Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Toolwiz Time Freeze Windows 10 sorunu

Konu, 'Genel Programlar ve Yazılımlar' kısmında promethus tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. promethus

promethus Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar bugün windows 10 yüklü, yeni alınan pc'lere time freeze yükledim fakat windows çöktü. Pc yeniden başlayamadı, mavi ekran verdi. Time freeze'in win10 uyumu mu yok, yoksa bizim pc'lere mahsus bir sorun mu oluştu? Bir daha da riske girip baska pc'de tekrar denemedim. Sistem geri yüklemeyle sorunu çözdüm? Win 10 uyumlu time freeze ya da deep freeze muadili başka program var mı bildiğiniz?

2. bilg_bilge

bilg_bilge Site Gezgini

Ben de bikac sene önce bilgisayar odasındaki tüm pclere win10 yükledim. Hepsine birden timefreeze yükledim daha önce memnun kaldığım için. Ertesi gün bi geldim bilgisayarların neredeyse yarısı mavi ekran veriyor:) Epey sorun yaşadıktan sonra en son timefreeze kaldırıp shadow defender yükleyince bir daha mavi ekrana düşmedi. O da kasıyor bilgisayarı özellikle de açılışta ama bi deneyin isterseniz.

promethus bunu beğendi.
  3. hyrgul

hyrgul Seçkin Üye Seçkin Üye

Windows 10'da tollwiz time freeze kullandık. Sorun yaşamadık. Toolwiz time frezee artık geliştirilmiyor. Uzun zamandır 4.3.1 sürümü var. Belki son sürüm windows'larla uyumlu olmayabilir. Alternatif olarak ücretsiz Reboot Restore Rx Freeware var. (Şifre koruması yok)
    Ücretli Reboot Restore Rx Pro, shadow defender, deep frezee, vb. var.

promethus bunu beğendi.
  4. doganytu

doganytu Seçkin Üye Seçkin Üye

Timefreeze vb. programların sağlıklı çalışabilmesi için bazı ayarlamaları yapmış olmanız gerekir. Bunlar;
    * Sistem geri yüklemeyi ve disklerdeki sistem korumasını kapalı konuma getirmek.
    * Kurulum aşamasında Cache Bellek miktarını en az 10240 MB olarak ayarlamak.

Akıllı tahtalarda TimeFreeze kurduğumda 15360 MB olarak ayarlarım ve bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

Emsile, malhun, promethus ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. promethus

Peki bu şekilde win10'da çalışır mı? Sistem geri yüklemeyi ve disk korumayı kapatmak başka sorunlara yol açmaz mı?

6. doganytu

doganytu Seçkin Üye Seçkin Üye

Çalışır ve sorun olmaz hocam. Deepfeeze varken sistem geri yüklemeye gerek kalmaz.

promethus bunu beğendi.
  7. bil_for

bil_for Seçkin Üye Seçkin Üye

Win10 çıktığından beri masaüstü ve tahtalarda sorunsuz kullanıyorum.

8. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

tam tersine bu sistemleri kapatmamak sorun açar. düşünün hergün kayıt oluşturmaya çalışıyor. sürekli diski onarmaya çalışıyor. Ama sistem kapanınca toolwiztime dan dolayı sistem yine eski ayarına geliyor. yine sil baştan.

promethus bunu beğendi.
  9. promethus

Hocam bugün hepsine shadow defender yükledim. Sorun yaşamadım, stabil çalışıyor şimdilik. Açılışta pc'yi biraz yavaşlattı ama önemli değil.
    Win10 için shadow defender tercih edilebilir.

bilg_bilge bunu beğendi.
  10. Ergün1

Ergün1 Aktif Üye

50 tahtada windows 10 ve Toolwiz yüklü, şimdiye dek bir sorun çıkmadı. Windows update'ı da kapatmak lazım. Bunun için forumda kapatma programları var.

11. bilg_bilge

bilg_bilge Site Gezgini

Ben update kapatmama rağmen sorun yaşamıştım hocam. Öncesinde win7de hiçbir sorun yaşamamıştım o yüzden onu tercih etmiştim. Ama bilgisayarlarda mavi ekran hatasıyla başa çıkamadım nedense. Akıllı tahtalarda da faz2de amd ve intel işlemcili olanların birinde sorun çıkarırken birinde sorun çıkarmıyor diye okumuştum bu forumda yine yanlış hatırlamıyorsam.

12. runalone

runalone Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

ben kullanıyorum sorun yok

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal