Tayyip-Bilal Erdoğan Dinlemeye Takılan Telefon kaydı

Kodla Büyü
önerme: oyumu hala akp'ye veriyorum çünkü şu an dünya üzerinde hatırı sayılır bir ülkeyiz,
cevap: bu neye istinaden söyleyenebiliyor anlamıyorum. akp mitinglerinde söylenmesi veya türkiye'de trending topic olmasıysa sebep sözüm yok. kendi kendine telkin der geçerim. oysa bölgede başta suriye, ırak, mısır ve filistin konularında ideolojik saplantılı dış politikamız yüzünden devre dışı bırakıldık. neo-osmanlıcılıkla dış politika idare edilebileceğini sanmanın bedelleri bunlar. bunun haricinde dünya üzerinde bulunan 7-8 tane gelişmekte olan ülkelerden biriyiz. muadillerimiz endonezya, nijerya ve meksika. büyümemiz bunlardan daha fazla da değil, daha az da. dünya sermayesinin yüksek getiri için yatırım yaptığı ülkelerden biriyiz sadece. siyaset, ekonomi, kültür, sanat, spor, teknoloji, eğitim hiç bir sektörde esamemiz bile okunmazken neye istinaden hatrı sayılır bir ülkeyiz?

önerme: çünkü cumhuriyet tarihinde hiç olmadığı kadar duble yol gördüm,
cevap: doğruya doğru tarihimizde bu kadar duble yol hiç yapılmamıştı. rant için yapılan gerekli gereksiz duble yolları geçiyorum. peki duble yol neden yapılır veya neden yapılacağı söylenmişti hatırlayan var mı 2002 yılında? hatırlatayım o zaman. duble yollar ülkenin en büyük kanayan yanası olan "üretmeyen ekonomi"'yi "üreten ekonomi"ye çevirecek altyapı yatırımları olarak planlanmıştı. yani ulaşım daha rahat olacak, sanayi artacak, istihdam artacak, cari açık kapanacak. montaj ihracatı değil, katma değerli ihracat yapacaktık. ne oldu hiç bir şey olmadı. gelişmekte olan ülkeler arasında en yüksek cari açığa sahip ülke olduk. cari açık ne demek dışa bağımlılık demek. yani o duble yollar sen ben jilet gibi yollarda araba kullanalım diye değil, üretim artsın diye yapıldı. hiç bir yapısal değişiklik yapılmadığı için sadece müteahhitine rant sağlayan yollar kaldı geriye. sanayi gelişmedi. üretmeden büyüyen bir ithalat ekonomisi oldu. kaldı ki o yollar kamu bütçesinden yapılıyor. hiç bir üretimi olmaksızın dış sermayenin fonlamasıyla dönen ülkenin kamu bütçesi. eğitime harcanmayan bütçe üretime istihdama dönmeyen zifte yatırılıyor. akp yaptı diye söylemiyorum. akp dediğini yapmadı diye söylüyorum.

önerme: çünkü artık istediğim eczaneden ilaç alabiliyorum. artık hastanelerde özel kartvizitini uzatabilen doktorlar yok.
cevap: sağlığa genel cevap vereyim. eczanelerden ilaç alabiliyoruz. ssk, bağkur veya adı her neyse daha önce de alabiliyorduk. bu konuda daha genel bir düzenleme yapıldığı ortada 12 yıllık tek parti iktidarında bunu başarmış olmak marifet değil. hastane ve doktorlar konusu ise apayrı bir manipülasyon. evet artık doktor kartvizitini uzatmıyor. çünkü artık iyi doktor hastanede yok. yapılan düzenlemeyle ya devletinsin ya özel sektörün ayrımına zorlanan doktorlar hastaneleri terk etti. artık yetersiz ve tecrübesiz doktorlarla iş devam ediyor. her doktor standart "paragözler" olarak gösterilip itibarsızlaştırılarak yapılan bu uygulamayla hastanelerde doktor kalmadı. kişi başına düşen hemşire sayısında avrupa'nın 6'da 1'iyiz. hastaya doktor değil, hemşire bakar ve bu ülkede 12 senede bu oran bir nebze artmadı. elimizde -tokinin yine müteahhitlik rantını bir yana koyalım- yaptırdığı içinde doktor olmayan hastaneler var. buysa sağlık reformu afiyet olsun. ayrıca, hastanelerde hemen tedavi olunduğu, hemen randevu verildiğini söyleyen devlet hastanesine hiç gitmemiştir. yakınlarda bir aile büyüğümüz için randevuyu 3 ay sonraya aldık. sağlığı sadece hastane binası yapmak zanneden zihniyet aynı şekilde adliye sarayı yaparak da hukuku sağladığını varsayıyor. şahane.

