TC Neden Siliniyor?

Kodla Büyü
http://www.youtube.com/watch?v=wRvnHUQazFs

18 Yaşında idama giderken, ailesiyle görüştürülmeyen ancak mektup yazabilen bir gencin mektubundan sevdiğine son duası..

"Nişanlımada selam eder, Cenab-ı Allah'ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcısı olmasını dilerim!"

@teksen çamur fabrikası gibi çalışıyorsun. Eskiden şeriat gelecek diye kandırırdınız şimdide vatan elden gidecek diye yalanlar türetiyorsunuz. Sizin bu saçma fobilerinizden bıktık inanın.
Korkma, sözmez bu şafaklarda yüzen al sancak!
Hakkıdır HAKK'a tapan milletimin istiklal.

tayinci42' Alıntı:
http://www.youtube.com/watch?v=wRvnHUQazFs

18 Yaşında idama giderken, ailesiyle görüştürülmeyen ancak mektup yazabilen bir gencin mektubundan sevdiğine son duası..

"Nişanlımada selam eder, Cenab-ı Allah'ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcısı olmasını dilerim!"

@teksen çamur fabrikası gibi çalışıyorsun. Eskiden şeriat gelecek diye kandırırdınız şimdide vatan elden gidecek diye yalanlar türetiyorsunuz. Sizin bu saçma fobilerinizden bıktık inanın.
Korkma, sözmez bu şafaklarda yüzen al sancak!
Hakkıdır HAKK'a tapan milletimin istiklal.
TC Neden Siliniyor?
konu başlığı ile videonun ilgisini kuramadım.

ama izlerken aklıma şöyle bi şey geldi;
teksen' Alıntı:
ulusal ağlama orkestrası kuralım,
bu orkestrayı bilumum deprem, sel vb. afetlerde afet bölgelerine ve
kanlı çatışmaların yaşandığı,
insanlık dramlarının yaşandığı sıcak bölgelere gönderelim.

hatta diğer ülkelerin böyle acı günlerinde oralara da gönderelim.
-dost-düşman ayrımı yapmadan-
ağlamak diplomaside,
siyaset de çok etkili bi yol, yöntem ise sanırım yöneticilerimizin eline kimse bu konuda su dökemez.
-iç politikadaki etkisi zaten tartışılmaz-
ağlamayı bırakıp,
çözüm üretebilse keşke sorunlarımızı çözme merciinde bulunanlar.

forum yöneticilerimize bi önerim var:

tartışma üslubunu bilmeyenler,
ya da üsluplarına dikkat etmeyenler hakkında daha titiz olmalılar.

senli, benli ifadeleri geçtim ama,
bazen işaretlemeye çalışıyorum,
tartışma üslubuna yakışmayan bi çok ifade içeriyor üyelerin iletileri.

benim hiç kimseye karşı kullanmadığım ifadeleri bana karşı kullananlara üslupları hakkında diyeceğim;

üslup=kişilik-terbiye-seviye.

herkes fikrini yazmış ben de yazayım dedim,,
benim düşüncemde artık normalleşiyoruz...
demokrasi ve şeffaflık artıyor...
arttıkça da huzur, sukünet, dayanışma, mutluluk gelir diyorum..

Ki zaten müslümanlar kardeştir. Kavganın ve döğüşün ve savaşın manasını anlamıyorum.
Kardeş kardeşe kılınç çekmez, çekemez..
Çektirenler sanırım dış mihraklar ve şimdiye kadar da iyi çalışmışlar... Ama inşaallah bundan sonra da yutturamazlar. Yutturamayacaklar...
Bu millet asil millet, -Osmanlı ruhu- tekrar canlanacaktır inşaallah...

