Tupperware

Kodla Büyü
onurbulut' Alıntı:
okulda öğretmenler odasında kadınlar arasında çok meşhur olup şunu aldım bunu aldım şu kaba bu kadar para verdim bu kaba bu kadar para verdim ay sende tupperın şuyundan yok mu buyundan yok mu diye hava attıkları plastiğe benzeyip plastik hammaddesi olmayan gereğinden fazla para olan saklama kabı.... alanların o paraları verdiklerine şaşıyorum 200 tl ye salama kabı mı olur arkadaş sanki çelik kasa bide bazı görgüsüzler var sigaraları pakettten çıkarıp tuppera koyan, ıslak mendili çıkarım tuppera koyan, çamaşır makinesi deterjanını tupper da saklayan onlara da allah akıl fikir versin diyorum...

kesinlikle katılıyorum :)

bazı ürünleri abartı ona bende katılıyorum ıslak mendil kutusu gibi
ama belli başlı çok işe yarayan ürünleri var emin olun

Tupperware ürünleri bir süre sonra hava almaya başlıyor ve işlevini kaybediyor.Mesela peynir kabını örnek vereyim.5-6 peynir kalıbını bitirene kadar ürünün ömrü bitmiş oluyor.Ürüne verdiğim parayla'da 10-15 kalıp peynir alabileceğimi düşünürsek,yemediğim peyniri,tupper'da saklayacağıma çöpe atıp,yiyeceğim zaman gidip tekrar peynir almak daha ekonomik oluyor :)

tupperwarein bazı ürünleri gerçekten kullanışlı ve faydalı ama bazı ürünleri gereksiz oyüzden fırsat ürünlerini takip edip ürünleri indirimli haldeyken almak daha avantajlı. geçen yıl mayıs ayında üye olmuştum ama sadece kendi ihtiyaçlarımı almak için kimseye bir ürün satmışlığım yok. Hepsi olmasa da bazı ürünlerini şiddetle tavsiye ederim. mesela pro lazanyası ile fırında kuru fasulye süper oluyor...

"Hangi plastikler zararlı? Plastikler türlerine göre sınıflandırılıyor. Bu türler 1’den 7’ye kadar numaralandırılıyor. Özellikle 3, 6 ve 7 no’lu plastiklerden uzak durmak şart! O halde hangi plastik türünün zararlı olduğunu anlamak için öncelikle numarasına bakmak gerekiyor. Herhangi bir plastik ürün alırken ilk işiniz altında bulunan numarayı kontrol etmek olmalı."

http://www.doktorsitesi.com/makale/plas ... ikesi/5282

http://uyumluyasam.com/questions/94/tup ... B1kl%C4%B1

http://www.kadinlariz.com/saglik/dogal- ... ikesi.html

korkutucu

http://www.gidahareketi.org/Plastik-Kab ... azisi.aspx

ben 2 aydır terkos suyuna başladım :)

göz doktoruna gittim 20 yıldır gözlük kullanıyorum lens almak istiyorum dedim.

"bilmediğin şeyi ne diye gözüne takcaksın, bak ben de gözlük kullanıyorum" dedi.
Tupperwareciler hep bu cümleyle insanı etkilerler. Göz lensinin yapıldığı maddeden yapılıyo diye.. Ama göz lensinin yapımında en zararlı BPA maddesi kullanılıyor :!:

"BPA: Eğer 3, 6 ve 7’nin yanında ‘BPA içermez’ ibaresini görürseniz sorun yok. Çünkü en zararlı kimyasal bu. Sadece ev ürünlerinde değil, tıpta iğne, lens ve diş ürünlerinde de kullanılıyor." kYNAK: http://www.doktorsitesi.com/makale/plas ... ikesi/5282

Tupperware'e ayda 100 200 lira bağlayan arkadaşlarım var :( bence cam en sağlıklısı ve ucuzu ...

