telefonum geliyor pasaportu olan?

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaslar yurt disindan telefon getirtiyorum (s3)
haftaya telefon elimde olacak
ama actiracak kisi bulamiyorum

telefonu kayit ettirmezsem 1-2 hafta icinde kapaniyor
bana yardimci olabilecek birisi var mi?

not: kayit ettirecek kisi en fazla 30 gün icinde yurda giris yapmis birisi olmasi gerekiyor

hocam kaça nerden aldın.bende almayı dusunuyorum.pasaporta da senede 1 tane kayıt yapılıyo sanırım

2 senede 1 hak var
ama yurt disina cikip gelen tanidik yok su an ( ya da pasaport kayit hakki olan yok)

s3 bana 320€ yani 730 TL ye geliyor almanyadan

ama firma degil akrabam yolluyor

eski bi telefonun imei numarası da klonlanabiliyo. Bana da bi tane gelmişti, passaporta kaydettirmiştik, sonra tamir tarzında bi telefuncuya vermiştim, o yurtdışından geldiğini farkedince imei mi klonlamış, bi kaç hafta içinde telefonum kapandı, sonra mecburen bizde öyle yapmıştık. 4 yıldır öyle kullanıyorum ben...

seyma' Alıntı:
eski bi telefonun imei numarası da klonlanabiliyo. Bana da bi tane gelmişti, passaporta kaydettirmiştik, sonra tamir tarzında bi telefuncuya vermiştim, o yurtdışından geldiğini farkedince imei mi klonlamış, bi kaç hafta içinde telefonum kapandı, sonra mecburen bizde öyle yapmıştık. 4 yıldır öyle kullanıyorum ben...

bu imei klonlama isini her cep telefoncu yapar mi
tanidigi olan varmi

bende kullanmadigim eski bir telefon var onun imei sini klonlatabilirim o halde

Donanımhaber de -sahibinde de falan satılık pasaport kayıt hakları oluyor, 100 -150tl arası fiyat isiyorlar kayıt hakkı için, bir de 100 tl vergisi var. telefon uyguna gelmiş ama bu ıvır zıvırlarla birlikte 950-1000 e mal olacak.
Eski telefonun imei sini kopyalama olayını s3 lerde önermiyorlar, öyle yapmayın.

Biraz daha çevrenizi araştırın - kıbrıs a giriş -çıkış apan birisi de oluyormuş, yurtdışı şart değil. Denk getirirsiniz belki, değilse dediğim sitelerden alırsınız.

seyma' Alıntı:
doğruluğunu bilmediğim bir konu var.
Derler ki eski telefonlardan birinin imei'ni klonlarsanız telefonu kullanabiliyorsunuz sorunsuz bir sekilde ama güncelleme çıkınca telefonu güncelleyemiyorsunuz, kilitleniyor mu hata mı veriyor ne?

ikincisi de yarın bi gün telefonda bi problem oluştu ayarlarda ve bağlı bulundugunuz GSM operatoru musteri hizmetlerini aradınız.S3 değil de atıyorum nokia 3310 klonlanmış ise Onların ekranında S3 gozükmüyor nokia3310 gozukuyor. bu nedenle mesela MMS gibi bazı ayarları size gonderemyorlarmıs

bilen arkadas varsa cevaplarsa sevinirim.

Hocam bazı telefoncular para karşılığı pasaporta işleme yapıyorlar nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama telefoncuları dolaş istersen konya da bulmak mümkün..

cyln' Alıntı:
seyma' Alıntı:
doğruluğunu bilmediğim bir konu var.
Derler ki eski telefonlardan birinin imei'ni klonlarsanız telefonu kullanabiliyorsunuz sorunsuz bir sekilde ama güncelleme çıkınca telefonu güncelleyemiyorsunuz, kilitleniyor mu hata mı veriyor ne?

ikincisi de yarın bi gün telefonda bi problem oluştu ayarlarda ve bağlı bulundugunuz GSM operatoru musteri hizmetlerini aradınız.S3 değil de atıyorum nokia 3310 klonlanmış ise Onların ekranında S3 gozükmüyor nokia3310 gozukuyor. bu nedenle mesela MMS gibi bazı ayarları size gonderemyorlarmıs

bilen arkadas varsa cevaplarsa sevinirim.