Yıllardır terörden nemalananların başka argümanları olmadığı için aman terör bitmesin, kardeşlik olmasın diye son çırpınışları. Bundan değilde gerçek milli duygularıyla eleştirenler müstesna...

genelkurmay.jpg

Yaa nasıl bir çarpıtmadır.
Kim istemez akan kan dursun terör olayı bitsin

Ama yöntemler tartışılıyor burada
TC yi silip
federasyon kurup
başkanlık getirip
Türk lüğü yasaklayıp
Türk Bayrağını Açanları Coplayıp

yapılacaksa bu iş
hiç yapılmasın daha iyi.

T.C konusunda bugüne kadar hiç konuşmayan Başbakan Erdoğan ilk kez konuştu.
"TC’nin kaldırılması olayından hiç haberim yok. Bursa’da valilik dediğimiz zaman Rusya-İngiliz valiliği mi akla gelecek? İngiltere’de falan bu yerlerde sadece numara yazar. Ama bu karar alındıysa, arkasında durulmalıydı.
burda anlaşılan pkk nın istekleri ortaya çıkıyor neden mi?
biz tc yi fazla kullanmayı ama pkk devletin adına tc der onlar tc nin ordusu, tcnin askeri, tc nin öğretmeni der peki tc kalkarsa ne olur. pkk için deevlet zaten bitmiştir.
bu akiller 75 milyonla uğraşacağına dağdaki 2000 bin çabulcuyu ikna etseler daha iyi olmaz mı?

artık bu iş raydan çıktı bu ülke de çözülme sürecine destek verenler yada karşı duranlar diye ikiye bölündü unutmayın ki bir tarafta apo var ve kötü rolde durmuyor

ak-il ler türemiş yine...bırakın aponun ağzıyla konuşmayı... :tr:

erat76' Alıntı:
teksen' Alıntı:

benim hiç kimseye karşı kullanmadığım ifadeleri bana karşı kullananlara üslupları hakkında diyeceğim;

Bu üyenin ayrıcalığı ne, neredeyse bütün mesajlarını puntosu yüksek karakterlerle yazıyor. Sanırım mesajlarındaki karakter büyüklüğüyle büyümeye çalışıyor..
ne ayrıcalığı hocam,
ne ilgisi var!...
bakın şimdi de hiç punto ölçüsü ile oynamadan yazıyorum.
ayrıca ne yazarsam yazayım,
bazı kimseler tarafından yazdıklarım ile ilgili değil,
doğrudan -yukarıda işaretlediğim gibi- kaba ifadelere maruz kalıyorum.

keşke,
sadece,
yazdığım iletiler ile ilgilenip onlara cevap verseniz,
tabii üslubunuzu bozmadan.
aslında üslubu bu şekilde olanlara fazla da kızamıyorum.
sebebini daha önce açıklamıştım çünkü;
teksen' Alıntı:

fakat insanları sevmeyi,
saygıyı, birlikte yaşama kültürünü ve demokrasiyi sizlerden öğrenecek olan öğrencileriniz için çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum.
---öğretmen olduğunuzu varsayarak konuşuyorum---
öğrencileriniz hakkında hayırlısı olur inşallah.

size,
sizin gibi bi üslup kullanarak cevap vermeyi kendime zûl addettiğimi bilmenizi isteyerek,

en içten saygılarımla,
hoşça kalın!...

mustafatoker' Alıntı:
TC sizin için önemini bilmem ama pkk için çok önemlidir. onlar bu devlete TC diye hitap eder. TC nin ordusu, TC nin öğretmeni diye hitap eder. TC kaldırılınca onlar bu devleti yıkmışcasına moral bulur ve sevinir. aslında istek pkk dan geliyor akp de uyguluyor. millet bir sindirebilse daha neler olacakta milleti sindirmek zor
:+1:
özetin özeti!...

bu arada arkadaşlar,
sanırım bazı arkadaşların gözünden kaçtı.
yoksa şimdiye kadar tepkiler gelmeye başlardı.
teksen' Alıntı:
TIME 100’de iki tanıdık isim
Time dergisi, her yıl olduğu gibi ‘yılın 100 kişisi listesi’ni açıkladı.
Listenin ‘liderler’ kategorisinde ise 2 tanıdık isim; Fethullah Gülen ve Abdullah Öcalan yer aldı.

