Tavan Akıyor. Nasıl çözebiliriz

Kodla Büyü

bidene

Süper Üye
Süper Üye
Yaza dogru aycicek yag sokun.
dondugu zaman ondan saglam yontem olmaz :mrgreen:

Güzel konu ben de muzdaribim bu konudan. Lojmandayım ama maalesef pek ilgilenen olmadı konu ile. Çatı var ama malzeme ve yapılış tarzı sebebiyle sürekli aktı. Özellikle banyomda bütün tavanda kabarma, dökülme ve rutubet kokusu hakim. Ne yapmak nasıl bir yol izlemek gerekir?

Hocam deneyebilirsinuz aycicekyag oluklarin icine girer zamanla donar.
cati olmayan yerlerde sikca kullanilir.
onerim kalitesi dusuk yag tercih edin

Hocam, bende son katta oturuyorum. Bizde çok çektik fakat sonunda poliüretan köpük yaptık. İki sene oldu, çok şükür artık bir sıkıntımız yok. Üstelik ısı yalıtımı da yapıyor. İnternette araştırırsanız sıvı poliüretan köpük diye bulursunuz. Uygulama videoları bol miktarda mevcut. Ben acizane tavsiye ederim. Fakat kaliteli bir firmayla çalışmaya özen göstermenizi tavsiye ederim çünkü işçilik önemli daha sağlıklı olması için.

Biz yalıtım kimyasalı sürdük tutmadı.Üzerine komple mebran yapıştırıp 10 cm beton döktürdük.Yine aktı köşe bağlantılarını kırıp köşeleri fayans yapıştırıcı ile doldurduk şükür 3 yıldan beri üst kattakiler akıyor demedi ama nem oluyor diyolar çatı yaptırma kararı aldık

bu sorunun cevabını burada ararsanız, altına leğen koyun derler.
nasıl bir evde oturuyorsunuz, çatı kiremitmi saç mı şıngıl mı yoksa açık bir teras mı var. tavan arasında ne var bunları bilmek lazım.
ama çözüm bina sakinlerine durumu anlatıp çatıyı aktarmak yada açık terassa komple kırdırıp iyi bir izolasyondan sonra yeniden kapatmak olabilir.

çatı yok kısmını şimdi okudum. sanırım terasın altındasınız.
bu işin net çözümü üstteki mermer , mozaik, fayans (çatıdaki döşeme) altındaki şapla beraber sökülürve beton bulunur. sonra iyi bir izolasyon yapılır, yeniden şap atılır ve yüzeye yeniden kaplama yapılır. çok masraflı bir iştir ve bina sakinlari ortaklığıyla yapılır.
diğer alternatifler geçici ve oyalayıcıdır.

sayın hocam geçici çözüm arıyorsanız önce derz işine girin bence. çatı fayans olduğunu varsayrarak yazıyorum. spiral ile var olan derzler sökülerek cıvık kıvamdiki derzi çekpas yardımı ile kolayca uygulayabilirsiniz. üzerine de rulo veya fırca ile 20-25 kilo sutut yaparsanız var olan akıntıyı baya azaltacaktır. ama bu faydası en fazla 2 yıl sürer sonra benzeri sıkıntılar yaşamaya başlarsınız. kesin çözüm çatı

Geri