hmmm aslinda güncelleme (yani android in yeni sürümüne gecme olayi) sonrasi imei olayinin degisecegini ben de arastirmistim
o yüzden imei klonlama gecici bir cözüm onu biliyorum (ama baska yol bulamazsam mecbur yapicam ben de)

ama mms vs ayarlarini göndermeme gibi sorun olmayacagini olsa da manuel olarak girilebildiginden halledilebilecegini düsünüyorum

hbasdereli' Alıntı:
Hocam bazı telefoncular para karşılığı pasaporta işleme yapıyorlar nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama telefoncuları dolaş istersen konya da bulmak mümkün..

istanbuldayim
ama mevzu güven

her telefoncuya güvenemiyorum
dogubank felan diyor mesela arkadaslar ama güvenilir mi nasil olur bilmiyorum

:D 200 TL karşılığında pasaport hakkımı veririm, yada iphone5 var elimde hiç açılmamış sıfır kendim getirdim ispanyadan. onunla takas düşünürseniz takas seçeneğinide görüşebiliriz :))

samsunglarda klonlama olabiliyor.
benimde htc one x yarın gelecek 750tl ye mal oldu.
i phone 5 içinde 1400 tl istemişler.
HTC leri pasaporta işlemek gerekiyor , pasaport kaydı yapılacak tlflar için 100tl vergi dairesine yatırılması gerekiyor sonrasında da bir bayiye gidip kayıt işlemi yapılıyor.
kaydı yapılmayan tlflar 30 gün sonrasında kapanıyor..

Klonlama bir seçenek ama telefonun çalınması durumunda hangi telefonun imei'si varsa onu aratıyor savcılık. Yani nokia 3310 gibi, birde faturası geçersiz oluyo garanti işlemleri için. Klon imei işini tavsiye etmem nacizane fikrim..

erkutalp' Alıntı:
:D 200 TL karşılığında pasaport hakkımı veririm, yada iphone5 var elimde hiç açılmamış sıfır kendim getirdim ispanyadan. onunla takas düşünürseniz takas seçeneğinide görüşebiliriz :))
nie satıyosunuz hocam sız elınızdekı iphone 5 i

btnotlari' Alıntı:
erkutalp' Alıntı:
nie satıyosunuz hocam sız elınızdekı iphone 5 i
Paraya ihtiyacım varda ondan, yoksa kullanırdım.

benim 6300 çalındı 2 yıldır savcılıkta hala geliyor cevap hala geliyor...
gecen gittim sordum diyorlar 3 ayda bir karakola yazı gonderilir. bunu buldunuz mu? evet/hayır.

telefon ya bi olayda ya operasyonda bulunacak yoksa boş...

cyln' Alıntı:
benim 6300 çalındı 2 yıldır savcılıkta hala geliyor cevap hala geliyor...
gecen gittim sordum diyorlar 3 ayda bir karakola yazı gonderilir. bunu buldunuz mu? evet/hayır.

telefon ya bi olayda ya operasyonda bulunacak yoksa boş...
Malesef çalıntı olayı bu şekilde, ama garantidede çok sıkıntı klonlanmış telefonlar. Dikkat etmek gereken bir konu.

kardes arizandroid sitesine bak bi. biraz ugrasirsan kendin klonlama yaparsin. her yeni cikan guncellemede adam yayinladigi pack ile hicbir sorun birakmiyor telefonda.. kolay gele...

yurt dışından gelen telefonların garantisi burda geçerli değil diye biliyorum, en azından bana öyle söylemişlerdi. İmei klonlanınca güncelleme yapmamak lazım, sonra sıkıntı çıkıyo demişlerdi.

pasaport kaydı sektör olmus baya baya :) pasaport var benim çevremde epey kişide ben x sahsının pasaportuna kayıt yaptıracagım zaman o sahsın yada pasaportun yanımda olması gerekiyomu.yoksa pasaport bilgileri yeterlimidir.

vergi dairesinde kisiye gerek yok yani 100 tl yatirirken sadece pasaport olacak yaninda
ama operatör e gidip kaydi yaparken hem pasaport hem pasaport sahibi olmaliymis

benim bildigim bu

seyma' Alıntı:
yurt dışından gelen telefonların garantisi burda geçerli değil diye biliyorum, en azından bana öyle söylemişlerdi. İmei klonlanınca güncelleme yapmamak lazım, sonra sıkıntı çıkıyo demişlerdi.
Evet burada geçerli değil, ama garantisi yok anlamınada gelmiyor. Sadece sizin aldığınız yer ile iletişime geçip kargo yoluyla telefonu yollamanız gerekiyor. Buda zahmetli ve birazda pahalıya maloluyor. Yoksa garantisi herzaman geçerli.