http://dunya.milliyet.com.tr/time-100-d ... efault.htm

teksen' Alıntı:
Kandil’de hatıra fotoğrafı
Öcalan’ın mektubunu Kandil’de KCK yürütme konseyi Başkanı Murat Karayılan’a ulaştıran BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder Karayılan ve PKK’lılarla birlikte çekilen fotoğraf “Barışın mimarları” diye sosyal paylaşım sitesinde paylaşıldı.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23079777.asp

SUNİ TATLANDIRICILAR

Araştırmacılar, insan vücudunun kalorisiz yapay tatlandırıcılarla gerçek şekeri ayırt edemediğini, bu tatlandırıcıların da tıpkı şeker gibi, glikozun emildiği bağırsaklardaki sensörleri harekete geçirerek şekerle aynı etkiyi gösterdiği bildirildi.

Bu nedenle rejim yapan bir kişinin kilo kaybetmediği gibi zaman içinde kilo bile alabileceği belirtildi. Daily Mail gazetesinin haberine göre, Liverpool Üniversitesi profesörü Soraya Shirazi-Beechey, ince bağırsaklardaki sindirim süreci üzerinde yaptığı incelemede, şekeri tanıyarak bağırsaktan kana geçmesini sağlayan hormonları salgılayan hücreleri tespit etti.

Araştırmada, bu hücrelerin yapay tatlandırıcılarla karşılaştığında da aynı hormonları salgıladığı anlaşıldı. "Yapay tatlandırıcılar da glikoz sensörünü harekete geçiriyor ve bağırsağın daha fazla şeker emme kapasitesini artırıyor. Zayıf kalmak için diyet kola içersiniz ancak, yapay tatlandırıcılar bu sensörü harekete geçirebildiği için daha fazla şeker almış olursunuz".

SAĞLIKLI BESLENME VE LALP SAĞLIĞI İÇİN NELERİ YEMEMELİ
KAN şekerini aniden artıran, yüksek glisemik indeksli boş toksik karbonhidratları mutfaklarından uzak tutmak gerekli
. Bunlar neler mi? Her türlü ekmek, simit, pirinç, patates, mısır, makarna, börek, poğaça, şeker, çikolata, reçel, bal, pekmez, suni tatlandırıcı, hazır meyve suları, gazlı içecekler, kızartma, hazır çorba, sucuk, salam, sosis, tütsülenmiş balık ve etler, süt tozu, krema, mayonez, ketçap, hazır soslar, marketlerde satılan tavuklar...
Bu liste gözünüzü korkutmasın. Neyi yiyebileceğinizi düşünerek alışverişinizi yaparsanız, diyetinizi rahat uygularsınız.

Suni tatlandırıcıların hayatımıza olan olumsuz etkileri gibi
Suni gündemlerle üretilen muhalefet anlayışı da ülkemizi bir yere götürmez…

Hemen çekilin!
İmralı’da görüştüğü BDP heyeti aracılığıyla PKK’ya geri çekilme çağrısı yapan Abdullah Öcalan’ın talimatına karşılık,
Kandil PKK’dan sonbahara kadar süre istedi. Ancak Öcalan’ın, ‘Hemen çekilin’ çağrısı yaptığı öğrenildi.

Kandil’in mektuba yanıtı yine MİT aracılığıyla Öcalan’a ulaştırılacak.
Mektubun ardından yeni bir BDP heyeti İmralı’ya gidecek ve Öcalan’ın son mesajını kamuoyuna açıklayacak.
PKK’nın ise Öcalan’ın açıklamasının ardından bir basın toplantısı düzenleyerek geri çekilme kararını, ayrıntılarıyla birlikte açıklaması bekleniyor.

KCK Yürütme Konseyi üyelerinden olan ve örgüt içinde dört numara olarak gösterilen Mustafa Karasu Öcalan’ın çekilmeye yönelik açıklamasını destekleyen açıklama yaptı. Fırat Haber Ajansı’na açıklama yapan Karasu, çekilmeyi, “Mücadeleden geri çekilme değil, bir mücadele hamlesi” olarak değerlendirdi. 1999’da bir proje olmadan çekildiklerine dikkati çeken Karasu, bu defa geri çekilmenin ardından diğer aşamaların da geleceğini söyledi.
Karasu, “Türkiye’nin demokratikleşmesi zorunlu hale gelmiş; koşulları, ortamı var. Bunu gerçekleştirmek için hamle yapıyoruz. Karşı tarafı demokratik kurtuluşa itmek için hamle yapıyoruz. O bakımdan bu geri çekilmenin tabi ki tarihsel, siyasal ve hamlesel değeri var. Böyle ele almak gerekiyor. Yoksa sadece bir geri çekilme olarak ve yahut silahlı mücadeleyi bırakıp bir yere gitme, güneye çekilme değil kesinlikle. Bir projenin parçasıdır”
dedi.
sürecin bi parçası yani!...
http://gundem.milliyet.com.tr/hemen-cek ... efault.htm

Biz söyleyince inanmayanlara
10 Nisan 2013’de Ahmet Taşgetiren, Bugün gazetesinde bir değerlendirme yaptı. Değerlendirmenin tamamını aşağıda vereceğim.

Makale şöyle başlıyor:
Bundan sonra “Dört ayrı ülkede yaşayan Kürtler arasında devletsiz yerel yönetimler oluşturuluyor, kendi aralarında siyasi,
kültürel ve ekonomik ilişkiler geliştiriliyor, Türkiye Kürtleri ise buna önderlik ediyordu.”

Öcalan “Gelen devlet heyetiyle bu konuda mutabakata vardık.
Şimdi bu mutabakatın AKP tarafından sindirilmesi ve pratikleşmesini bekliyorum” diyordu.
Öcalan Kürt Konfederalizmi’ni AB’ye benzetiyor,
daha ileride bunun “Demokratik Orta Doğu Konfederalizmi’ne dönüşebileceğini”
ifade ediyordu.
(Milliyet, 7 Nisan 2013)
Öcalan’ın Misak-ı Millî’ye, Nevruz mesajında da işaret ettiğini biliyoruz.

Öcalan’ın “Gelen devlet heyetiyle mutabık kaldık ama AKP...” sözünü ihtiyatla karşılayabiliriz. “AK Parti tarafından sindirilmemiş” bir şeyi “Devlet heyeti”nin onaylamış olmasının imkanı bulunmamalı.

Gene de bıçak sırtı bir durum.]
Gördünüz mü, Erdoğan’ı sonuna kadar destekleyen bir yazar bile durumu en hafifinden “bıçak sırtı” bir durum diye nitelendiriyor.
Biz de öyle görüyoruz. Durum gerçekten bıçak sırtı, hatta daha kötü.
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/ya ... aber=26408

Akil adamların her gittiği yerde vatandaş en çok şu soruyu soruyor:
- PKK’ya hangi sözler verildi?
İktidar verilen sözleri sır gibi saklıyor.
Ancak PKK tarafı hiç saklayıp gizlemeye gerek görmüyor.

