TEF VE ESEF MEZUNLRI TEKNOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ İÇİN DİLEKÇE ÖRN

Kodla Büyü

unigs06

Site Gezgini
Sn. Yetkili;
13 Kasım 2009 CUMA tarih ve 27405 sayılı resmi gazetede Sn. Cumhurbaşkanımı zın onayı ile yayınlanan,

Bakanlar kurulunu 2009/15546 sayılı kararı gereği,

“Bazı yükseköğretim kurumları bünyesinde bulunan teknik eğitim fakülteleri, mesleki eğitim fakülteleri, mesleki ve teknik eğitim fakülteleri, ticaret ve turizm eğitim fakülteleri ile Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesinin kapatılması ve aynı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak yeni fakülteler kurulması hakkındaki kararın yürürlüğe konulması; Millî Eğitim Bakanlığının 28/09/2009 tarihli ve 25377 sayılı yazısı üzerine, 28/03/1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 2/11/2009 tarihinde kararlaştırılmıştı r.” denilmektedir.

Aynı kararda yer alan ekli listesinde, yeni fakültelerin isimleri de belirlenmiştir.

Ancak; bu fakültelerden mezun olacak olan öğrencilerin ve daha önceki fakülte isimleri ile mezun olmuş öğrencilerin unvanları belirlenmemiş tir.

Bu unvanların ve ilgili kararın uygulama esaslarını belirlemeye Yükseköğretim Kurulu yetkili kılınmıştır.

Bu maksatla;

Teknoloji Fakültesine dönüştürülen Teknik Eğitim Fakülteleri mezunlarına ve bundan sonraki süreçte mezun olacak Teknoloji Fakültesi mezunlarına, mezun oldukları branşla ilgili olarak “Teknoloji Mühendisliği” unvanı verilmesi, buna bağlı olarak yetki ve sorumlulukları nın belirli bir statüye kavuşturulması talep ve beklentimi saygılarımla arz ederim.

İsim Soyisim

Teknik Öğretmen

(Tc.Kimlik No : ……………………………)

e-mail adresleri :

basin@yok.gov.tr

bilgiedinme@yok.gov.tr

hukuk@yok.gov.tr

strateji-gelistirme@yok.gov.tr

imi@yok.gov.tr

Geri