Tatil Tavsiyeleri

Kodla Büyü
Tavsiye ettiğiniz apart ,konaklama yeri var mı hocam
Bana soruyorsanız tisan gökçen sitesi olarak arama yapınca

Sayfasına bakın. Biz orada kalıyoruz. Villanın ekstrası yok. Sadece İki katlı ev. 2 aile gidecekseniz belki iş görür. Biz son gittiğimizde 3 aile idik. 2 villa kiraladık. Kadınlar ve kız çocuklar bir villada, erkekler ve erkek çocuklar diğer villada kaldık. Herkes rahat etti evin içinde.

Önceki sene de 3 ayrı ev tutmuştuk. Tarihte uygun olan duruma göre ayarladık.

Villa deyince etrafı kapalı, havuzlu vs aklınıza gelmesin tekrar söyleyeyim de.

Bana soruyorsanız tisan gökçen sitesi olarak arama yapınca

Sayfasına bakın. Biz orada kalıyoruz. Villanın ekstrası yok. Sadece İki katlı ev. 2 aile gidecekseniz belki iş görür. Biz son gittiğimizde 3 aile idik. 2 villa kiraladık. Kadınlar ve kız çocuklar bir villada, erkekler ve erkek çocuklar diğer villada kaldık. Herkes rahat etti evin içinde.

Önceki sene de 3 ayrı ev tutmuştuk. Tarihte uygun olan duruma göre ayarladık.

Villa deyince etrafı kapalı, havuzlu vs aklınıza gelmesin tekrar söyleyeyim de.
Teşekkür ederim hocam

Mersindeymis yukarida verdiğiniz tisanevlwrindemj kaldınız 4 gün için ne kadar fiyati
Geçen yaz gitmedim. Bu yıl bilmiyorum fiyatı. Biz gideceğimizde arayıp tarih veriyoruz uygun birşey ayarlamaya çalışıyoruz.

Navigasyon olmadan bulamazsınız ancak. Yol kolay mersin otobandan antalyaya doğru gidiliyor taşucuna varınca Navigasyon açılması lazım. Son 10km kadarı bir köy içinden geçip dağ aşmayla bitiyor. Sadece orada navigasyona lazım.

Son düzenleme:
serik öğretmen evini ayarlarsan kadriye halk plajında takılırsın hocam. Seriğin denizi biraz daha sert dalgalı. beni böyle sallaması hoşuma gidiyor. Finike de iyi bir seçenek hem denizi güzel hemde aile tatili iyi oluyor. Çünkü turist yok pek. kumluca adrasan ve civarının denizi de iyiydi, halı gibi. çıralı da güzel bir seçenek.

Bende yeşili çıkardım bu sene yurt dışı bakıyorum. Roma iyi gibi ama bütçe sorunu var. Varsa uygun planlar fikir alabilirim.

Yurtdışı için ilk parisi öneririm. Transavia firmasının ankara paris orly uçuşu var. Bilet fiyatarı çok makul. Ayrıca paris gezmek için çok güzel ve rahat bir şehir. Metro hattı heryerde ve ulaşımı çok kolaylaştırıyor. Çok uyguna oteller var. Türkiyedeki pansiyon parasına 2 kişi sınırsız açık büfe kahvaltılı oteller bulunabilir.

Otele tıkılıp kalmadan
Şelalesi bol doğal güzellikleri fazla
Bildiğiniz yer varsa çok memnun olurum

Otel yok. Daha doğru varsa da bilmiyorum. Yukarıda uzaklarda varsa bilmiyorum. Apart evler var. İlanlara bakıyorum hepsi denize yürüme mesafesinde diyorlar. Evet çoğu yürüme mesafesinde ama 20 dakika olanda var 1 dakika olan da var. Biz gökçen sitesinde kalmıştık. Villa ve Apart var ama villa dediği 2 katlı ev. Ekstra bir özelliği yok. Denize uzaklığı 1 dakika ama yüzme yeri yani kumlu alanana hepsi aynı uzaklıkta. Bizim kaldığımız gökçen sitesinden yürüyerek 5 dakika. Uzaktaki evler daha uzak. Arabayla inenler var. Pişman oluyor yukarıdan ev tutanlar. Bir rıhtım var kumlu alan orada. Denizi temiz ve zerre dalga yok. Kızım 4 yaşındayken rahatça oynadı korkmadı. Kolluk taktık su üstünde eğlendi. 100 metre açıklıyorsunuz deniz göğsüme geliyor. Boyum 1.72. Yemek konusunda kendin pişir kendin ye. Market ve bir migros vardı. Market yerel market pahalı değil. Fiyatı normal tek olmasına rağmen.

Bir lokanta var pahalı. Biz taşucunda tüm malzemeleri alıp eve gidince yemeğimizi yapıyoruz.