Örneğin, başkanlıklarını Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk’un yaptığı Demokratik Toplum Kongresi’nin dün açıklanan kararlarından sadece birine göz atalım:
“Türkiye ve Kürdistan’ın tüm bölgelerinde ‘Demokratik Çözüm İçin Alanlardayız’ şiarıyla büyük mitingler düzenlenecektir”
Görüldüğü gibi... PKK’lılar artık Kürdistan’ı kurulmuş farz ediyor...
Barış sürecini olumsuz etkileme kaygısı da duymadan rahatça telaffuz ediyorlar.
İktidar da bunda anormallik görmüyor.
Neresi bu Kürdistan diye sormuyor bile...

http://gundem.milliyet.com.tr/bugun-23- ... efault.htm

teksen' Alıntı:
teksen' Alıntı:
devlet teşkilatı aşağıdakilerden oluşur:
--toprak(ülke),
--millet,
--egemenlik.
bunlardan biri ya da ikisi kaybedildi mi ortada devlet diye bi şey kalmaz!...

millet,
etnik olarak ayrışmakta, -elden gitmekte-

milletin etnik olarak ayrışması,
toprak,
bölünmesini getirmekte.
zaten talep edilmekte, özerklik ilanından sonra federal yapı istenmekte.

-elden gitmekte-

böylece,
aslında,
mevcut devlet erkinden
egemenlik talep edilmekte....

-elden gitmekte-

TC' nin kaldırılması da,
mevcut devlet erkinin, artık egemenlik hakkından da vaz geçtiğinin göstergesi anlamına gelmektedir.

her şey apaçık meydanda yani.
PKK terör listesinden çıkarıldı
TMMM'nin yayımladığı ‘Aylık Terörizm Raporları’ndan PKK’nin adını çıkardığı
ortaya çıktı.
http://www.gercekgundem.com/?p=539342

PKK Uluslararası rapordan çıktı
http://sozcu.com.tr/2013/gundem/pkk-ulu ... cikti.html

PKK’yı terörist olarak gören hiçbir ülke bugüne kadar örgütü listeden çıkarmadı.----17.04.2013
Bir ülke hariç...
O ülke Türkiye!

http://haber.gazetevatan.com/pkkyi-tero ... 4/yazarlar

Ahmet Türk’ün Avrupa’ya yaptığı ’PKK’yı terör örgütü listesinden çıkarın’ çağrısının üzerinden bir hafta geçmeden AKPM,
11 oya karşı 150 oyla PKK’yı terör örgütü listesinden çıkardı.----23 Nisan 2013
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), Türkiye raporunu kabul etti.
Rapora sunulan bir değişiklik önergesiyle, “PKK terör örgütü değil”dir dedi.

http://www.focushaber.com/akpm-pkk-tero ... 98657.html

Vatandaş T.C. olsun istiyor ama teröristler T.C. olmasın istiyor ondandır...
Bu ülkede vatandaşa değil teröriste değer veriliyor ondandır...

teksen' Alıntı:
teksen' Alıntı:
herohamster' Alıntı:
teksen' Alıntı:
teksen' Alıntı:
Türk kahvesi,
ve Türk Lokumunun da adını değiştirelim artık....
malûmunuz,
sürece zarar vermemek lazım!...
di mi ama!...
buneya kendi kendinimi tatmin ediyorsun..yazdığın yazıyı alıntı yapıp cevap vermeler.....sen sağdan soldan şiiir kopyala yapıştır...ahh bide şu şiiirlerini yazdığın şairleride bi örnek alsan ya....
neden mi siliniyor!...
sadece şehitlerimizin değil,
bütün milletin anası ağlasın diye!...
analar ağlamasın diyenlere ithafen...

İmralı canisini ziyaret eden kardeş Öcalan utanmadan “4 duvar arasında kaldı.
Nem oranı yüksek, yeri değişsin”
sözleriyle şehitlerin kemiklerini sızlattı.

İmralı’da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasına rağmen AKP’nin her tür konforu sunduğu bebek katili Abdullah Öcalan’ın kardeşi, “Denizin ortasında, 4 duvar arasında kalıyor, nem oranı çok yüksek. Yerinin değişmesini istiyoruz” diyerek hem şehitlerin kemiklerini sızlattı, hem yakınlarını kahretti

4 duvar arasıymış
Mehmet Öcalan, “Geçen seferki görüşmede, o koşullara göre iyi gördüm. Denizin ortası, nem oranı yüksek. Bundan sonra belki zorluklar da başlayabilir. Yaşı da artık 64 oldu. 64 yaşında olan bir insan denizin ortasında dört duvar arasında. Hükümetten, devletten, yerinin değiştirmesini istiyoruz.
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/ha ... aber=86089

HAYALDİ GERÇEK OLDU!...
BDP'li Tuncel'den Bakan'a yanıt
BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel,"Kürt sorununun nihai çözümü isteniyorsa, bunun yolu Kürt halkının önderi Sayın Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasından geçer. Bunu da hükümetin bugünden kendi gündemine alması gerekir." dedi.

Hükümete adım atması için çağrıda bulunduklarını söyleyen BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, "Çünkü gerçekten bir çözüm olacaksa hükümetin adım atması gerekiyor. Barışın iki tarafı olur. Sayın Öcalan üzerine düşen sorumluğu yerine getirdi. Sayın Öcalan'ın dediği gibi hükümetin demokratik siyaset önündeki engelleri kaldırma zamanıdır. Bunu kim yapacak? Bunu hükümet yapmayacaksa kim yapacak? Biz mi yapacağız ? Sayın Beşir Atalay diyor ki, ' BDP niye sokağa çıkıyor ? 'Sen adım at. Biz sokağa çıkmayalım. Sen yasaları değiştir, sen terörle mücadele yasasını değiştir, Bingöl'ün hesabını ver. Lice'nin hesabını ver. Biz de sokağa çıkmayalım. Tabi sokağa çıkacağız. Bizim bir geleneğimiz var. Direne direne kazandık. Bundan sonra da direne direne kazanacağız" dedi.

ÖCALAN'IN SERBEST BIRAKILMASI GÜNDEME ALINSIN
Güven artırıcı adımlar olmadığı sürece süreçin ilerlemesinin mümkün olmadığını belirten Tuncel, "Kürt sorununun nihai çözümü isteniyorsa, bunun yolu Kürt halkının önderi Sayın Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasından geçer. Bunu da hükümetin bugünden kendi gündemine alması gerekir. Çünkü bir halkın önderi özgür değilse o halk özgür değildir. Bu bütün dünyanın bildiği, AKP'nin de bildiği bir durumdur." şeklinde tamamladı. Tuncel'in konuşmasının ardından oturma eylemi yapan grup slogan atmayı sürdürdü. Polis, Adli Tıp Kurumu içinde beklerken bir süre de oturma eylemi yapan grup daha sonra olaysız dağıldı.
http://siyaset.milliyet.com.tr/bdp-li-t ... efault.htm

Öcalan hakkında, İmralı Cezaevi’nden avukatlarına verdiği talimatlarla “terör örgütü yöneticiliği” nden açılan soruşturmanın, açılım zarar görmesin diye 3 yıldır açık tutulduğu ortaya çıktı.

Dokunulmazlığı var
“Öcalan, KCK örgüt şemasının tepesinde gösterilmesine rağmen soruşturmaya dahil edilmemiş.

Bu yüzden Türkiye’nin en ayrıcalıklı, en dokunulmaz, en özel mahkumu teröristbaşı Öcalan’dır.”

“Hükümete PKK’nın dayattığı açılımın ön şartı Öcalan’ın koşullarının iyileştirilmesi. Ona açılacak herhangi bir dava iyi hal durumunu ortadan kaldıracak.
Bunun için iyi hal kılıfı uydurma yoluna gidiliyor ve soruşturmalar sonuçlandırılmıyor.
1978-1999 yılları arasında 6 bin 36 saldırı, 3 bin 71 bombalama, 388 gasp, bin 46 adam kaçırma olayında, 4 bin 412 vatandaş, 3 bin 874 asker, 241 polis, bin 225 korucunun öldürülmesi ve şehit edilmesiyle, 5 bin 620 vatandaş, 8 bin 118 asker, 909 polis, bin 655 köy korucusunun yaralanmasından sorumlu olduğu için ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum olduğu unutturulmaya çalışılıyor” dedi.
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/ha ... aber=86235

