diyorlar ama her yıl daha da kotuye gidiyor.

Komsu il diye niğde yazacqktim, okul niğde merkez diye geçiyor ama nigde merkeze 45 km, mersin e yol daha da uzun. Siz olsanız sırf adi komsu il diye yazar miydiniz?

Gecen yıl adana aladağ 200 ile kapatmış, yazmaya korktugyum yer. Tereddüt ettiğim ve merkeze uzak denilen van edremit te kenar mahalledeki meslek lisesi 130 ile kapatmis.

Ben sizin şaka yaptığınızı düşünmek istiyorum aksi takdirde dalga gciyorsunuz gibi geliyor.

şaka yapmıyorumdurumlar değişmiş olabilir keşke bakanlık açıklasaydı puanları da onun üzerinden konuşsaydık ben puanlar az demiyorum ama 7 yıldır köyde çalışıyorum dediniz ve olmuyor falan dediniz.. illaki olur ama memlekete yakın illa şurası olsun derseniz olmaz memleketin her yeri güzel van özalpte doğuyu tamamladım şimdi ne memleketin ne bir kişi tanırım bursaya geldim. bizim öğretmenlerde illa şurası olsun diye ıuğraşılıyor ona dikkat çekmek istedim. tabi ki herkesin kendine ait özel durum ve isteklerin vardır o yüzden bir şey demiyorum dualarım sizlerle inşallah çok daha iyi yerlere gelir branşımız.....

belli ki atama durumlarının içinde değilsiniz hocam ama inanınki 5 yıldır eş durumu istiyorum son 3-4 yıldır sadece muhtemelen bosalacak. :) Benle her atama dönemi dalga geçiyorlar her yıl baska bir müdür yrd onaylıyor da totem olsun diye haha.. askerdeki uzun döneme döndüm herkesi uğurladım bi ben kaldım :) diğer branşlar 10 okul arasından seçip arıyorlar.. ben ise es durumu, il içi, il dışı kim başvurmuş herkesi bilir, tanır konumuna geldim.. Daha kontenjan listesi çıkmadan okul açıp begeniyorlar. imreniyorum:)

O yüzden ilkokulda olsun ortaokulda hangi karar normu arttıracaksa arkasındayım

evet tayin düşünmüyorum ama punlarında branşımızda diğerlerine göre çok da kötü olduğuna inanmıyorum. tekrar söylüyorum yer beğenip beğenmemek ile alakalı bir durum... tabi ki herkesin kendine ait özel durum ve isteklerin vardır o yüzden bir şey demiyorum dualarım sizlerle inşallah çok daha iyi yerlere gelir branşımız.....

şaka yapmıyorumdurumlar değişmiş olabilir keşke bakanlık açıklasaydı puanları da onun üzerinden konuşsaydık ben puanlar az demiyorum ama 7 yıldır köyde çalışıyorum dediniz ve olmuyor falan dediniz.. illaki olur ama memlekete yakın illa şurası olsun derseniz olmaz memleketin her yeri güzel van özalpte doğuyu tamamladım şimdi ne memleketin ne bir kişi tanırım bursaya geldim. bizim öğretmenlerde illa şurası olsun diye ıuğraşılıyor ona dikkat çekmek istedim. tabi ki herkesin kendine ait özel durum ve isteklerin vardır o yüzden bir şey demiyorum dualarım sizlerle inşallah çok daha iyi yerlere gelir branşımız.....

evet tayin düşünmüyorum ama punlarında branşımızda diğerlerine göre çok da kötü olduğuna inanmıyorum. tekrar söylüyorum yer beğenip beğenmemek ile alakalı bir durum... tabi ki herkesin kendine ait özel durum ve isteklerin vardır o yüzden bir şey demiyorum dualarım sizlerle inşallah çok daha iyi yerlere gelir branşımız.....

hocam yazdığımı görmediniz sanırım. sadece muhtemelen boşalacak var diyorum.. okul açılmıyor diyorum.. :) kimsenin beğenip beğenmemesi ile alakalı bir durum değil ben zaten ikametgahımdan çok uzak yere gidip geliyorum her gün.. gocunmuyorum da ama 7 yıl yeterli hocam.

Her seferinde inan inan. Çok gördük böyle açıklamalar. Şimdi bazıları diyebilir ya hiç olur mu bakan açıkladı. Bunu genellikle yeni atanan arkadaşlar söyler belki. Bize zaman çok şey öğretti.

İha Siha larda bir sürü yazılımcı çalışıyor yerli yazılımın ne kadar önemli olduğunu anladılar.Zamanla bilişim dersinin önemini anlayacaklar.Eskiden ne gerek var herkes bilgisayar kullanmayı biliyor diyorlardı.

Mersin'de kipirdayacak yer yok kendimden biliyorum
Valla hocam her fırsatta bunu yazıyorsunuz Mersin ile ilgili, çok sağ olun çok iyi moral veriyorsunuz da, norm fazlası ve özür grubu atamalarında az da olsa kıpırdama oluyor gayet güzel. Sıkıntı puan biriktiren bizim gibi enayiler için.

Yalnız dediğim gibi bu söylemlerinize çok denk geldim. Artık Almanya bitti yeğenim sakın gelmeyin Türkiye çok güzel cennet diyen ama geri de dönmeyen gurbetçi ağzı ile konuşuyorsunuz.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri