Toshıba mı Hp mi?

Kodla Büyü

facia2174

Üye
Merhaba Arkadaslar

Laptop almayı düsünüyorum.

Hangi marka almalıyım (toshıba ,Hp) ? ısınma sorunu olan markalar hangıleri ?

Limit 1500 Tl bana bir sistem önerecek olan var mi?

I5 lere baktım 1600 1500 civarı bu konuda bilgisı olan arkadaslar bana bir sistem önerebilirmi acil yardım pls , ...

hocam bundan 1-2 ay önce bi haber okumuştum. notebook markaları arasında en az arıza çıkaran ile en çok arıza çıkaranı grafik olarak sunmuşlardı.bunu hazırlayanda amerikanın en yaygın teknik sevis merkeziydi.bu grafiğe göre en az arıza çıkaran toshiba ile asus. en çok arıza çıkaran ise hp. çevremde de hp olupta sorun yaşamayan pek görmedim. ben kendim toshiba kullanıyorum çok şükür 3 yıldır hiç bir donanım sorunu yaşamadım.
Dünyanın en büyük bağımsız teknik servis firmalarından SquareTrade 3 yıllık verilerini açıkladı.
Bu açıklama ile verilen rakamlara göre en güvenilirvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları en az arıza yapan notebook markası Asus ikenvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları en çok arıza yapan marka Hp olarak belirtildi.

Orjinaline buradan ulaşabileceğiniz raporun detaylarını bu incelememizde paylaşacağız.
Bu rapor Amerika’da son 3 yılda “SquareTrade Laptop Garantisi” ile satılan 30.000 den fazla notebook arıza durumlarına dayanılarak hazırlanmıştır.
Rapordan Önemli Başlıklar

- Rapora göre en az oranda arıza çıkaran marka Asusvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları en çok oranda arıza çıkaran marka ise Hp.
- Notebook kullanıcılarının %31′i 3 yıl içinde arıza şikayeti ile servise başvurdu. Tüketicilerin %20.4′ü üretici kaynaklı arızalardan servise gelirkenvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları %10virgul Laptop Tamiri Arıza Oranları6 kaza sonucu oluşan arızalardan servisin yolunu tutmuş.
- Netbook’lar notebooklara göre %20 daha fazla donanımsal sorun çıkarıyor.
-Notebook&Netbook’ların üçte biri ilk üç yıl içinde teknik servisin yolunu tutuyor.

Aşağıda grafik ile de görebileceğiniz gibi satılan netbook/notebookların üçte biri 3 yıl içinde servisin yolunu tutuyor.
Grafikte yeşil çizgi kullanıcı kaynaklı arızalarıvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları kırmızı çizgi üretici kaynaklı arızalarıvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları mavi çizgi ise toplamı gösteriyor.

Notebooknetbookservisbilgileri ab2eec1943 Laptop Tamiri Arıza Oranları
Rapora göre Notebook&netbook’ların %5 i ilk yıl içindevirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları %8′i ikinci yıl içinde arızalanıyor.
Netbook’lar Premium notebooklara göre ilk yıl içinde %20 daha fazla arızalanıyor.
Firma satış fiyatı 1000 Dolardan fazla olan notebookları premium notebook olarak adlandırıyor. 1000usd den ucuz notebookları ise entry level (giriş seviyesi) olarak isimlendirmişler.
Bu tanımlamalara göre aşağıdaki gibi bir tablo oluşturulmuş. Sizinde görebileceğiniz gibi netbook’lar premium notebooklara göre ilk sene içinde %20 daha fazla arızalanıyor.

Laptop Tamiri Arıza Oranları

En güvenilir notebook markası ASUS
Son 3 yılın rakamlarına göre en güvenilir notebook markası Asus.

Aklınızdan acaba hangisi daha çok sattıvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları çok satan tabiki daha çok servise gelir diye düşünüyor olabilirsiniz. Şunu hatırlatmak isterizki bu rapor adete göre değil orana göre hazırlanmıştır. Örneğin Her satılan 1000 asus notebooktan 156 tanesi ilk üç yıl içinde servise dönüyor. Oysa aynı zaman içinde her satılan 1000 hp notebooktan 256 adeti servisin yolunu tutuyor.
Bu tablonun görselini biraz büyük tutuyorum. Üzerine tıklayarak daha büyük şekilde görebilirsiniz.
Mavi şeritler 2 yıl içindeki arıza oranınıvirgul Laptop Tamiri Arıza Oranları kırmızı şeritler ise 3 yıl içindeki arıza oranını gösteriyor.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    58.2 KB · Görüntüleme: 5,950
tabiki toshiba. hp inanılmaz ısınıyor. bacaklarının üstüne koyamayacak derecede ısınıyor.

halihazırda hp notebook iade davasında olan bir öğretmenim birde ilçe mem.de memur arkadaş var. Her ikisi de ürün iadesi ile geri alacakları paralarının hesabını yapıp hp den ne kadar uzak durmalarının gerektiği hesabını yapıyorlar, çevresindekilerin konu ile ilgili kafalarını yiyorlar. 1 dert 1000 ah. 1 müsibet 1000 nasihat. Son karar senin hocam. Bende sony vardı. 2 yıl garanti bitince 1 ay kalmadı arıza yaptı. Toshiba benimde favorim.

Ben olsam HP'nin bütün ürünlerinden uzak dururdum, sanırım yaşadıklarımdan ötürü... Ve bütün çevremi de uzak durmaları konusunda uyarıyorum...

Tabiki thoshiba model olarakta en çok paran hangisine yatiyorsa onu al. Kampanyaları takip edersen bazen güzel leptoplar düşüyor.