önerme:artık havayolu lüks değil.
cevap: değil. dünyada da değil. yani bu çok özel bir marifet değil. çünkü dünyada kara taşımacılığı deniz ve havaya kayıyor. yani bu lüks herkese lüksken artık dünya genelinde ucuz. gelişmekte olan tüm ülkelerde son on yılda havayoluyla taşınan yolcu sayısında baz etkisiyle (yani geç kalmış talep diyelim) yolcu sayılarında artış çift hanelilere yakın. thy'larının büyümesi hepimizin gururu. dış kaynağın bol olduğu zamanda özel sektör eliyle havalimanları yapıldı. herkes de bunu zaten tebrik etti ve oy verdi. bugün durum bu değil. bugün havacılık adına elimizde sadece nasıl fonlanacağı, neden orada yapıldığı, yapılacağı belli olup olmayan bir 3. havalimanı projesi var.

önerme: hızlı treni artık sadece japonya'da görmüyoruz.
cevap: görmüyoruz. bu hızlı tren 12 senede ülkenin ne kadarını kapsamış? ülkenin demiryolları (hızlı tren değil) yük taşımacalığı için yenilenmiş mi? hayır varsa yoksa jenerik iki tane hızlı tren. kaldı ki altyapısı bu kadar zayıf bir ülkede 12 senelik tek parti iktidarı iki tane tren de yapıversin.

önerme: üniversiteler artık heryerde.
cevap: buna gerçekten cevap vermek yoruyor. evet üniversite rant ve ideoloji pompalama kapısı olunca elini sallayan ilkokul açar gibi üniversite açmaya başladı. bu üniveristelerin herhangi bir akademik başarısı var mı? yok. öğrencileri iş bulabiliyor mu? hayır. teknoloji/fikir üretebiliyor mu?: hayır. yani üniversite adı verilen beton binaların her yerde olması eğitim demek olmuyor. eğitimde ülkede 12 senede bırakın ileri gitmeyi en az 10 sene geri gitmiş bir ülke var. bunu yeni mezun olan kuşakların katkısında çok daha iyi anlıyabiliyoruz.

önerme: artık eğilip bükülen başbakanım yok.
cevap: bu doğru. evet haklı olana, hakkı yenene, isyan edene, demokratik hakkını arayana, sistemden rant sağlanmasına karşı olana, adalet sağlayan eğilip bükülmüyor. ama merak etmeyin büyük abilerinin hepsine eğiliyor. bana bölgede karar vererek yaptırdığı, ülkenin lehine çevirdiği bir tek durum söyleyin. israil, filistin, mısır, suriye, libya, tunus, suudi arabistan, ırak, iran, rusya... hadi bir tane? çünkü yok. ama sizin eğilmemekten anladığınız obama'nın en lüks dairesini bize açtılar, ecevit resminin yanında bakın nasıl heybetli mizansenleriyse buna gülerim.

önerme:artık birçok şeyden ödün verip ımf 'den borç almıyoruz.
cevap: buna uzun uzun yazardım. alıntıyala cevap vereceğim ki bilenlerin kıçıyla güldüğü böylesi bir çarpıtma kimsenin aklında yanlış kalmasın.

"çarpıtan çarpıtana. borç vermek-almak deyince, sadece ımf diye bir kurum varmış gibi, bir zamanlar borç alırdık, şimdi veriyoruz, türü gerçeklikle hiç ilgisi olmayan süfli şişinmeler, türkiye’nin gerçek borç kamburunu kamuflaja çabalayan devekuşu zavallılıkları var ortada…

türkiye’nin ımf’ye kalan borcu, 4 milyar dolar küsur ama tc devleti, ımf’ye değilse de dünya bankası’na, başka uluslararası kuruluşlara 30 milyar dolar borçlu. bunun üstüne özel bankalara olan kamu borçlarını koyun, eder 40 milyar dolar. bunun üstüne tahville yapılmış 50 milyar dolarlık devlet borcunu koyun, eder 90 milyar dolar. bunun üstüne 10 milyar dolara yakın kısa vadeli kamu borcunu ekleyin, tc devletinin 100 milyar dolar dış borçlu olması gibi bir gerçeklik var karşımızda. bu borcun çok azı ımf’ye diye, borcu olmayan bir devlet görüntüsü vermenin neresi ahlaki? gelelim özel borçlara; özyeğin cenahının yani özel sektörün dışarıdan borçlanmaları ise 200 milyar doların üstünde. yani toplam borçların üçte ikisi. üstelik dörtte biri kısa vadeli borç. yani ortada 310 milyar dolar dış borcu olan bir ülke gerçeği varken, ımf’nin kriz havuzuna yüzde 1 katkı sözüne vıcık vıcık methiyeler düzme zavallılığı var"

1901598_608354012573831_857683186_n.jpg

orebro' Alıntı:

Kendileri de çok iyi biliyor montaj olmadığını milletvekilleride dahil. Hadi onların da gazetecilerin de çıkarı var bu bizim malakların derdi ne. Bir gün utanacaksınız bütün pislikleri detaylarıyla birlikte ortaya dökülünce. O zaman kandırıldık demeyin şu an bunlara kanmak için embesil olmak lazım.

harvard mezunu fehmi korunun bu günkü yazısından alıntı

Kayıt altına alınmış seslerini onların seslerine benzettiğim halde inanmıyorum... Yarın, o seslerin ‘montaj’ olmadığına dair bir rapor da çıksa yine inanmakta zorlanırım...

Tayyip Erdoğangibi birinin kendisine ait olmayan bir paraya tamah edeceğine asla inanmam. Diyelim, baskı altında tutulduğu, zorlandığı için veya herhangi bir başka sebeple böyle bir yola başvurması gerekse bile, kendi oğlu ile kızını yanlışlığına bulaştırmayacağını bilirim...

İsterseniz ‘saf’ deyin bana, isterseniz başka bir sıfat takın; bu tavrımın değişeceğini sanmıyorum.

bu insanlar toplumu yozlaştırdılar. artık birileri çıkıp paraları aldım dese bile bazı arkadaşlar işi "sidik yarıştırma" ya dönüştürdüğü için sonuç değişmeyecektir.
bknz. erdoğan bayraktar

papakaa' Alıntı:
harvard mezunu fehmi korunun bu günkü yazısından alıntı

Kayıt altına alınmış seslerini onların seslerine benzettiğim halde inanmıyorum... Yarın, o seslerin ‘montaj’ olmadığına dair bir rapor da çıksa yine inanmakta zorlanırım...

Tayyip Erdoğangibi birinin kendisine ait olmayan bir paraya tamah edeceğine asla inanmam. Diyelim, baskı altında tutulduğu, zorlandığı için veya herhangi bir başka sebeple böyle bir yola başvurması gerekse bile, kendi oğlu ile kızını yanlışlığına bulaştırmayacağını bilirim...

İsterseniz ‘saf’ deyin bana, isterseniz başka bir sıfat takın; bu tavrımın değişeceğini sanmıyorum.

bu insanlar toplumu yozlaştırdılar. artık birileri çıkıp paraları aldım dese bile bazı arkadaşlar işi "sidik yarıştırma" ya dönüştürdüğü için sonuç değişmeyecektir.
bknz. erdoğan bayraktar

Kraldan çok kralcı olunursa gelinecek yer bu olur.

varan 1
başbakan erdoğan’ın, fethullah güleni hedef alarak “sahte peygamber, yalancı peygamber” gibi çirkin ifadelerine karşı olarak ise tefsir uzmanı yahya alkın, “sahte peygamber demek, ‘o insan kafirdir’ demektir. efendimiz buyurur ki: bir insana kafir dersen, o insan da kafir değilse o sana dönüşüverir.’

varan 2
tayyip erdoğan odtü protestosunda gençler için yaptığı tanımlamada bunlar solcu bunlar ateist bunlar terörist dedi. içlerinden bir tanesinin içinde inanç varsa sonuç gg

Muammer gulerin inkar ettigi oglunun 3 5 kurus dedigi 1 milyon dolar cikan kayitlarda dustu

simdi bazi ahlaksizlar cikip caldi ama calisti kamu zarara ugramadi bal tutan parmagini yaladi bakanin baabakanin oglu bende olsam yapardim muhabbeti yapacak. Hepsi telefonunu selamun aleykumle aciyor allah razi olsun diye kapatiyor Islamiyet hic bu kadar alcalmamisti boyle muslumanlik olmaz olsun.

Demin bir arkadaş Facebook'ta paylaşım yapmış: "Tayyip Erdoğan çıkıp 'çaldım evet' dese, aferin be bak ne kadar da dürüst adam diyecek bir kitlesi var."

yataylimit' Alıntı:
Demin bir arkadaş Facebook'ta paylaşım yapmış: "Tayyip Erdoğan çıkıp 'çaldım evet' dese, aferin be bak ne kadar da dürüst adam diyecek bir kitlesi var."
bu kadar olur yani!

Rte nin sosyal medya timinin ustunu cizdigi soyleniyor. Bir iki gune kokusu cikar

twik.png

Alıntıdır. http://fuatavni.tumblr.com/
MUHSİN YAZICIOĞLU SUİKASTİNİN ARDINDAKİ BİLİNMEYENLER

Muhsin Yazıcıoğlu neden hedefteydi Eğer öldürülmeseydi kimleri deşifre edecekti? Devletin tepesinin bundan haberi var mıydı? TSK‘nın‘Kozmik Odasın‘da Kadir Hakim neden hiç bir şey bulamadı? Muhsin Başkanla nasıl bir ilgisi olabilir Kozmik Oda‘nın?
......
Bu çalışmada elde edilen ne kadar bilgi belge varsa, Başbakan‘la beraber birine daha servis edildi. Rahmetli Muhsin Başkan‘a…
Simdi karşımdaki bu zatta bana meşhur gizli tanık demişti. Muhsin Başkan, Başbakan‘ın ‘inanmıyorum, siz zıvanadan çıktınız’ diye tasfiye ettiği ekibe inanıyordu. Çünkü Başbakan İstanbul sokaklarında hamasi nutuklar atarken, o hapiste yıllarını geçiren bir dava adamıydı. Gelelim zatın anlattıklarına… ‘Abi Muhsin Başkan‘ı öldüreceklerini anlamıştım, günlerce uyuyamadım’ dedi...
.....
Alın size turpun en büyüğü Muhsin Başkan‘ın öldürülmesinden Beyefendi haberdardı. Bunu devletin bekası için kabullenmişti.
Beyefendi‘nin en büyük korkusu bunu bildiğine dair ses kaydının ortaya çıkacak olması. Korkunun ecele faydası yok. Allah Kadir-i Mutlak…

Daha fazlası için: @fuatavni Twitter'da
http://fuatavni.tumblr.com/

Ne demiş Fuzuli;
“...Beyhude gamlanma divane gönül,
Cümle âlemin rızkını veren vardır.
Yaptığın hatayı görmüyor sanma,
Kalpte gizli en derin sırları bilen vardır.

Mal-ı emlakım var deyü güvenme,
Arkam var deyü dayanma
Sırt üstü insanı yere seren vardır.
Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil,
Çektiğim alamı bir ben bir de Allah’ım bilir...”

http://www.aydinlikgazete.com/yazarlar/ ... gil-1.html
http://www.aydinlikgazete.com/yazarlar/ ... gil-2.html

irin küpü çatladı ve yavaş yavaş nelerin çıkacağı belli olunca birileri başlarına neler geleceğini anlayıp minareye kılıf uydurmaya çalışma çabasında :puhaha: :puhaha:

Bhl_7-WCQAAA14g.jpg

Meslektaşımız Sabahattin Önkibar kısa süre önce raflara çıkan “Takkeli Firavunlar” adlı kitabının 138. sayfasında şu olayı anlatır;
“Bir gün Gaziosmanpaşa’da Hemşin kökenli Ardeşenlilerin lokantasında öğle yemeğine oturmuşken, içeri Tayyip Erdoğan yanında Hayati Yazıcı, Sadık Yakut ve şimdi Sabah ile ATV’yi alan Kalyon grubunun kurucusu rahmetli Hasan Kalyoncu ve 10-15 kişilik bir kalabalıkla girdi. (Kalyon grubunu şimdi, Cemal Kalyoncu yönetiyor)
Bizi de masaya ısrarla davet etti. Yemek bitince, rahmetli Hasan Kalyoncu hesabı ödemek istedi. Fakat lokanta sahipleri Ogün ve Bahadır Babaahmetoğlu kardeşler hesabı almadılar ve Tayyip Bey’e seslenerek; ‘Tayyip Bey, Başbakan olduğunuzda yemek parasını sizden alırız’ dediler.

Tayyip Bey o söz söylendiğinde aynen şu karşılığı verdi;
‘Biz başbakan olduğumuzda bugünkünden çok fakir olacağız, haberiniz olsun.’
Ne demiş atalarımız… Büyük lokma ye büyük konuşma…

http://www.ilk-kursun.com/haber/171879

size itibar eden kim? hep aynı isimler kara propaganda peşinde. güneşi balçıkla sıvayamazsınız ey cehalet kokan gençler. 30 martta sandıklar taşacak.

share_' Alıntı:
size itibar eden kim? hep aynı isimler kara propaganda peşinde. güneşi balçıkla sıvayamazsınız ey cehalet kokan gençler. 30 martta sandıklar taşacak.

adam haklı beyler dağılın sandıklar taşacak harbiden!!

Evet“ Mührü Basılmış Pusulalarla Dolu Araç Yakalandı

Akp'ye "Evet" Mührü Basılmış Pusulalarla Dolu Araç Yakalandı İzmir Çınarlı’da AKP’ye ‘Evet’ mührü basılmış hazır oy pusulalarıyla dolu bir araç yakalanırken, İstanbul'da da bir kişi AKP'nin dağıttığı örnek oy pusulasını zarfa koymak isterken suçüstü yakalandı.

Akp'ye "Evet" Mührü Basılmış Pusulalarla Dolu Araç Yakalandı

İzmir Çınarlı’da AKP’ye ‘Evet’ mührü basılmış hazır oy pusulalarıyla dolu bir araç yakalanırken, İstanbul'da da bir kişi AKP'nin dağıttığı örnek oy pusulasını zarfa koymak isterken suçüstü yakalandı.

Alınan bilgilere göre Çınarlı'da AKP'ye "Evet" mührü basılmış hazır oy pusulalarıyla dolu "35 AC 9019" plakalı araç yakalandı ve sürücüsü hakkında işlem başlatıldı.

