Tatil Tavsiyeleri

Kodla Büyü

Thracian.R

Üye
Merhaba arkadaşlar. Daha önce açıldı mı bilmiyorum, açıldıysa da ben görmemişimdir.
Malum maaşlar belli tatil fiyatları belli. Bu başlık altında daha önce gittiğiniz ve beğendiğiniz fiyat performans açısından tavsiye edebileceğiniz yerleri paylaşabiliriz.
Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Hocam eğer Yeşil Pasaportunuz da varsa Yunanistan'ın çok daha ucuz ve kaliteli olduğunu burada işledik :) Yoksa bile Kapıda Vize ile gidebilirsiniz ama konaklama vs hariç 2500 lira minimum kişi başı masrafı oluyor.

Adrasan Çağatay Apartı tavsiye ederim arkadaşlar.Temiz, hijyenik bir aile işletmesi.Her yıl giderim. Sakin ve huzurlu bir tatil isteyenler gönül rahatlığı ile tercih edebilirler.
Adrasan Çağatay Apart & Villas
0543 313 47 95 https://g.co/kgs/eqE99mB
Adrasan hava ve konaklama adına çok güzel ama ben denizi beğenmedi im. Çok çabuk derinleşiyor. Tekneler kıyıyı işgal etmişti geçen yaz. Ama havası çok serindi. Öğle yemek sonrası bahçede oturup sohbet etmiştik.

Adrasan hava ve konaklama adına çok güzel ama ben denizi beğenmedi im. Çok çabuk derinleşiyor. Tekneler kıyıyı işgal etmişti geçen yaz. Ama havası çok serindi. Öğle yemek sonrası bahçede oturup sohbet etmiştik.
Hocam sahil oldukça uzun tekneler çok alan kaplamıyor aslında.Teknelerden uzak durmakta her zaman yarar vardır. Sahilin bazı yerleri hızlı derinleşirken bazı yerler sığdır. (5.cankurtaran kulesinden itibaren sağ taraf sığ. Balıkçı koyuna doğru olan kısım) Havası serindir evet.Yeşil ve mavinin buluştuğu daha çok ailelerin tercih ettiği bir lokasyondur.

serik öğretmen evini ayarlarsan kadriye halk plajında takılırsın hocam. Seriğin denizi biraz daha sert dalgalı. beni böyle sallaması hoşuma gidiyor. Finike de iyi bir seçenek hem denizi güzel hemde aile tatili iyi oluyor. Çünkü turist yok pek. kumluca adrasan ve civarının denizi de iyiydi, halı gibi. çıralı da güzel bir seçenek.

Bende yeşili çıkardım bu sene yurt dışı bakıyorum. Roma iyi gibi ama bütçe sorunu var. Varsa uygun planlar fikir alabilirim

Hocam sahil oldukça uzun tekneler çok alan kaplamıyor aslında.Teknelerden uzak durmakta her zaman yarar vardır. Sahilin bazı yerleri hızlı derinleşirken bazı yerler sığdır. (5.cankurtaran kulesinden itibaren sağ taraf sığ. Balıkçı koyuna doğru olan kısım) Havası serindir evet.Yeşil ve mavinin buluştuğu daha çok ailelerin tercih ettiği bir lokasyondur.
Tekneler varken yüzecek yer çok azdı. Tekneler gidince de zaten öğle sıcağı çöküyor. Hava aşırı sıcak değildi ama yine de o güneş teni yakıyor.

Bizim otel hemen girişte denizin başladığı yerdeydi dediğiniz gibi öteye uzağa gitmedik çocuklar olunca. Direk denize girdik.

Havası, yeşili güzeldi. Yavuz otelde kaldık. Otel derken büyük bir otel değildi.bahçesi vardı çocuklar rahatça oynadı. O yönden kafamız rahattı ama denizde derinlik tedirgin etti bizi.

Yıllardır tisana gideriz çocuklar oraya alıştı. Deniz çok sığ ve dalgasız. Adrasanda rahat edemediler. Burası derin siz de o yüzden izin vermiyorsunuz oynamamıza diye. Tisanda salıyorduk gözümüz arkada kalmadan. Buraya gelmeyelim tisana gidelim artık hep diyorlar. Hatta geçen de dediler tisana gidelim yine diye.