En yakın yerleşim yeri Yeşilovacık. Oraya gitmedik hiç. Dağ var arasında. Dağı aşmak lazım tisana gitmek için. Yolu biraz dik ama tehlikeli değil. 3-4 km tırmanıp bir o kadar da iniliyor. Yeşilovacıktan başka en yakın ve büyük yerleşim yeri taşucu 30 dakika.

Herşey hazır olsun yemekle uğraşmam derseniz tavsiye etmem. Yemeğinizi pişirmeniz lazım. Lokantadan yeriz derseniz bilmem ama pahalı baya.

@kendir_li hocam birde geçen sene adrasana gittik. Çocuklar orada oteli sevdi serbest bahçede deliler gibi serbest oynadılar. Bizde adrasanın havasını sevdik ama bir daha gelmeyelim. Tisanın denizi daha güzel. Kaç senedir gidiyoruz neden bıraktık buraya geldik ki dediler. 5 kuzenin hepsi de aynısını dedi.

Tisan kalabalık olmuyor. Hafta içi giderseniz hele daha tenha. Biz genelde hafta içinde hafta başı gidiyoruz. 5 yada 6 kez gittik.

Tisana giderseniz etrafta. Turistik yerleri gezelim derseniz gezemezsini çünkü yok. Uzak heryere. Kafa dinlemelik bir yer.
sayın hocam denize tisan batı koyu'nda mı giriyorsunuz, yoksa tisan plajında mı? konum atabilirseniz çok sevinirim

Son düzenleme:
sayın hocam denize tisan batı koyu'nda mı giriyorsunuz, yoksa tisan plajında mı? konum atabilirseniz çok sevinirim
Batı koyundan giriyoruz. Doğu koyu derin. İyi yüzme bilmek lazım. Batı koyunda bir iskele var onun yanında giriyoruz. Orası tamamen kum. Çocuklar için rahat oluyor.

Konum olarak

Batı koyundan giriyoruz. Doğu koyu derin. İyi yüzme bilmek lazım. Batı koyunda bir iskele var onun yanında giriyoruz. Orası tamamen kum. Çocuklar için rahat oluyor.

Konum olarak
hocam çok teşekkür ederim. kafamda netleşti şuan. Bir de denize girdikten sonra duş alabileceğimiz bir alan var mı?

hocam çok teşekkür ederim. kafamda netleşti şuan. Bir de denize girdikten sonra duş alabileceğimiz bir alan var mı?
Sahilde yok. Daha doğrusu orada yaşayanlar kullanıyor. Ellerinde bir rfid benzeri cihaz var. Onu okutup duşunu alıyor. Ama duş kapalı değil eve gidene kadar tuzlu su kalmasın vücudunda diye sanırım. Yada belki başka sitelere aittir. Birkaç dakika akıyor su.

Datça- fethiye- köyceğiz -marmaris civarlarında memnun kaldığınız pansiyon otel var mı. Villa ya da bungalovda olabilir. Sarı sitede bi dünya ilan var ve bölgeyi bilmediğim için karar veremedim, fotoğraflar güzel ancak ne derece doğru ve kaç yıl önce çekilmiş fotolar, malum piyasa dolandırıcı kaynıyor. Bir de tuttuğunuz apart, villa, otel için açıklamada denize yok 5 dk 10 dk yazıyor fakat o bahsedilen sahil, plaj iyi mi. Aynı yörede 10 km mesafe içerisinde on numara plajı ve denizi olan yer olabiliyorken, diğer tarafın suyu buz gibi, ya da girilecek temizlikte olamayabiliyor. Onun için bu tarz yerlerin seçiminde öneri ve tavsiyeyi çok dikkate almak gerekiyor, gerisi şansa artık.

Geçtiğimiz yaz Kapadokya'yı gezip gideceğimiz yere öyle geçelim demiştik. Nevşehir öğretmenevinde 2 gece kaldık. Yenilenmiş, temiz odalar vs gayet iyi durumdaydı. Gezilecek yerlere de yakındı Ürgüp, Avanos gibi sabah erken kalkıp balonları izlemeye gitmiştik(bindik demek isterdim :/ ), . Mutlaka yeraltı şehirlerinden birini gezin derim. Deniz kenarı tabi yazın tatil için çok daha iyi ama bir ara Kapadokya yapmak isteyenler için de burası akılda bulunsun.