PKK cephaneliğine ne oldu?
Büyük acı çektiğimiz 23 Ekim-9 Kasım 2011 tarihlerindeki Van depreminden sonra bölgedeki gelişmeleri takip ederken istihbarat birimleri ile yaptığım görüşmelerde çok önemli bir bilgiye ulaşmıştım. O da şuydu;
“Deprem ile terör örgütü PKK’nın Van’da çeşitli yerlerde gizli büyük silah depoları ortaya çıktı.”
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/ya ... aber=27381

Van, PKK’ya teslim!
“Belediye, PKK’nın resmi propaganda organı olarak çalışıyor. Oda kapılarının hepsinde Kürtçe tabelalarla fiilen 2. resmi dile geçildi.
Devletin resmi memurları tahsilat görevi yapamıyor.”

Ülkemizin başına gelenler...
İşte rapordan bir bölüm:
Van’da güvenlik güçleri başta olmak üzere devlet görevlilerinin genel zihniyeti, Van’ın çoktan elden çıkmış, görev süresinin bitiminde derhal terk edilmesi gereken bir yer olduğudur. Son seçimler öncesinde, Van 6. Hudut Alayı resmen etnik terör baskısıyla kışlaya hapsedildi. Polis, esnafı bile koruyamıyor.
Etnik terör, Van’da inisiyatifi ele geçirdi.

Son seçimlerde Van Belediyesi Sular İdaresi binasına PKK çaputu asılmıştır.
Ayrıca seçim döneminde subay orduevi PKK militanlarınca taşlanmıştır.

Bostaniçi, Hacı Bekir (Bu mahalle Hacı Bekir Kışlası Asayiş Kolordu Komutanlığı yanındadır),Yenimahalle, gibi büyük mahallelerde devletin resmî memurları hiçbir uyarı veya tahsilat görevi yapamamaktadır.

Van’da artık polis, eylemler öncesinde esnafı, etnik terör yandaşlarının dediklerini yapmaları, polis gücünün, elleri taşlı ve Molotoflu militanları durdurmaya yetmediği yönünde uyarmaktadır.
http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/ha ... aber=86237
http://www.21yyte.org/arastirma/teroriz ... van-raporu

'Seçim sonrası özerklik kutlanacak'

Cenazeye BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ile PKK’nın sözde Van eyalet sorumlulardan Simko Derik ile elinde uzun namlulu silahlar bulunan PKK’lılar katıldı.

MİLLETVEKİLİ VE BELEDİYE BAŞKANLARI KATILDI
Faraşin Yaylası’na götürülen PKK’lı Mehmet Kaplan’ın buradaki cenaze törenine BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, BDP Van İl Başkanı Musa İtah ile Yardımcısı Figen Yaşar, Şırnak’ın Beytüşşebap Belediye Başkanı Yusuf Temel, BDP Beytüşşebap İlçe Başkanı Abdulkerim Ataman ile Mehmet Kaplan’ın yakınları da katıldı.

BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, PKK’lı Mehmet Kaplan’ın cenazesinin toprağa verildiği yerde yaptığı konuşmada,
Kürt halkının Abdullah Öcalan şahsında özgürlüğe ve barışa emin adımlarla yürüdüğünü söyledi.
Kürt halkının Öcalan’ın etrafında kenetlenmesi ile ancak özgürleşebileceğini öne süren Nazmi Gür,
önümüzdeki yerel seçim sonrası özerkliği kutlanacaklarını söyledi.

Milletvekili Gür, şunları söyledi:
http://gundem.milliyet.com.tr/-secim-so ... efault.htm

Geri