Tef-Böte ösym...

Kodla Büyü

yazilimuzmani

Site Gezgini
Arkadaşlar, teknoloji eğitim fakülteleri kalktı mı şuan? Geçen seneye ait bilişim teknolojileri taban puanları yazıyorum tüm bilişim öğretmenlikleri eğitim fakültesi çıkıyor. Artık eğitim fakültesinden çıkan bilişim öğretmenleri meslek liselerine atanabilecek mi?

teknoloji fakültelerinde mühendislik oldu. bitirdikten sonra formasyon alıp meslek lisesinde çalışabilecekler.

Peki hocam, bu meslek lisesinde çalışabilecekler diye yazmışsın bu yazından kastettiğin mühendislik fakültesinden mezun olanlar mı yoksa eğitim fakültelerinden mezun olan bilişim öğretmenleri mi? Kısaca, eğitim fakültesinden çıkan bilişim öğretmeni mezunu meslek lisesinde çalışabilecek mi?

yazilimuzmani' Alıntı:
Peki hocam, bu meslek lisesinde çalışabilecekler diye yazmışsın bu yazından kastettiğin mühendislik fakültesinden mezun olanlar mı yoksa eğitim fakültelerinden mezun olan bilişim öğretmenleri mi? Kısaca, eğitim fakültesinden çıkan bilişim öğretmeni mezunu meslek lisesinde çalışabilecek mi?

şuan öyle bişey yok..

ilerde siz mühendissiniz öğretmen olamazsınız derlerse tek. fak. mezunlarına.. o zaman olur ancak heralde.. bu bir tahmin.. bilemeyiz ne olacağını

Hocam lütfen açık konuşalım. Şuan eğitim fakültesinden mezun olan bilgisayar öğretmenleri meslek lisesine yerleşebiliyorlar mı? "Evet yerleşebiliyorlar" ya da "Hayır yerleşemiyorlar" diye kesin olarak cevaplar mısınız hocam? Çok tereddütteyiz yerleşiebiliyor diyenlerde var, yerleşemiyor diyenlerde o yüzden kesin cevap almak istiyorum hocam...

Eğitim fakültesindekiler şuan için kesinlikle yerşemiyorlar..ilerde de zor..zira meslek liselerinde sadece bilişim yok makina ,metal vb alanlarda var..ve bu alanlar da eğitim fakültesinde açılamayacağına göre yani Böte gibi makine için Möte falan açılması lazım:)) avrupa vb ülkelerdeki gibi sektör tecrübesi olan mühendis kökenli(Teknoloji fakülteleri yada Mühendislik fakültelerinden mezunlar) formasyonlu kişiler ilerde ve şimdi meslek liselerinde çalışacak....şu anda sektör tecrübesi aranmıyor ama inşallah ilerde o da olacak..

Teşekkürler fatherboard hocam çok iyi aydınlattınız. Konuyu kesin bir şekilde yazmışsınız. Teşekkürler hepinize...

Geri