volkankey' Alıntı:
benim icin garanti pek önemli degil

sanirim klonlama isini yapicam

Çok ilginç bir düşünce. Asıl en önemli olay garanti. Umarım taş gibi çıkar aldığınız telefon. Samsunglarda çok duydum problemli telefon. İyi şanslar.

yurt dışından gelen telefonlara kayıt yasağı gelmişti aşağıda,

İşte BTK'nın resmi açıklaması:
15.06.2012 tarihli ve 28324 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 20 nci maddesi ve Kanunun Yürürlük maddesi uyarınca Maliye Bakanlığı’nca bugünden itibaren yurtdışından getirilen cihazların elektronik kimlik bilgisinin (IMEI) kayıt altına alınması işleminden önce 100 TL harç bedeli yatırılması ve kayıt işlemi sırasında bu belgenin aranması ve harç ödenmeden kayıt işlemi yapılamayacağı hükme bağlanmıştır.

Bu kapsamda 15.06.2012 tarihi itibariyle yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cihazların kayıt işlemi için başvuruda bulunulmadan önce pasaport sahibi olan kişiler tarafından 100 TL harç bedeli yatırılması ve abone kayıt merkezlerine pasaportun yanı sıra harç ödendiğini gösterir belgenin aslı ile birlikte başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Abone kayıt merkezleri tarafından yapılan ve Kurumumuzca onaylanan elektronik kimlik bilgisine (IMEI) haiz cihazların kayıt işlemi, Maliye Bakanlığı tarafından harç işleminin yatırılmasına ilişkin Tebliğ yayımlanıncaya kadar durdurulmuştur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

, geçici bir süre deniliyordu bununla ilgili bir gelişme oldu mu? bilen var mı?

YuLiaN' Alıntı:
pasaport kaydı sektör olmus baya baya :) pasaport var benim çevremde epey kişide ben x sahsının pasaportuna kayıt yaptıracagım zaman o sahsın yada pasaportun yanımda olması gerekiyomu.yoksa pasaport bilgileri yeterlimidir.
Yanında olması gerekmiyor. Ama pasaportun son 1 ay içerisinde yurt dışına çıkıp girmiş olması gerekiyor.

macar20' Alıntı:

15.06.2012 tarihli ve 28324 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 20 nci maddesi ve Kanunun Yürürlük maddesi uyarınca Maliye Bakanlığı’nca bugünden itibaren yurtdışından getirilen cihazların elektronik kimlik bilgisinin (IMEI) kayıt altına alınması işleminden önce 100 TL harç bedeli yatırılması ve kayıt işlemi sırasında bu belgenin aranması ve harç ödenmeden kayıt işlemi yapılamayacağı hükme bağlanmıştır.

Bu kapsamda 15.06.2012 tarihi itibariyle yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cihazların kayıt işlemi için başvuruda bulunulmadan önce pasaport sahibi olan kişiler tarafından 100 TL harç bedeli yatırılması ve abone kayıt merkezlerine pasaportun yanı sıra harç ödendiğini gösterir belgenin aslı ile birlikte başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Abone kayıt merkezleri tarafından yapılan ve Kurumumuzca onaylanan elektronik kimlik bilgisine (IMEI) haiz cihazların kayıt işlemi, Maliye Bakanlığı tarafından harç işleminin yatırılmasına ilişkin Tebliğ yayımlanıncaya kadar durdurulmuştur.

Evet hala devam ediyor. GSM şirketleri artık kayıt yapamıyor. E-devlet üzerinden imei kaydı yapılıyor artık.

erkutalp' Alıntı:
macar20' Alıntı:

Evet hala devam ediyor. GSM şirketleri artık kayıt yapamıyor. E-devlet üzerinden imei kaydı yapılıyor artık.
peki hocam kendimiz mi yapıyoruz bu işi? yani resmiyeti var mı yine? bir yerlere para yatırılıyor mu? malum her taraf vergi olmuş? :verymad:

Geri