Termosifon öneriniz!

Kodla Büyü

rusensahin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar elektrikli şofbenden hiç verim alamıyorum. Termosifon almayı düşünüyorum, bu termosifonların hepsi elektrikle mi çalışıyor?
Peteklere bağlama gibi özellikleri olanları var mı? Bir de marka önerilerinizi bekliyorum.
Ben baymak düşünüyorum.

Hocam ben bir hafta önce baymak aldım. 7 yıl garantili bir ürün. Ben peteğe bağlananını hiç duymadım. Daha önce Arçelik kullanıyorudum. 5 sene oldu ve makinanın içi çürüdü. Altından su damlatmaya başladı. Servis artık iflah olmaz dedi. Müşteri hizmetlerini aradım. Yenisini biraz daha makul fiyata verinde alalım diye ama oralı olmadılar. Oyaladılar. Ben de biraz da tepki olsun diye Baymak aldım. Ben bulunduğum ilden 400 TL ye aldım. LCD 65 lt olanı. Nette 360 TL ye var ama ben buradan almak istedim. Şu an için memnunum.

peteklere bağlanan boyler ama çoğu yerde yönetim izin vermez çünkü kaloriferlerin verimini baya düşürüyor benim termosifon demirdöküm termosifondaki sıkıntı aniden suyu ısıtmaması kullanacaksanız önceden çalıştırmanız gerekiyor elektirkler gece saatlerinde ucuz olduğu için bende geceleri açıyorum suyu 90 dereceye kadar ısıtıp kullanıyoorum ani su ısıtan modellerde var tabi bosch ta vardı yanılmıyorsam

termosifon, şofben, kombi hepsini denemiş biri olarak en hesaplısı ve işe yarayanı tabiki kombi sonra şofben(tüplü) sonra elektrikli termosifon derim. termosifonun en büyük dezavantajı, ilk banyodan sonra içindeki su soğuyor tekrar ısınması zaman alıyor heleki 3. kişi girecekse enaz yarım saat beklemesi lazım.

elektrikli şofben çok elektrik yakıyor hiç mantıklı değil en iyisi dogalgazlı şofben hem banyoda hemde mutfakta kullanıyoruz çok azgeliyor ısıtma merkezi oldugu için sorun yok suan ama elktrikliyle baş edememiştik fatura çok geliyodu

4 yıldır kullandığım Demirdöküm termosifonum var. Şimdiye kadar hiçbir sorun çıkarmadı. Performans ve elektrik harcaması yönlerinden de çok memnunum. Üzerindeki ekonomi ayarı yetiyorda artıyor bile. Kazanda kullanılan "titanyum" paslanmayı ve korezyonu önlüyor. Isı yalıtımı çok iyi. Suyun ulaştığı sıcaklığı çok uzun süre muhafaza etmesini sağlıyor. Tabii bu sürede ısıtmayı keserek inanılmaz bir elektrik tasarrufu sağlıyor. Demirdöküm ısıtma alanında kendini ispat etmiş yılların güvenli markası. Dijital olanları tercih etmeyin bence.Ne kadar dijital o kadar kolay sorun bence. Birde aile fert sayısına ve sıcak su kullanım miktarına göre kazan seçimi gerekiyor. Benim ki 65lt. Hepsiburada linki aşağıda. 175 yorumdan sadece 2 tanesi olumsuz. Bence göz ardı edilmemsi gerekir.
http://www.hepsiburada.com/Liste/demird ... ryId=17769

aRKADAŞLAR sELAMLAR termosifon yerine elektrikli boyler de kullanabilirsiniz unutmayın. Bir makine mühendisi olarak boyler kullanımını öneriyorum . Hem bozulma olasılığı daha az hemde su üretim miktarı daha fazla oluyor. Boyler konusunda destek almak isterseniz aşağıdaki linkten ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kolay gelsin.
http://www.ekinendustriyel.com/

Re: Ynt: Termosifon öneriniz!

Ekinendustriyel' Alıntı:
aRKADAŞLAR sELAMLAR termosifon yerine elektrikli boyler de kullanabilirsiniz unutmayın. Bir makine mühendisi olarak boyler kullanımını öneriyorum . Hem bozulma olasılığı daha az hemde su üretim miktarı daha fazla oluyor. Boyler konusunda destek almak isterseniz aşağıdaki linkten ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kolay gelsin.
http://www.ekinendustriyel.com/
Yeni duydum
Sistemi nedir?
Şok anında ısıtıcımı?
Yoksa;
Depolu termisifon sistemimi?

8 yıldır Demirdöküm kullanıyorum. Çok memnunum. Hiçbir problem yaşamadım. Dijital olanlarına da para vermeye gerek yok içinde aynı termostatı kullanıyorlar. Sadece sıcaklığı yazan ekran için fazladan para vermeye gerek yok

Geri