İstanbul'un Başakşehir İlçesi'ndeki AKP'nin seçim çalışması kapsamında evlere dağıttığı örnek oy pusulasını zarfa koymak isteyen Doğan Aydoğan adlı kişi suçüstü yakalandı. Blok adayı Abdullah Levent Tüzel için müşahitlik yapan Siyamend Elçeoğlu tarafından fotoğrafı çekilen kişi, polis tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Yalova'da ise, Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Yalova Bağımsız Milletvekili Adayı İhsan Coşkun'un müşahitlerine sandık başkanları tarafından çeşitli engellemelerin yapıldığı ve sandık başkanlarının oy pusulasında AKP 'yi işaretleme konusunda bazı seçmenlere baskı yaptığı iddia edildi.

yıllarca sandık başkanlığı yaptım, sandıktan çıkan oy sayısı partilerin web sayfalarında yazılan oyla aynı çıktı hep. şuanki sistemde hile mümkün değildir. partiler sonuçları sandıklarda kendi görevlendirdiği kişilerden alıyorlar.

evet basılı pusulaya ne ihtiyaç var, biz zaten boş pusula veriyoruz, ak partiye basacak olan sandıkta basar. böyle üfürükten teyyare saçma haberlerle milleti kandıramazsınız. hileli seçim sorarsan chp döneminde yapılan açık oy gizli tasnifleri oku.

şimdiden sonlarını görenler yapılmamış seçime hile gölgesi peşine düşmüş durumdalar. yazık çok yazık. tabi biz bu haberlere ve bu yöndeki girişimlere çok alıştık, halkı kandıramadılar hiçbir zaman.

Tutmayın shareyi coştukça coştu
Tutmayın :lol: ,,salıverin gitsin.

...........................

Son düzenleme:
burada yorum yazanları sarıgül başlığına bekliyoruz. :p şu konuyu hep beraber üste taşıyalımda sarıgül balonunun iç yüzünü görelim hep beraber

adamlar dinlemenin gayrimeşru olduğuna takılmışlar hırsızı aklama peşine düşmüşler. behey gafiller anadolunun herbirimiz bir köşesinde çoğumuz anamızdan, ocağımızdan ırak gençliğimizin en güzel dönemlerini 5 kuruş helal para kazanmak ve memleketin eğitilmesinde harcıyoruz. kimimiz 1 sene subay olarak kimimiz 6 ay kısa dönem asker olarak vatan görevimizi yerine getirdik ve getirmeye çalışıyoruz. Sen hala uydurma raporlarla çürük almış, üstüne yetmemiş 1 milyar dolara yakın haramı kursağından hiçbir vicdan azabı duymadan geçirmiş Bilal oğlanı savun. Akıl tutulması yaşıyorsunuz inşallah çok geç olmadan ayıkırsınız. Zira gözümüzün içine baka baka yapılanlar kanıma dokunuyor

agd85' Alıntı:
adamlar dinlemenin gayrimeşru olduğuna takılmışlar hırsızı aklama peşine düşmüşler. behey gafiller anadolunun herbirimiz bir köşesinde çoğumuz anamızdan, ocağımızdan ırak gençliğimizin en güzel dönemlerini 5 kuruş helal para kazanmak ve memleketin eğitilmesinde harcıyoruz. kimimiz 1 sene subay olarak kimimiz 6 ay kısa dönem asker olarak vatan görevimizi yerine getirdik ve getirmeye çalışıyoruz. Sen hala uydurma raporlarla çürük almış, üstüne yetmemiş 1 milyar dolara yakın haramı kursağından hiçbir vicdan azabı duymadan geçirmiş Bilal oğlanı savun. Akıl tutulması yaşıyorsunuz inşallah çok geç olmadan ayıkırsınız. Zira gözümüzün içine baka baka yapılanlar kanıma dokunuyor

Hocam uydurma rapor değil, lütfen. bak tsk açıklama yapmış.
http://www.zaytung.com/sondakikadetay.asp?newsid=241046

Neyse 30 martı bekleyecekmişiz hocam, boş yere çeneni yorma. Ne sandıkmış birader, dünyada bizdeki gibi sandığa sahip bu kadar sıkı sıkıya bağlanmış bir demokrasi yoktur herhalde. Ne de olsa bizim ki ileri demokraasi.

Geri