Merhaba arkadaşlar. Daha önce açıldı mı bilmiyorum, açıldıysa da ben görmemişimdir.
Malum maaşlar belli tatil fiyatları belli. Bu başlık altında daha önce gittiğiniz ve beğendiğiniz fiyat performans açısından tavsiye edebileceğiniz yerleri paylaşabiliriz.
Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Geçen yıl Akyaka'ya gittik oranın şirinköy diye bir köyünde iki katlı bahçeli villa kiraladık iki aile kaldık çok keyifli geçti. Akşamları bahçede çay keyfi gündüz deniz keyfi çok güzeldi. KAfa dengi bir aile ile bence güzel olur. Yemekleri evde yaptık makarna,tavuk sote,balık vb şeyler MArmaris'e gittik orası da güzel ve akyakaya yakın orda da balık yiyebilrisnz,avm sinde köfteci var orası da uygundu.

Geçen yıl Akyaka'ya gittik oranın şirinköy diye bir köyünde iki katlı bahçeli villa kiraladık iki aile kaldık çok keyifli geçti. Akşamları bahçede çay keyfi gündüz deniz keyfi çok güzeldi. KAfa dengi bir aile ile bence güzel olur. Yemekleri evde yaptık makarna,tavuk sote,balık vb şeyler MArmaris'e gittik orası da güzel ve akyakaya yakın orda da balık yiyebilrisnz,avm sinde köfteci var orası da uygundu.
şirinköyde deniz yok, araçla gidip gelmek çok uzun sürüyor mu hocam

Sayın hocam gezme tatili mi istiyorsunuz yüzme tatili mi bu da çok önemli. Yeşil pasaportunuz varsa, gezmeyi seviyor yorulmam arada sefil olsam da umursama diyorsanız İtalya turuna çıktık 6 ülke gördük tavsiye ederim böyle bir tatili, Thassos adasına gittik geçen yüzme için harika bir yer. Köyceğiz de havuzlu ev kiraladık yatıp yuvarlanma ve çevre yerleri gezip yüzme için harika, ev kocamandı 5 aile bile sığarmış 2 aile gittik. Baselden araç kiralayıp Fransa-İsviçre-Almanya gezisi yapabilirsiniz. Fransa'da şatoda kaldık Trde otel fiyatınaydı, ormana sıfır tarih içinde. Urlayı çok sevdim çok küçük şirin lakin Alaçatı Balıkesir tatil beldeleri kısacası Ege kıyıları, Fethiye Ölüdeniz vs. Memnun kalmadığım tatil yerleri oldu. Çanakkale güzeldi lakin denizi girilir gibi değildi pek. Velhasılı ne tatili istediğiniz de önemli

Hocam
Sayın hocam gezme tatili mi istiyorsunuz yüzme tatili mi bu da çok önemli. Yeşil pasaportunuz varsa, gezmeyi seviyor yorulmam arada sefil olsam da umursama diyorsanız İtalya turuna çıktık 6 ülke gördük tavsiye ederim böyle bir tatili, Thassos adasına gittik geçen yüzme için harika bir yer. Köyceğiz de havuzlu ev kiraladık yatıp yuvarlanma ve çevre yerleri gezip yüzme için harika, ev kocamandı 5 aile bile sığarmış 2 aile gittik. Baselden araç kiralayıp Fransa-İsviçre-Almanya gezisi yapabilirsiniz. Fransa'da şatoda kaldık Trde otel fiyatınaydı, ormana sıfır tarih içinde. Urlayı çok sevdim çok küçük şirin lakin Alaçatı Balıkesir tatil beldeleri kısacası Ege kıyıları, Fethiye Ölüdeniz vs. Memnun kalmadığım tatil yerleri oldu. Çanakkale güzeldi lakin denizi girilir gibi değildi pek. Velhasılı ne tatili istediğiniz de önemli
Sen aşmışsın hocam 😂 ben tek başıma Fransa turu yaptım 2 maaş gitti. Çoluk çocuk gitsem 4-5 aylık maaş giderdi

Hocam

Sen aşmışsın hocam 😂 ben tek başıma Fransa turu yaptım 2 maaş gitti. Çoluk çocuk gitsem 4-5 aylık maaş giderdi
Hocam 6 ülkeyi 600-650 Euro'ya gezebiliyorsun turla, orada da 300-350 Euro yeterli oluyor yani hiçbir şeyden kısmadan 1000euro yeterli oluyor. Hani markalı kıyafet vs. Giyiyorsanız LCW fiyatına, Skechers, salamon, guess, Colombia gibi ürünler alıp dönebiliyorsun ha o zaman tabi ki 1500 Euro falan oluyor.
Fransa'da da baseldeki araç kiralama şirketi Türklere aitmiş, orta segment sıradan bir araç kiraladık gitmeden adam bize Türküz diye q6 mı Q7 mi öyle birşey verdi fiyat farkı almadan. Strazburgda bir şatoda konakladık orada da erken rezervasyonla 1 günlük almıştık yarın odanız yine boş dediler aynı fiyata ertesi günü de aldık. 2 aile gittik biz yakıtı şunu bunu paylaşınca o kadar uçuk olmuyor sanki.
Ha bir de yurt dışında ürünlerde müthiş pazarlık yapılıyor 50euro dedi çantaya 10 euro olsun dedik 1-2 ısrar sonucunda 20 Euro'ya aldık. Senegallilere denk gelirseniz sorun sonra dönün gidin yürüdükçe fiyat herşeyde düşüyor🥰 aynı ürünü 10 Euro'ya alan da oluyor 3 Euro'ya da.

