Televizyonumuz bozuldu Önerileriniz

Kodla Büyü

serkanholep

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu akşam itibari ile televizyonumuz (CRT) mefta oldu

zamanı gelmişti zaten

şimdi araştırmaya başladım da

led varmış plazma varmış ve lcd varmış

hem cebimize uygun hem gözümüze hem sağlığımıza uygun bir televizyon önerirmisiniz

led ler pahalı sanırım

lcd veya plazma olacak heralde

bimeksin sayfasında kampanya ürünü 32" 82 cm lcd 777 TL nasıldır acaba hem fiyat hem kalite olarak

ya da sizin önereceğiniz varmı

led almanız elektrik tüketimi açısından da %40 a kadar avantaj sağlar :idea:

Philips LED TV kullanan biri olarak led tv almanızı tavsiye ederim. Ben bir buçuk yıl kadar önce aldım o zamanlar daha pahalıydı. Şimdi 3D falan çıktı derken led tvlerin fiyatı biraz düştü. Sonuçta uzun vadede kullanılan bir araç ve sonzeybek hocamın dediği gibi elektrik faturasına da fazla yük getirmiyor. Plazma ve lcd hiç kullanmadım ama daha fazla yaktığı kulağıma çalınmıştı.

Eskiden sadece marka düşünürdük. Geldiğimiz duruma bak :) lcd mi tft mi 3boyutlusu çıkmış. televizyon almak için tonla belge okumak lazım artık. En iyisi hiç almamak. İnternetten izleriz.

hocam tv önerelimde siz ne kadar para verebilrsiniz ve boyutu ne kdar olsun. şu anda iyi özelliklere sahip bir 102 ekran led tv yi 1500 tl civarında alabilirsiniz çok güzel
ürünler var. ancak sizin ihtiyaçlarınız ve verebileceğiniz ücret önemli 950 tl ye de led tvi var 82 ekran.

peki internet ten almak mantıklımı

internettten alındığında servisler ilgileniyormu bulunduğumuz yerlerde

kesinlikle led alın hocam.... Plazmalar zaten devri çoktan geçti...

LCD alacağınıza bütçenizi biraz zorlayıp LED alın bence...

Kampanyaları takip edin... Çok uygun kamanyalar oluyor... Vatan, hepsiburada takip edebilirsin...

boteakif' Alıntı:
Philips LED TV kullanan biri olarak led tv almanızı tavsiye ederim. Ben bir buçuk yıl kadar önce aldım o zamanlar daha pahalıydı. Şimdi 3D falan çıktı derken led tvlerin fiyatı biraz düştü. Sonuçta uzun vadede kullanılan bir araç ve sonzeybek hocamın dediği gibi elektrik faturasına da fazla yük getirmiyor. Plazma ve lcd hiç kullanmadım ama daha fazla yaktığı kulağıma çalınmıştı.

aylık ne kadar bir fark oluşabilir elektrik faturasında?

her led tv enerji tasarrufu sağlamaz, lcdler ile karşılaştırma yapmadan almayın. Kendi içerisinde uydu alıcısı olanlar var (arçelik ve vestel değil) onları tercih edebilirsiniz. Güzel görüntü veriyorlar.

boteakif' Alıntı:
Ben de philips kullanıyorum tavsiye ederim - yanlız usb den film izlemeyi seviyorsan Samsung ya da LG almalısın.. Çünkü diğer markalarda altyazı desteği yok.

Bir de kesinlikle en az 42" al, LCD ye gözün alışınca tv küçük gelmeye başlayacaktır. Tavsiyem alabiliyorsan 46" modellere bak - zaten 1 kere alınıyor Tv , almışken büyük olmasında fayda var. Fiyatlar da astronomik değil zaten.

Benim bildiğim lcd ve led aynı. Tek farkları ekran aydınlatma sistemleri

Plazmaların(yeni nesil) led tv'ye göre tek dez avantajı ise ışıklı ortamlardad hani eski tüplü televizyonlar gibi parlama yapması. Onun dışında elektrik tüketimi, kullanım ömrü vs. konularda plazmaların lcd'lere göre hiçbir eksisi yok diye biliyorum. Tabi nasıl biliyorum. Okuduğuma göre. İkisini de kullanarak tecrübe etmiş değilim.

Ancak neo plazma diye birşey varmış o parlama yapmıyormuş. Sadece philips üretiyormuş sanırım. Yalnız neo plazmaların fiyatları da ledler gibi yüksek.

Bir ara ben de araştırmıştım. İleri de alırsam neo plazma almayı düşünüyorum ben. Çünkü lcd olsun, led olsun görüntü bence iyi değil. Gölgeli, lekeli lekeli. Plazma ise cam gibi.

600TL SEG 32' YADA 40' SEG 900 TL AL DERİM BEN. TABİ KOMPLEKS YAPIYA SAHİP OLMAMAN LAZIM. SEG GAYET GÜZEL KALİTELİ GÖRÜNTÜ

samsung'un 40d7000 modelini kullanıyoruz,gerçekten harika bir televizyon. usbden film izleme müthiş,internete gir youtube elinin altında,dahili receiver, 3d görüntü falan filan... şimdiye kadar hep ne gerek var canım televizyon televizyondur dedim ama bunu izleyince anladım farkı. ayrıca küçük çocuğu olanlar için direk internete girmesi videolar falan büyük kolaylık.

azra' Alıntı:
samsung'un 40d7000 modelini kullanıyoruz,gerçekten harika bir televizyon. usbden film izleme müthiş,internete gir youtube elinin altında,dahili receiver, 3d görüntü falan filan... şimdiye kadar hep ne gerek var canım televizyon televizyondur dedim ama bunu izleyince anladım farkı. ayrıca küçük çocuğu olanlar için direk internete girmesi videolar falan büyük kolaylık.

hocam çok pahalı o ya

herkes öneriyor bişeyler sağolsun ama fiyat olarak verebileceğim en yüksek para 1500 tl

ekran olarak da 100 üstü olsun istiyorum kullanan arkadaşlar önerebilir mi

bugüne kadar tüplü kullandık

ne alırsam alayım (led,lcd,plazma) farkeder mi

Bizde geçen ay Samsung 40C5800 led tv aldık. Gayet memnunuz. Samsung daki yetkili satıcı internette satılan Samsungların garantisini onaylamadıklarını söyledi. Belki mağazasından almamızı istediği için öyle demiş olabilir. USb e attığımız filmi izleyebiliyoruz ve tv de çerçeve yok.. Biz 1900 tl aldık belki daha uygun bulabilirsiniz..

Vatan ve istanbul bilişimde şu an promosyonlar var,Özellikle Samsung tv'lerin fiyatı uygun olmuş öncesine nazaran bakmakta fayda var

Geri