TEMMUZ 2014 MAAŞLARI NEDEN ZAMSIZ YATTI?

Kodla Büyü

timesgreen

Aktif Üye
6/2 9 yıllık Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim. (ortaokulda ) . Bu temmuz maaşlarında %3 + 75 tl =130 tl artış olması gerekirken yalnızca 20 tl lik bir artış olmuş. Uzun zamandır internette maaşların neden zamsız yattığını araştırıyorum. Sanki her şey normalmiş gibi hiç bir sitede konu ile ilgili yazılmış bir yorum yok.
Sendika yardımı ile beraber yatan temmuz maaşım= 2271
Sendika yardımı ile beraber önceki aylara ait maaşım = 2250 gibi idi.
Ayrıca 15 günlük fark + enflasyon farkı gibi ücretler de yatmadı. Burada bir anormallik yok mu? Sizlerde durum nedir? Merak ediyorum.

15 günlük farkları bende merak ediyorum. Ancak dediğiniz %3 benim bildiğim 2015 ocak ayında. Bu sene enflasyonda almıyoruz, dolayısıyla sadece +75tl olması lazım. size neden az yattığına gelince %20 vergi dilimine girmiş olabilirsiniz...

arkadaşlar bu yıl memur zam almadı diye memur sen hariç bütün sendikalar isyan edip duruyor. geçen yıl toplu görüşmelerde memur sen bütün memurları satmıştı hatırlayın. seyyanen zamma razı oldu. 123 lira ocakta zam yapıldı o kadar. eğitimciler için 75+75 olmak üzere 2 dönemde zam aldı. temmuzda bir çok arkadaşımız vergi dilimine girdiği için 10 ve 20 lira zam oldu. hayırlı olsun. Ama hala memurların çoğu bu memur-sen de. Allah herkese basiret versin.

10525650_257311881143304_2055252198861196120_n.jpg

:puhaha: :alkis:
DAHA NELER GÖRECEĞİZ HEP BİRLİKTE ALLAH(c.c.) NASİP EDERSE...
NE YALAKALAR NE DÖNEKLER NE ÇAPULCULAR NE PARALELLER NE NANKÖRLER...
HEYY MEMLEKETİM HEEEYYYY

yüzde 3 nerden çıktı ya zam toptan ocakta verildi. temmuzdaki de standart yüzdelik bir zam değil tazminattaki bir artış olduğu için fark olayı yok

Markete gidip 7-8 parça bir şey alıyoruz, 100 Liradan aşağı çıkamıyoruz. Öğretmen maaşları enflasyon karşısında şu an iyice erimiş durumda. Eski yıllara kıyasla şu anda olması gereken çıplak maaş 3.000 Lira civarında.

Zam merak eden arkadaşlara EBS'li arkadaşlar izah etsin durumu :puhaha:

Geri