Son düzenleme:
Hocam 6 ülkeyi 600-650 Euro'ya gezebiliyorsun turla, orada da 300-350 Euro yeterli oluyor yani hiçbir şeyden kısmadan 1000euro yeterli oluyor. Hani markalı kıyafet vs. Giyiyorsanız LCW fiyatına, Skechers, salamon, guess, Colombia gibi ürünler alıp dönebiliyorsun ha o zaman tabi ki 1500 Euro falan oluyor.
Fransa'da da baseldeki araç kiralama şirketi Türklere aitmiş, orta segment sıradan bir araç kiraladık gitmeden adam bize Türküz diye q6 mı Q7 mi öyle birşey verdi fiyat farkı almadan. Strazburgda bir şatoda konakladık orada da erken rezervasyonla 1 günlük almıştık yarın odanız yine boş dediler aynı fiyata ertesi günü de aldık. 2 aile gittik biz yakıtı şunu bunu paylaşınca o kadar uçuk olmuyor sanki.
Ha bir de yurt dışında ürünlerde müthiş pazarlık yapılıyor 50euro dedi çantaya 10 euro olsun dedik 1-2 ısrar sonucunda 20 Euro'ya aldık. Senegallilere denk gelirseniz sorun sonra dönün gidin yürüdükçe fiyat herşeyde düşüyor🥰 aynı ürünü 10 Euro'ya alan da oluyor 3 Euro'ya da.
Ben de Benelüks turla gittim .bazı ekstraları almak zorunda kalıyorsunuz 1000 Euro’ya yakın tura para gidiyor. 500 da orada yeseniz 1500 Euro yapar.

Çok uygun fiyata (1 oda haftasonu 2500 tl, hafta içi 2000, anne baba 2 çocuk-3 çocuk kalınabilir) tatil yapmak için en iyi tercih bu. Otel tatilcileri için basit gelebilir ama ekonomik yer arayanlar için tavsiyem.
http://ayasapart.com.tr/

italyada araba kullanmak işgence Her an park cezası yiyecem korkusumu dersiniz tüm otobanlar ücretli mi dersiniz bir daha düşünün hocam.
arabayla girmek isteyen hocalarıma tüyoları yazabilirim.

Ölümcül bir hata. İtalya'da araba kiralamak? Kırsal bölgelere gideceksiniz ayrı tutarım ama şehir merkezlerinde gezecekseniz kriz geçirirsiniz. Size kendimden örnek vereyim. Benim tek başıma dahil olduğum 1 haftalık İtalya gezimizin sadece ilk gününü anlatıyorum...

Arkadaşlarım uçağı öğlen 12'de İstanbul Sabiha Gökçen'den Roma'ya. Benim uçuşum aynı gün öğleden sonra 16'da İzmir'den Roma. Her iki uçuş da direkt uçuş. Plan şu şekilde, diğer grup Roma'ya iner inmez havaalanından araç kiralayıp Floransa'ya geçecekler. Ben de Roma'dan trenle Floransa'ya geçeceğim tek başıma. Floransa'da kiraladığımız airbnb lokasyonunda buluşacağız. Tekrar söylüyorum benden 4 saat önce uçuyorlar Roma'ya...

Sonuç : Ben akşam 23'de Floransa'daki evdeydim. Onlar benden bir saat sonra eve gelebildiler Floransa'ya. Altlarında özel araç vardı.

Bunlar da hayatın tuzu biberi macerası bence :D İleride anlatacak hikayeler biriksin.

italyada araba kullanmak işgence Her an park cezası yiyecem korkusumu dersiniz tüm otobanlar ücretli mi dersiniz bir daha düşünün hocam.
arabayla girmek isteyen hocalarıma tüyoları yazabilirim.
Gittim geldim hocam, hiç bir problem yaşamadım, oldukça da zevkliydi, herkese tavsiye ederim

Kemerde önerebileceginiz hotel var mı arkadaşlar? Gün içerisinde gezmek için farklı bölgelere gidiyoruz ama temiz, kahvaltısı iyi, hesaplı otel arıyorum..

Arkadaş doğru söylüyor.5 şehir gezdim her yeri aynı tarz, al benisi yok, yemekler berbat hep aynı tarz.Disari çıkmak lazım.Sofya. Moskova,Tahran farklı yerleri görmek lazım.

Geri