Tempra'yı Nasıl Bilirsiniz?

Kodla Büyü

ibrahim_hoca

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Mrb arkadaşlar.1994 Model Tempra alma gibi bir durumum var.Almadan önce forumdaşlarıma danışsam iyi olur diye düşündüm:)Görüşü olanlar bildirirse sevinirim.

LPG li bile cok yakan bir arac olarak bilirim
hele benzinliyse benzin istasyonu da alman gerekebilir

bir çok modeli var s,sx,sxa,sxak,2.0 8v,2.0 16v,slx,1.6 i.e
bunlar donanım olarak ve motor seçeneği olarak farklıdır.En çok tutulanları sxa ve 1.6 i.e ve slx lerdir.
yaklaşık 2 yıl sxa kullandım.Şehir dışı tam yük (bagaj tıklım tıklım arka koltuk tavana kadar eşyalı ve 2 yetişkin 1 çocuk ile) ile hızım da ortalama 90-100km arasın seyrederek 1530 km yolu 123 lt lpg ile kat ettim.Şehir içi karbürotörlü ve kasasının ağır olması sebebi ile yakıtı artar tabiki şehir içi kullanımına göre farklılık gösterir.Mesela kışın aracı 700 metre sürüp stop edersen benim gibi 100 kmde 15,16 lt lpg yakarsın.Benim aracım 93 model sxa yerli montajdı ve 4 cam elektrikli,hidrolik direksiyon,merkezi kilit vardı ve konforundan çok memnum idim.Yol tutuşu bana göre iyiydi.Sağlamlık olarak biraz kibardır ama ben temprayla artvinin dağlarına çıkmış biriyim.Bir tempra alınacaksa dikkat edilecek noktalar bir önden, arkadan, yanlardan ağır kazası olmamalı hor kullanılmış olmamalı ve tüm donanımlarının çalışır olmasına özen göstermeli.Motor performansından çok memnundun bastığın zaman hakkını verirdi.

virajlarda savurduğu için pek tercih edilmeyen bir araç bir de bizim oralarda(MUĞLA) imajı kötü...yazmıyayım buraya şimdi.ama onun yerine az daha koy corolla efsane kasa al geç hocam.

bende 96 sxa var çok güzel araba lpg de yakıtı bence çok uygun herkes kulaktan dolma birşeyler söyler tempra için, sevenide çoktur sevmeyenide.
Temizine bulursan hiç düşünme derim. km dijital olduğu için alırken km oynamalarına dikkat etmek lağzım. Parçası uygun yakıtı uygun konfor dersen on numara bugunkü birçok arabada yok ondaki konfor. bana göre büğünkü fiyatı hakeddiğinden daha düşük.

94 model bir arabayı(18 yaşında) markası ne olursa olsun şahsen ben almam. her an bir sorun çıkarma potansiyeli vardır o yaştaki bir arabanın.

elrond' Alıntı:
virajlarda savurduğu için pek tercih edilmeyen bir araç bir de bizim oralarda(MUĞLA) imajı kötü...yazmıyayım buraya şimdi.ama onun yerine az daha koy corolla efsane kasa al geç hocam.

Muğlada jandarmaydım hocam yol emniyet devriyesine çıkardık durdurduğumuz 10 aracın 8'i renault 12 idi:):) Tempra şahin-doğandan daha az tercih ediliyor hocam..

Toros ta çok tercih ediliyor
binermisin tempra varken
özelliği çok olduğundan diğer arabalara göre arızası fazla olabilir.
diğer arabalara bak. hiçbir özellik yok. çoğunda hidrolik direksiyon bile yok.
Tempra biraz hassas araba diğerlerine göre.

zamanında yapıldığında lüks araba olarak yapıldı. o fiyata o arabadan daha lüksünü bulamazsın

Tempra SXAK tavsiye ederim. 1994-1995 modeller ve aşağısı için tabii ki. 1996 sonrası için 1,6 ie tavsiye ederim...

tayinci42' Alıntı:
fiat al parayı çöpe at..

Sen hayatında hiç Fiat araç kullandın mı hocam... o fiyata sen şimdi adama git toyota, honda, mercedes yada bmw onerirsin .... Hocam bütçen ona elveriyorsa hiç çekinme al... ben 5 sene tipo kullandım 1991 modeldi... 5 senede 500 tl masraf açmadı...

Geri