Yeşil Pasaport İçin Randevu Alma Sorunu (İstanbul)

Kodla Büyü

neferaty

Aktif Üye
Ben İstanbul'da öğretmenlik yapıyorum. Yeşil pasaport içim randevu almaya çalışıyorum ama bir türlü alamadım. Her gün belirsiz bir saatte açılıyormuş sanırım 1 günlük randevu. Ama bir türlü denk düşüremedim. Almış olan arkadaşlar varsa yardımı olabilirlerse sevinirim.

İstanbul'u bilmem ama Aksaray'da randevusuz işlem yapıyorlar. Randevulu olanların işini bitirince randevusu olmayanları tek tek sırayla çağırıyorlar aradan diğer randevusu olanın zamanı gelene kadar.

Nvi.Gov.tr üzerinden denediniz mi? Babama ehliyet için oradan almıştım.

İl nüfus tan randevu alabiliyoruz sadece yeşil pasaport için. Ama tamamen dolu görünüyor, İstanbul'da randevusuz alırlar mı emin olamadım. Aksaray için bakınca randevu açık daha küçük iller için genelde.

Sürekli kontrol etmek gerekiyor hocam.Aniden açılabiliyor iptal edilen randevular oluyor.

Öğlen 12:00' da yeni randevular veriliyor diye biliyorum. Bence gece ve öğlen ikisini de deneyin. Ben gece 00:00'da almıştım randevuyu. Okuldaki arkadaşlar ise öğlen 12:00 da.

Millet yıllık %122 defter harç zammından etkilenmeden 10 yıllık pasaportunu almak için yüklendi randevulara. Enflasyon yıllık %84 bu arada. Kaynak: Tüik

Son düzenleme:
Diğer illerde de durum benzer galiba, ama saat 20.00 işe yaradı.
Bu arada geçmiş yıllarda pasaportu olan arkadaşlar uzatma da yapabiliyor, alış tarihinizden sonra 10 yıla kadar uzatılabiliyor.(Ücretsiz)
Fakat uzatmalarda biyometrik verilerde sorun çıkma olasılığı yüksek diyorlar.
Bu arada kendimiz için uzatmaya gittiğimizde bebeğimize de yeni pasaport çıkartalım dedik, sadece defter ücreti istediler ve başvuruyu aldılar. Normalde süreye bağlı olarak ayrıca harç parası da çıkması gerekmiyor muydu? Bebeklere özel bir durum mu var acaba?
İçime kurt düştü, aynı işlemler için bir daha çağırırlarsa sıkıntı...

Son düzenleme:
Bu arada geçmiş yıllarda pasaportu olan arkadaşlar uzatma da yapabiliyor, alış tarihinizden sonra 10 yıla kadar uzatılabiliyor.(Ücretsiz)
Bu arada kendimiz için uzatmaya gittiğimizde bebeğimize de yeni pasaport çıkartalım dedik, sadece defter ücreti istediler ve başvuruyu aldılar. Normalde süreye bağlı olarak ayrıca harç parası da çıkması gerekmiyor muydu? Bebeklere özel bir durum mu var acaba?
Hocam bu sözünü ettiğiniz uzatma olayında okuldan ve ilden evrak vb yaptırılıyor mu yoksa direk nüfus müdürlüğüne mi gidiliyor

Millet yıllık %122 defter harç zammından etkilenmeden 10 yıllık pasaportunu almak için yüklendi randevulara. Enflasyon yıllık %84 bu arada. Kaynak: Tüik
Yüklenmeden ziyade ailece pasaport alanlara tek tek randevu saati tanımlanıyor ama ailece işlem yapılıyor, 4 kişilik bir aileye 4 ayrı randevu verip 1inde hepsini hallediyorlar, 10dan önceye almanızı öneririm Hocam 10-11den sonra 65 yaş üstü sırasız işlem yapabildiği için acayip yavaşlıyor sıra, ben de yeni aldım

Fotoğraf dışında ne gibi evraklar isteniyor?
istanbul avcılar ilçe mem okuldan üst yazı x 2, başvuru formu x 2, hizmet dökümü x 2, çocuklar için öğrenci belgesi x 2, kimlik fotokopi, fotoğraf istedi. bunlara ek olarak bir üst yazı yazdı. il mem öğrenci belgelerine bakmadı bile. hizmet belgelerinin birini ve başvuru formlarını aldı. başvuru formunun birini onaylayarak geri verdi. il nüfus formu aldı, fotoğrafları ve kimlikleri taradı ve geri verdi.

Yeşil Pasaport için okuldan sonra ilçe milli eğitime ve oradan da il milli eğitime mi gideceğiz?:eek:

Ankara'da hiçbir şekilde sıra alınmıyor. 20.00 da dahil. Ankaralılar mecburen çevre illerden mi alacak anlamadım...
Memleketin başkentindeki rezilliğe gel.

yeşil pasaportta sadece defter bedeli (225 tl) ödeniyor. süreye bağlı harç ödemesi yok hocam.

yeşil pasaportta sadece defter bedeli (225 tl) ödeniyor. süreye bağlı harç ödemesi yok hocam.
Teşekkürler Hocam, tekrar sordum teyit ettiler ve 5 yıllık olacağını söylediler bebek için. Bu arada çok yoğun olduğundan mı yoksa başka sebepten mi bilmiyorum ama ne yeni pasaport basılmış ne de eskilerin uzatması sisteme işlenmiş. Sorgulamada da aktif pasaport görüntülenmiyor.

İl milli eğitim fotografları istiyor mu. Henüz fotograf çektirmedik.
Nüfustan randevu cumartesi günü aldım.
Hafta içi İlden evrakları halledip hafta sonu nufusa gideceğim.

Arkadaşlar il nüfusa randevu saatinde mi gitmek gerekiyor. Gidince tekrar sıra almak gerekiyor mu? Oradaki işleyiş nasıl

Geri