Adrasan Çağatay Apartı tavsiye ederim arkadaşlar.Temiz, hijyenik bir aile işletmesi.Her yıl giderim. Sakin ve huzurlu bir tatil isteyenler gönül rahatlığı ile tercih edebilirler.
Adrasan Çağatay Apart & Villas
0543 313 47 95 https://g.co/kgs/eqE99mB
Hocam,ben bu seneki otelimi ayarladım ama burayı seneye düşünebilirim.Geçen seneki fiyatları gecelik ne kadardı acaba?

Kıyı bölgeleri harici tavsiyeleriniz nereler arkadaşlar peki ?
Geçen yaz Bartın'a da gittim. Safranbolu, Amasra gezdim güzeldi. Gezi tatili yaptım. Dönerken Bilecik Osman Gazi Türbesi, Şeyh Edebali, Dursun Fakı Türbelerini gezdik. Eskişehiri gezdik ama Eskişehir'i çok sevmedim. Trafiği, insanların, sürücülerin tavrı olarak. Sivrihisar'a uğradık gönül dağınım çekildiği yerleri gezdik. Oradan Beypazarına geçtik. Gezdik, yemek yedik eve döndük. Hepsi 1 hafta sürdü.

Hocam,ben bu seneki otelimi ayarladım ama burayı seneye düşünebilirim.Geçen seneki fiyatları gecelik ne kadardı acaba?
Geçen yıl yanlış hatırlamıyorsam 1500 TLydi hocam.Bu sene bir arkadaşımın yaptığı piyasa araştırmasında Adrasanda gecelik bungalov apartların ortalama fiyatının 2500 TL olduğunu öğrendim.

Herkese selamlar hocalarım, belki meşgul ediyorum ama işinize de yarayabilir diye düşündüğüm için yazıyorum. Datça Emecik karainicir mevkiinde denize 8-10 dakika, migros ve a-101'e 2-3 dakika yürüme mesafesinde. bahçe içerisinde üstte 2+1, altta ise 2 adet 1+1 daire bulunan baba evimizi kiralıyoruz. Teşekkürler.
https://www.sahibinden.com/ilan/eml...paign=sahibinden_paylas&utm_content=174536269
yazın o tarafa geleceğim aklımda olsun

Merhaba arkadaşlar. Daha önce açıldı mı bilmiyorum, açıldıysa da ben görmemişimdir.
Malum maaşlar belli tatil fiyatları belli. Bu başlık altında daha önce gittiğiniz ve beğendiğiniz fiyat performans açısından tavsiye edebileceğiniz yerleri paylaşabiliriz.
Şimdiden herkese teşekkür ederim.
yurt dışı türkiyeden daha uygun, en güzeli yurt dışına gitmek

Kuşadası taraflarını düşünenlere Selçuk Meslek uygulama otellini tavsiye ederim. Babam yıllarca okulun idareciliğini yaptı, bir kaç yıl önce emekli oldu. O zamanlar tertemizdi kahvaltısı da iyiydi. hala öyledir diye düşünüyorum. Fiyatları gayet makuldü. Tavsiye ederim. Selçuk, Efes , Meryemana, Şirince Kuşadası gezersiniz. akşam uygulama otelinde konaklarsınız. Selçuk ta restoranlarda daha makul fiyatlıdır.

Yalova'da bungolav evlerde kalan var mı? Tavsiye edebileceğiniz, daha önce tecrübe etmiş birileri var mıdır?

Aracla karadeniz turu yapilir mi ? Konaklamali
Çok zor. Çünkü yaylalar birbirinden çok uzak ve yolları bilmeyenler için sıkıntılı. Biz turla gittik. Gezdirme işini bizim şoför değil orayı bilen usta soförler kendi araçları ile yaptırdı.

Kalacak yeri ayarlayıp oradaki şirketlerle gezelim derseniz o olur.

Hatta kaldığımız otellerden birisi olan gülesen otel gelenleri otogar, Havalimanı nereye gelirlerse alıp otelde konaklatıp gezdiriyoruz demişlerdi
İşletmecileri ve otel çok güzeldi. Çamlıhemşinde dediğim otel. Tamamı ahşaptan konforlu otel.

