toplu öğretmen fotografı

Kodla Büyü
alfa-turk' Alıntı:
özür dileyerek düzeltmek istiyorum. bu lightbox değil. genelde resmin istenilen bölümüne link ve etiket vermek için kullanılan map özelliği. hocam çizdiğimiz map i seçtikten sonra küçük bir kod ekliyoruz. title kodu:

map seçiliyken kod bölümünde map in kodlarıda secil durumdadır. sadece title="deneme" ekledik. böylece explorerde map in olduğu bölgeye fare geldiğinde deneme diye bir etiket çıkacak.

Daha önce bu özelliği bilmiyordum.Öğrenmiş oldum.Çok teşekkürler.

zturfan' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
özür dileyerek düzeltmek istiyorum. bu lightbox değil. genelde resmin istenilen bölümüne link ve etiket vermek için kullanılan map özelliği. hocam çizdiğimiz map i seçtikten sonra küçük bir kod ekliyoruz. title kodu:

map seçiliyken kod bölümünde map in kodlarıda secil durumdadır. sadece title="deneme" ekledik. böylece explorerde map in olduğu bölgeye fare geldiğinde deneme diye bir etiket çıkacak.

Daha önce bu özelliği bilmiyordum.Öğrenmiş oldum.Çok teşekkürler.
hocam oldu. tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

sitelerdeyim' Alıntı:
sitelerdeyim' Alıntı:
http://www.image-maps.com/

Bu siteden kendi yüklediğiniz bir fotoya imagemap ekleyebiliyorsunuz. Resimi yükleyin, sonraki adıma geçin, resim görünmezse sayfayı yenileyin, sonra sağ taraftan custom shape düğmesini seçerek alanları belirleyin tıklayıp nokta koyarak, üzerine gelince yazmasını istediğiniz yazıları falan buradan yazın title kısmına yazın, save deyin her alan için ayrı ayrı bu işlemleri tekrarlayın

bitirince
gert your code düğmesine tıkalyın,
yukarıda html output'u tıkalyıp önizleme yapabilirsiniz
veya html code'u tıklayıp kodu kopyala yapıştır ile kendi belgenize alabilirsiniz

pratikmiş, paylaşım için teşekkürler...

alfa-turk' Alıntı:
dreamveawerda resmi ekle, her personelin üzerine lightbox çiz. lightbox seçince alttaki özelliklerden kimin lightbox'ını seçtiysen onun adını yaz. facedeki etiketleme gibi çok basit bir iş.
:+1:

furkan4304' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
dreamveawerda resmi ekle, her personelin üzerine lightbox çiz. lightbox seçince alttaki özelliklerden kimin lightbox'ını seçtiysen onun adını yaz. facedeki etiketleme gibi çok basit bir iş.
:+1:
hocam ben bu mesajın düzeltmesini yapmıştım. lightbox değil map özelliği ile anlattım. uzun zamndır kullanmayınca bazı bilgileri unutmuşum. bu başlık sayesinde tekrar hatırladık.

safirr' Alıntı:
http://okulweb.meb.gov.tr/35/25/355429/okulresim/index.html
ben okulun resim galerisine yaptım bu tarz birşey. eğer aradığın buysa pm den mesaj at öğretmenim
Safirr hocam eğer mümkünse bana gönderebilirmisiniz *
Kolay gelsin İyi Günler

facebook manyağı bir müdür ve abuk sabuk istekleri... ( ordan görüp de istediğini var sayıyorum!)
bir kere 45 tane öğretmeni alacak ve üzerine imagemap yapılacak bir resmin çözünürlüğü çok iyi olmalı ki isimlendirmeler birbirine girmesin...
öyle bir fotoğraf da en az 7-8 mb olacaktır. bir resim icin 7-8 mb yüklenmesi açısından sıkıntı doğuracaktır...

alfa türk hocam istediğimi yaptım ama bi sıkıntı var. web sayfam xml de hazır bir şablon. dreamweaverda oluşturduğum bu sayfayı ekleyemedim. uzantısı xnl olmalı
www.hekimoglual.k12. tr
web adresimiz burda
dreamweaver da xml uzantılı dosya açınca tasarım kısmı yok. map araçlarını da kullanamıyorum ne yapabiliri. oluşturduğum html dosyasının uzantısını değiştirdim bu kez de çalışmadı.

alfa-turk' Alıntı:

işte böyle yap..

nese1982' Alıntı:
alfa türk hocam istediğimi yaptım ama bi sıkıntı var. web sayfam xml de hazır bir şablon. dreamweaverda oluşturduğum bu sayfayı ekleyemedim. uzantısı xnl olmalı
http://www.hekimoglual.k12. tr
web adresimiz burda
dreamweaver da xml uzantılı dosya açınca tasarım kısmı yok. map araçlarını da kullanamıyorum ne yapabiliri. oluşturduğum html dosyasının uzantısını değiştirdim bu kez de çalışmadı.

Hocam siteniz flash sitesi. xml dosyasından sadece verileri alıyor. Eğer xml dosyası içinde kadromuz linki tıklandığında ayrı bir flash yüklüyorsa ve onun da adresini xml dosyasında belirtebiliyorsanız, siz o adres yerine kendi yaptığınız kadromuz sayfasının adresini yazacaksınız, yok böyle bir link verdirmiyorsa(ki büyük ihtimalle böyledir) yapabileceğiniz şey sanırım swf decompile eden bir program bulup flashı editlemek veya Şaban Yavuz beye bu şekliyle kabul ettirmek. :)

sitelerdeyim' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
http://www.hekimoglual.k12. tr
web adresimiz burda

Hocam siteniz flash sitesi. xml dosyasından sadece verileri alıyor. Eğer xml dosyası içinde kadromuz linki tıklandığında ayrı bir flash yüklüyorsa ve onun da adresini xml dosyasında belirtebiliyorsanız, siz o adres yerine kendi yaptığınız kadromuz sayfasının adresini yazacaksınız, yok böyle bir link verdirmiyorsa(ki büyük ihtimalle böyledir) yapabileceğiniz şey sanırım swf decompile eden bir program bulup flashı editlemek veya Şaban Yavuz beye bu şekliyle kabul ettirmek. :)
hocam ben var olan bir xml dosyasını değiştiriyorum. dolyısıyla link vermeme gerek kalmıyor.toplu fotografın olduğu sayfa açılıyo ancak üzerine gelince yazılar çıkmıyor.

Faydalı bir konu olmuş.. Dreamweaver da sıcak nokta oluşturarak denedim oldu... Bu konu sayesinde ve tabiki BBNeT sayesinde..... :)

Geri