telefonum geliyor pasaportu olan?

Kodla Büyü
macar20' Alıntı:
peki hocam kendimiz mi yapıyoruz bu işi? yani resmiyeti var mı yine? bir yerlere para yatırılıyor mu? malum her taraf vergi olmuş? :verymad:
Evet kendiniz yapıyorsunuz. Pasaport kaydı yaptıracak kişinin e devlet şifresi ile giriş yapacaksınız orada pasaport numarasını falan istiyor sırayla. Sadece vergi dairesine 100 TL yatırmanız yeterli sonraki adımda Pasaportu olan kişinin e devlet sistemi üzerinden yapacaksınız.

erkutalp' Alıntı:
YuLiaN' Alıntı:
pasaport kaydı sektör olmus baya baya :) pasaport var benim çevremde epey kişide ben x sahsının pasaportuna kayıt yaptıracagım zaman o sahsın yada pasaportun yanımda olması gerekiyomu.yoksa pasaport bilgileri yeterlimidir.
Yanında olması gerekmiyor. Ama pasaportun son 1 ay içerisinde yurt dışına çıkıp girmiş olması gerekiyor.

Tskler hocam edirnedeyim ayda ortalama 1-2 defa cıkar burda pasaport sahipleri. bu 100 tl olayı yeni herhalde gecen sene kuzenim aldıgında böyle birpara yatırmadı diye biliyorum

YuLiaN' Alıntı:
Tskler hocam edirnedeyim ayda ortalama 1-2 defa cıkar burda pasaport sahipleri. bu 100 tl olayı yeni herhalde gecen sene kuzenim aldıgında böyle birpara yatırmadı diye biliyorum
Ozaman işiniz kolay pasaport yönünden sıkıntı yoksa. Evet yeni artık 100 TL vergi yatırılıyor yurt dışından getirilen telefonlara.

erkutalp' Alıntı:
macar20' Alıntı:
peki hocam kendimiz mi yapıyoruz bu işi? yani resmiyeti var mı yine? bir yerlere para yatırılıyor mu? malum her taraf vergi olmuş? :verymad:
Evet kendiniz yapıyorsunuz. Pasaport kaydı yaptıracak kişinin e devlet şifresi ile giriş yapacaksınız orada pasaport numarasını falan istiyor sırayla. Sadece vergi dairesine 100 TL yatırmanız yeterli sonraki adımda Pasaportu olan kişinin e devlet sistemi üzerinden yapacaksınız.
teşekkürler hocam bilgi için..

volkankey' Alıntı:
sanırım imei klonlama dışında şansımız pek yok
Hocam eğer çalınma, teknik arıza gibi dertlerim yok diyosanız klonlama yaptırın. Ama benden tavsiye pasaport kaydı yaptırman. Kolay gelsin.

Ben yıllar önce k-jam cihaz için imei değişimini kendim yapmıştım. Bozulmuş telefonun imei değerini taşıyor ve kayıtlarda diğer cihaz gibi görünüyor. Yani sistemde bakılınca 3310 ile 3g hızında görüntülü konuşma yapılıyor gibi kayıtlar çıkıyor karşınıza fakat yasal açıdan karşılığı nedir bilemiyorum.

Sonuç olarak telefoncunun yaptığını sizde yapabilirsiniz biraz araştırarak.
http://www.youtube.com/watch?v=_AlQmfMJBK0
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1802024

arkadaşım yurt dışından getirttiği s3'ü imei attırarak kullanıyor. samsunglarda çok kolay bu işler, pasaporta gerek bile yok. her telefoncu yapar bu işi.

volkankey' Alıntı:
sanırım vazgeçicem :(

Hocam merhaba;

İmei klonlama hakkında size bir kaç bilgi vereyim sonrasında isterseniz yaptırırsınız.

Nedir bu kloklama işi: İmei klonlama bir telefonu tanımlayan bağımsız rakamların bir başka telefona aktarılmasıdır.

Bu işlem illegalmidir: Evet, her telefon gümrük kaydı yapılırken seri numarası ile model ve cihaz bilgileri ile kaydedilirler.

- Gelelim klonlama yaptırırsak ne olur sorusuna. Klonlama dediğimiz şey az öncede belirttiğim gibi daha önce yasal yollarla ülkeye giren cihazları tanımlayan numaraların yasa dışı yollarla bir başka telefona aktarılması işlemidir. Bunun sonucunda artık cihazınız o seriyi sizden önce kullanan telefon gibi davranır.

- IMEI ile yasa dışı görüşmeler yapıldı ise, arama listesinde olabilir ve sizi polis bir gün sorguya çekebilir
- Klonlu imeiler, ihbar, zaman aşımı vb durumlarda silinirler hali ilede operatörler o imeileri tanımadıkları için kayıtlarından siler ve telefonunuzu kapatırlar.
- Operatörler serinin bilinen özelliklerinden daha farklı tanımlamaya sahip imei yi algılarsa o imei yi bildirir ve cihazınızı kapatır.
- Telefona farklı bir hat takılırsa kapanabilir.

- Imei klonlama yapılırken cihazınız zarar görebilir veya hiç kullanılamaz hale gelebilir.

Eğer klonlama işi yaptıracaksanız, polisin bir gün kapınıza gelebileceği riskini ve/ veya cihazınızın bozulabileceği artık kullanılamayacağı gibi sorunları göze almanız demektir. O zaman size bu işi yapan adamıda bulamazsınız. En iyisi mi bulun pasaportlu birini verin 50 lira da adama seve seve verir pasaportunu. Kayıt numarasına da sizinkkini yazarsınız olur biter. İyi çalışmalar.

Hocam kendinize ait, artık kullanılmayan bir cihazın IMEI numarasını kullanırsanız yukarıda yazdığınız riskler ortadan kalkar.

erkutalp' Alıntı:
btnotlari' Alıntı:
erkutalp' Alıntı:
:D 200 TL karşılığında pasaport hakkımı veririm, yada iphone5 var elimde hiç açılmamış sıfır kendim getirdim ispanyadan. onunla takas düşünürseniz takas seçeneğinide görüşebiliriz :))
nie satıyosunuz hocam sız elınızdekı iphone 5 i
Paraya ihtiyacım varda ondan, yoksa kullanırdım.

kaça veriyorsun hocam teli.

turhank' Alıntı:
erkutalp' Alıntı:
btnotlari' Alıntı:
erkutalp' Alıntı:
:D 200 TL karşılığında pasaport hakkımı veririm, yada iphone5 var elimde hiç açılmamış sıfır kendim getirdim ispanyadan. onunla takas düşünürseniz takas seçeneğinide görüşebiliriz :))
nie satıyosunuz hocam sız elınızdekı iphone 5 i
Paraya ihtiyacım varda ondan, yoksa kullanırdım.

kaça veriyorsun hocam teli.
2100TL diyorum hocam.

Geri