Son düzenleme:
Tekneler varken yüzecek yer çok azdı. Tekneler gidince de zaten öğle sıcağı çöküyor. Hava aşırı sıcak değildi ama yine de o güneş teni yakıyor.

Bizim otel hemen girişte denizin başladığı yerdeydi dediğiniz gibi öteye uzağa gitmedik çocuklar olunca. Direk denize girdik.

Havası, yeşili güzeldi. Yavuz otelde kaldık. Otel derken büyük bir otel değildi.bahçesi vardı çocuklar rahatça oynadı. O yönden kafamız rahattı ama denizde derinlik tedirgin etti bizi.

Yıllardır tisana gideriz çocuklar oraya alıştı. Deniz çok sığ ve dalgasız. Adrasanda rahat edemediler. Burası derin siz de o yüzden izin vermiyorsunuz oynamamıza diye. Tisanda salıyorduk gözümüz arkada kalmadan. Buraya gelmeyelim tisana gidelim artık hep diyorlar. Hatta geçen de dediler tisana gidelim yine diye.
Tisanda kalacak yer nasıldır hocam? Apart, pansiyon otel vs? Biraz bilgi verirseniz sevinirim.

Tisanda kalacak yer nasıldır hocam? Apart, pansiyon otel vs? Biraz bilgi verirseniz sevinirim.
Otel yok. Daha doğru varsa da bilmiyorum. Yukarıda uzaklarda varsa bilmiyorum. Apart evler var. İlanlara bakıyorum hepsi denize yürüme mesafesinde diyorlar. Evet çoğu yürüme mesafesinde ama 20 dakika olanda var 1 dakika olan da var. Biz gökçen sitesinde kalmıştık. Villa ve Apart var ama villa dediği 2 katlı ev. Ekstra bir özelliği yok. Denize uzaklığı 1 dakika ama yüzme yeri yani kumlu alanana hepsi aynı uzaklıkta. Bizim kaldığımız gökçen sitesinden yürüyerek 5 dakika. Uzaktaki evler daha uzak. Arabayla inenler var. Pişman oluyor yukarıdan ev tutanlar. Bir rıhtım var kumlu alan orada. Denizi temiz ve zerre dalga yok. Kızım 4 yaşındayken rahatça oynadı korkmadı. Kolluk taktık su üstünde eğlendi. 100 metre açıklıyorsunuz deniz göğsüme geliyor. Boyum 1.72. Yemek konusunda kendin pişir kendin ye. Market ve bir migros vardı. Market yerel market pahalı değil. Fiyatı normal tek olmasına rağmen.

Bir lokanta var pahalı. Biz taşucunda tüm malzemeleri alıp eve gidince yemeğimizi yapıyoruz.

En yakın yerleşim yeri Yeşilovacık. Oraya gitmedik hiç. Dağ var arasında. Dağı aşmak lazım tisana gitmek için. Yolu biraz dik ama tehlikeli değil. 3-4 km tırmanıp bir o kadar da iniliyor. Yeşilovacıktan başka en yakın ve büyük yerleşim yeri taşucu 30 dakika.

Herşey hazır olsun yemekle uğraşmam derseniz tavsiye etmem. Yemeğinizi pişirmeniz lazım. Lokantadan yeriz derseniz bilmem ama pahalı baya.

@kendir_li hocam birde geçen sene adrasana gittik. Çocuklar orada oteli sevdi serbest bahçede deliler gibi serbest oynadılar. Bizde adrasanın havasını sevdik ama bir daha gelmeyelim. Tisanın denizi daha güzel. Kaç senedir gidiyoruz neden bıraktık buraya geldik ki dediler. 5 kuzenin hepsi de aynısını dedi.

Tisan kalabalık olmuyor. Hafta içi giderseniz hele daha tenha. Biz genelde hafta içinde hafta başı gidiyoruz. 5 yada 6 kez gittik.

Tisana giderseniz etrafta. Turistik yerleri gezelim derseniz gezemezsini çünkü yok. Uzak heryere. Kafa dinlemelik bir yer.

Son düzenleme:
Geri