hocam ben 7 senedir lens kullanıyorum doktor kontrollü tabi ki bi zararını görmedim doktorların söylediği tercih meselesi öncelik tabi ki gözlük ama lens için de kullanma demiyor estetik açıdan ve kış şartlarını düşününce tabi ki lens. Tupperware gelince bende yeni kullanmaya başlayanlardanım da meraktan soruyorum kimisi çok çok beğeniyo kimisi çok gereksiz diyo anlamadım bende deneyip görecez:)

soouuk' Alıntı:
Tupperware ürünleri bir süre sonra hava almaya başlıyor ve işlevini kaybediyor.Mesela peynir kabını örnek vereyim.5-6 peynir kalıbını bitirene kadar ürünün ömrü bitmiş oluyor.Ürüne verdiğim parayla'da 10-15 kalıp peynir alabileceğimi düşünürsek,yemediğim peyniri,tupper'da saklayacağıma çöpe atıp,yiyeceğim zaman gidip tekrar peynir almak daha ekonomik oluyor :)
10 yıl garantisi var hocam aldığınız kişi ile görüşün
bende herşeyi camda sakjlarım ama derin dondurucuya attığımız şeyler camda olmuyor maalesef
peynir ve sebze saklamak içinde kullanıyorum pazardan aldığım yeşillikleri yıkayıp, kurutup saklıyorum sonra her akşam kolay salata :) hemde bozulmuyorlar

ben de a dan z ye bir çok ürününü kullanıyorum. çok memnunum. özellikle şeker kaplar, mucize kaplar ve damla serisi çok güzel saklama özelliğine sahip. peynir kabını da kimi çokk beğeniyor kimi hiç beğenmiyor. sanırım peynirine göre değişiyor. en iyi kaşarı saklıyor galiba.

seldabal' Alıntı:
soouuk' Alıntı:
bende herşeyi camda sakjlarım ama derin dondurucuya attığımız şeyler camda olmuyor maalesef
peynir ve sebze saklamak içinde kullanıyorum pazardan aldığım yeşillikleri yıkayıp, kurutup saklıyorum sonra her akşam kolay salata :) hemde bozulmuyorlar
Yeşilliği hangi kabında saklıyosun hocam

seldabal' Alıntı:
soouuk' Alıntı:

yeşillikleri yıkayıp kurutup tupperwarede saklamak sonra da hafta içi akşamları hemen salata yapmak süper bişi. pazardan sonra uğraşmak biraz zahmetli gbi ama sonrasında değiyor emeğe

hiçkimse' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
soouuk' Alıntı:
Yeşilliği hangi kabında saklıyosun hocam
hocam ben o anda hangi kabım boşsa onda saklıyorum :) yıkadıktan sonra iyice kurutup, altına kağıt havlu seriyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar 2 haftaya kadar bozulmuyor.

Bende sürahisini, yağdanlığını,toz bezini kullanıyorum. Toz bezinden (mavi olan) çoookkk memnunum. Diğerlerini de kullanıyorum ama bezden çok memnunum özellikle. Bıçakları kesmiyor kesinlikle. Eşimde Tupperware dan hiç hoşlanmıyordu. Bende tupperware magneti var sürahi şeklinde. İçerisine eşim çekirdek doldurdu ve 2 ay sonra bile taze olduğunu gördük. Bende bir tane kurabiye ve yeşillikleri saklamak için kap almayı düşünüyorum ama dediğiniz gibi çok pahalı.Fiyat- performans değerlendirmesini iyi yapmak lazım:)

Annem satıyordu, kaliteli olduğunu gördüğüm halde söylüyorum bana hakkaten komik geliyor :)
50 kuruşluk maydanoz bozulmasın diye 50 tllik kap alan zihniyet :puhaha:
Ne kadar da sağlıklı olursa olsun o kadar para vermek mantıksız valla..

hocam bende bütün çeşitlerinden var çok da memnunum klasik saklama kabı gibi görünüyor olabilir ama kullandıkça kalitesini farkediyorsunuz. başta biraz pahalı geliyor ama memnun kalacaksınız :) birde yanmadığı sürece kırılmalara çatlamalara karşı 10 yıl garantili

osghe23' Alıntı:
Annem satıyordu, kaliteli olduğunu gördüğüm halde söylüyorum bana hakkaten komik geliyor :)
50 kuruşluk maydanoz bozulmasın diye 50 tllik kap alan zihniyet :puhaha:
Ne kadar da sağlıklı olursa olsun o kadar para vermek mantıksız valla..
düz mantık :)
sadece 50 kuruşluk maydanoz değil hocam benim için zaman para ile kıyaslanamayacak kadar pahalı...
en basiti bir gün uğraşıp hazırladığım sebzeleri 1 hafta-10 gün her seferinde uğraşmadan sadece doğrayıp tabağa koyuyorum :)
daha önce hazırladığım köfteleri kısıtlı zamanımda çıkarıp pişiriyorum, örnekler çoğaltılabilir.
%100 inanıyor muyum bu ürünlere derseniz hayır ama pazardan aldığım plastikten iyidir diye düşünüyorum yada kendimi avutuyorum...