Bence de Toshiba.Hocam Toshiba bilgisayarım var ben de memnunum.Isınma sorunu olmuyor ses çıkarmıyor fazla dizaynı desen mükemmel.

Toshiba. Ben de kullanıyorum, ve ne ısınma ne ses var. HP kullanan arakadaşlarım bir kere servis yüzü görmüştür:)

Lap top ta Toshiba, dvd writer da LG , Anakartta Asus, Monitör de Samsung, T.V de Sony, Ses kartında Creative, yazıcıda Hp, Kamera da Sony, Fotoğraf makinesinde Nikon. CD-dvd de TDK ... Bunlar alanlarının efsaneleridir. Alırsan aldanmazsın - ancak muadillerinden biraz daha fazla ödersin bunun karşılığında.

valla bende hp var bir sıkıntı yaşamadım tam tersine asus ve toshibalar servise gidiyor benim tanıdıklarımda
haa tabiki toshiba ve asus bencede daha ii laptop konusunda ama toshiba diğerlerinden baya bir pahalı olması hp tarzı bilgisayarları daha cazip hale getiriyor.

Ben Hp diyorum Toshibanın sadece marka ismi var. Hp Pavilion DV6 1375 im var 8 aydır hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bir keresinde kardeşim kapattığını sanıp öyle bırakmış 36-37 saat açık kaldı en ufak bir sorunu olmadı. Ama bence Hp den daha iyi olan Dell var kesinlikle laptopda bir numara.

Yazılanlara inanamadım. Hem Toshiba hemde HP kullanıcısı olarak yorum yapmak isterim. Umarım yazılanların sana faydası dokunabilir.

Toshiba da yaşadığım sorunlar
1- DVD-RAM denilen sürücü yüzünden hiç bir DVD ye yazamadım. 3 defa garantiye gönderdim yapılmadan geri geldi. Değişimini istedim sorununuz çözüldü diye değişimi yapmadılar. Servis gördüğüm en dandik servis.
2- Ev arkadaşımın Casper marka bilgisayarıyla 4 kademe wireless sinyali alırken aynı mesafeden 1 yada sinyal anca alabiliyordum ki yine gördüğüm en dandik wireless alıcısı.
3- 1 yıldan sonra mermer üzerinde kullanmaya başladım ki ısınıp kapanmasın diye. Yoksa hiç kullanamıyordum. NFS yi aç 5 dakika demeden aşırı ısınmada knock out. Sonra sonunda işlemci fanı bozuldu da değiştirdim biraz rahatladım. Soğutucu kısımı hariç sadece fan 45$ aldım ve internetten zorla buldum.
4- Kullanılan malzeme kalitesi çok kötü ki USB girişi bozuldu. USB cihaz taka taka giriş bozulur mu? Bozuldu işte ...

Avantajları ;
1- Adaptörde hiç sorun yaşamadım.
2- Bataryası hala daha dayanıklı

HP için;

Kipadan kampanyalı olarak aldım. Araştırmalarım sonucunda sistem kurmada sorun olduğu yazıyordu. Aldığım günün akşamı yaşadım ve sistem ne yaptıysam kuramadım. ( bölümü bozulmu nasıl olduysa) Kipaya geri verdim değişmesini istiyorum dedim. 1 hafta sürmeden yenisini gönderdiler. Şu anda yaşadığım hiç bir sorun yok.

Kısacası yaşadıklarımı anlattım. 2005 yılında aldığım TOSHİBA dan o kadar bıktım ki asla görmek bile istemiyorum. O zamandan beri TOSHİBA nın değişeceğini sanmıyorum ama değişmişte olabilir. HP ile yüzüm güldü. Daha hiç bir sorun yok.

bence 2 side değil asus alın. toshiba notebook aldım teknik servisi çok sıkıntılı. asus güzel ısınma sorunu da yok

Paran varsa Sony al:) daha az paran varsa kesinlikle Toshibayı öneririm, daha da az paran varsa Asus al derim :)

M@honi' Alıntı:
Paran varsa Sony al:) daha az paran varsa kesinlikle Toshibayı öneririm, daha da az paran varsa Asus al derim :)

kesinlikle :+1: hpde verdiğiniz paranın karşılığını alamıyosunuz.

hem toshiba hemde hp kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim ki; hp toshibanın yanından bile geçemez, bi kere etrafımda hp kullanıcılarının hepsi adaptörde sorun yaşadı bende dahil, ve 30 günden önce göndermiyolar, her aradığımda yurtdışı stoklarından gelmesi bekleniyor diyorlar, tam 1 ay şarj kablosu beklemekten bilgisayarımı kullanamadım, 4-5 defa arayıp tüm şikayet sitelerine yazacağımı söledim, ondan sonra gönderdiler, ama toshibada bırakın servis sorunu yaşamayı servise göndermeye gerek bile duymadım, kesinlkle böle bi kıyaslama yapılamaz, toshibaya 3-5 fazla öderim ama bu rezilliği yaşamam...

Hp kadar dandik bir firma tanımadım. Aman hocam uzak dur. Toshiba en iyi markalardan bir tanesidir, gözün kapalı alabilirsin.

Hocam eğer yüksek ses kalitesi çokta önemli değil diyorsan tabii ki ASUS
ayrıca servisi mükemmel çalışıyor
tamamen kullanıcı hatasından kaynaklanan ekran değişimini sorunsuz yaptılar
maden suyu dökülüp yanan anakartımı hiç ücret talep etmeden değiştirdiler.
Tavsiyem asus tur

Geri