telefon kablosunu bağlama

Kodla Büyü

tubilubba

Aktif Üye
Arkadaşlar bu eve yeni taşındık yaklaşık 30-35 yaşında bi bina eski sistem herşey eve gelen telefon kablosunun içinde 5 renk var (beyaz,şeffaf,siyah,mavi,kırmızı) modeme bağlayacağımız kabloda ise sadece kırmızı ve yeşil var. bu ikiliyi hangilerine bağlamamız gerektiğini bilen var mı?

hocam küçük voltaj elektriğe dayanıklıysan dene yanılma yöntemiyle 2şerli şekilde diline temas ettir,hangi çiftli çarparsa onlar telf. hattı dır

arkadaşlar bazı kombinasyonlarda modem bağlanıyor ama telefon bağlanmıyor denemeye devam mı etmeliyim?

http://wp.bioss.net/tag/adsl

RJ-11 CONNECTION şeklinde ararsanız daha iyi olur, dudaklar daha kestirme yol :)

1-siyah
2-kırmızı
3-yeşil
4-sarı

Ekli dosyalar

• RJ11-1.gif
    RJ11-1.gif
    3 KB · Görüntüleme: 46,618
  • RJ11Cable-2.gif
    RJ11Cable-2.gif
    2.9 KB · Görüntüleme: 46,618
teşekkür ederim hocam ama konnektör zaten bağlı onu splittera taktık ben kablonun diğer ucundan bahsediyorum içinde sadece yeşil ve kırmızı var . eve gelen kabloda ise 5 renk var

evet 2 kablonun 5 kabloya kaç farklı şekilde bağlanabileceği 20 farklı olasılığı denedim ve sonuç internet var telefon yok :( gidip yeni bir telefon alayım:(

collision' Alıntı:
hocam küçük voltaj elektriğe dayanıklıysan dene yanılma yöntemiyle 2şerli şekilde diline temas ettir,hangi çiftli çarparsa onlar telf. hattı dır

Cahil herif ilk dilini degdirdigin anda düşük volt olabilir fakat o sırada biri arasa aşırı yuksek volta cikiyo sen hangi tahtalikoye gideceksin milletede böyle kiskirtip söndürme ocaklarini

Geri