antartika setini kullanıyorum, onun dışında şık servis diye bişey var ondan aldım ama daha kullanmadım, bi de turkuaz turuncu renkte saklama kapları var yemekleri filan saklayabiliyorum içinde, çok şirinler rengarenk :)

Mükemmel ürünler harbiden rende, peynir gibi çabuk bozulan yiyecekleri saklayabiliyorsunuz size bir yöntem daha söleyeyyim eğer bu kadar fazla para vermek istemiyorsanız yemekleriniz piştikten sonra sıcakkaen kavanoza koyup yeni kapak alıp onuda kaynar sudan çıkarıp kapatırsanız yemekleriniz 1 hafta bozulmadan duracaktır. Hatta kavurmanın bu şekillde 6 ay saklanabildiğini söylediler.

Bir arkadaşım bu ürünlerin lens yapılan malzemeden üretildiğini söylemişti. O yüzden çok pahalıymış. Keliteli ürünün tabiki farkı oluyor ama abartmamak gerektiğini düşünüyorum

plastik olduğu sürece neyden yapıldığının önemi yok benim için... Cam sağlıktır...

gezegen10' Alıntı:
Mükemmel ürünler harbiden rende, peynir gibi çabuk bozulan yiyecekleri saklayabiliyorsunuz size bir yöntem daha söleyeyyim eğer bu kadar fazla para vermek istemiyorsanız yemekleriniz piştikten sonra sıcakkaen kavanoza koyup yeni kapak alıp onuda kaynar sudan çıkarıp kapatırsanız yemekleriniz 1 hafta bozulmadan duracaktır. Hatta kavurmanın bu şekillde 6 ay saklanabildiğini söylediler.

10 numara yöntem ne varsa eskilerde var bi nevi konserve işte plastik kaba 200 tl vereceğime...

öğrenciler için suluk bile var ,bence hiç de sağlıklı değil,cam ürünlerini almak daha mantıklı gibi geliyor bana,plastik kokusunu almak ıyyy :oops:

makikosan' Alıntı:
Bende sürahisini, yağdanlığını,toz bezini kullanıyorum. Toz bezinden (mavi olan) çoookkk memnunum. Diğerlerini de kullanıyorum ama bezden çok memnunum özellikle. Bıçakları kesmiyor kesinlikle. Eşimde Tupperware dan hiç hoşlanmıyordu. Bende tupperware magneti var sürahi şeklinde. İçerisine eşim çekirdek doldurdu ve 2 ay sonra bile taze olduğunu gördük. Bende bir tane kurabiye ve yeşillikleri saklamak için kap almayı düşünüyorum ama dediğiniz gibi çok pahalı.Fiyat- performans değerlendirmesini iyi yapmak lazım:)
hocam toz bezi dediğiniz mavi cam bezi mi?

ÇOĞU ÜRÜNÜ VAR ÇOK DA MEMNUNUM
BENCE BİLMEYENLER EN KÜÇÜK BİR ÜRÜNÜNÜ KULLANSINLAR KESİNLİKLE DEVAMI GELECEKTİR :lol:

saklama kapları var bende almıştım zamanında birilerinin gazına gelerek fakat şimdi gereksiz görüyorum aynı işi cam saklama kaplarıyla yapmak daha mantıklı geliyor şimdi olsa almam kesinlikle

aytduman' Alıntı:
öğrenciler için suluk bile var ,bence hiç de sağlıklı değil,cam ürünlerini almak daha mantıklı gibi geliyor bana,plastik kokusunu almak ıyyy :oops:
su şişesini çantamdan hiç eksik etmem her daim yanımdadır artık pet şişelerin kokusundan bıkmıştım tupper kokmuyor bile ancak 4-5 gün içinde su kalınca hafif bir koku oluyor o da çok normal
ne yani öğrencielr ve su taşımak isteyenler çantada şişe camla mı su taşıyalım :scared: yapmayın lütfen :lol:

Geri