TurkNet rezaleti

Kodla Büyü

sancaktepe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Turk.net denilen internet sağlayıcısına arkadaşımın tavsiyesi üzerine abonelik için başvurdum fakat basvurmaz olsaydım. Bir haftadır o belgeyi gonder bu belgeyi gönder kimlik resmini sisteme yükle vs bitmek bilmeyen islerle uğraşırken bugün yeni bir mesaj geldi eksik belgeniz sebebiyle işleminizi baslatamiyoruz. Güya 2 ila 6 gün arasinda islem bitecekti fakat bir haftadır beklemekteyim. Eksik belge nedir diye sorunca kimlik resmini arkasını önünü ayri ayrı yüklemişim aslında ikisi tek karede olacakmış komediye bak. sakın kimse yaklaşmasın bu firmaya insan parasıyla rezil oluyor. iptal işlemi başlattım zaten.

Siz iyi hiç başlamadan kurtarmışsınız. Bir de abonelik başlasaydı esas sıkıntıyı o zaman çekecektiniz. Müşteri hizmetleri yok. Bant kaydı var sadece.

hocam turknete belgeleri yolladım 3 günde açtılar. (Herşeyiyle memnunum)

Sizin başınıza gelen olay benim başıma ttnet e geçerken geldi. tam 1 ay sürdü.
Bunun şusu busu yok hocam. Hepsinde oluyor.

Hocam aynı zamanda dolandırılıyor olabilirsiniz de. ttnet e geçiş esnasında bana whatsapp üzerinde kimliğin arkalı önlü fotosu yan yana olacak diye mesaj atmışlardı. Neyse bekliyorum cevap atan yok. Numarayı araştırdım. Oysaki üzerime firma açmaya çalışıyorlarmış kimli bilgilerim ile. Hemen polise başvurdum. Şikayetçi oldum. Ama adamların suçu ispatlanmamıştı dava takipsizlik kararı aldı. Sizinki aynı mı bilmiyorum ama dikkatli olun diye yazdım.

hocam turknete belgeleri yolladım 3 günde açtılar. (Herşeyiyle memnunum)

Sizin başınıza gelen olay benim başıma ttnet e geçerken geldi. tam 1 ay sürdü.
Bunun şusu busu yok hocam. Hepsinde oluyor.

Hocam aynı zamanda dolandırılıyor olabilirsiniz de. ttnet e geçiş esnasında bana whatsapp üzerinde kimliğin arkalı önlü fotosu yan yana olacak diye mesaj atmışlardı. Neyse bekliyorum cevap atan yok. Numarayı araştırdım. Oysaki üzerime firma açmaya çalışıyorlarmış kimli bilgilerim ile. Hemen polise başvurdum. Şikayetçi oldum. Ama adamların suçu ispatlanmamıştı dava takipsizlik kararı aldı. Sizinki aynı mı bilmiyorum ama dikkatli olun diye yazdım.
Sizi hangi numaradan aramışlardı acaba, en.azindan ifşa edin de bilsinler

uzun süredir turknet kullanıyorum. ilk zamanlarda sorunlar çıkmıştı. sorunların sebebini tecrübeyle kendim de keşfettim şimdi sorun olunca teşhisi kendim koyup şunu şunu yapın diye talimat şikayeti bırakıyorum yapıyorlar ve hat düzeliyor. yılda bir kez çıkıyor tabi sorun. nedeni bazen cihaz yanıyor. tekrar hız ayarı vs yapmak gerekiyor.

Her yerde sorun var türknet yine en millisi, örneğin; Elektronik cihazların bir çoğunda ve çok kaliteli ve pahalı LCD TV lerde bile üretim aşamasın da çeşitli üretim hataları bulunuyor. Çöpe atmaktan sa türkiyeye çakalım diyorlar. Adamlar çöpe atacakları tv leri bize 10.000 20.000 e hem çakıyorlar hem bizim dış ticaret açığı verip faizle para çekip faiz ödüyoruz. birde bu ayıplı mal deyince servis raporuydu bekle 2 ayda o gelsin sonra vermiyoz desinler tamamen sürüncemeye bıraksınlar. bir kaç kişi çıkıp tüketici mahkemesine verip parasını geri alıyor. Onda da kur farkından paranın alım gücü düşüyor. Bende SONY 55XE9005 TV aldım. adamlar ekranın içinde artık iplik parçası mı desem toz parçası mı desem her neyse onu sıkıştırmışlar. Üstelik ölü piksel de var. Bu TV yi hiç mi kontrol eden yok. Yok kontrol ettiniz çöpe atmayalım türk e çakalım mı dediniz? Yazık valla ne deyim. Görüntü geliyorsa içinde neler olduğu önemli değil izlenmeye engel değil diyorlar üstelik şikayetvar a bakıyorum bir çok şikayette servis raporunda genel geçer izlenmeye engel değil diye rapor vermişler. Adamlar ayıp önemli değil izleniyor mu izleniyor. izleniyor mu izleniyor olsa giderim 1.000 tl lik ürün alırım. Ne diye bi ton para verip kaliteli alayım. bu yada sizin yaşadığınız sadece çok küçük şeyler. Araba alıyorsun çakıyorlar. Ev alıyorsun çakıyorlar. Tamire gidiyorsun çakıyorlar. Yedek parça alıyorsun bakıyorsun adam başka modelin parçasını uyar diye geçiriyor. Uymasa da uydur diyor. Çiflikbank tosunları çıkıyor saf millete çakıyor. Valla tüketici keriz gözüyle görülüyor. Başka da bir değeri yok.

Türk net iyidir diyenlerden biri olarak ben kaç ay oldu kullanıyorum İnternet ilk bağlanırken belgeleri indirdim kargoya verdim 5 günde açtılar ondan sonra da sıkıntı yaşamadım sizin için talihsizlik olmuş hocam

Siz iyi hiç başlamadan kurtarmışsınız. Bir de abonelik başlasaydı esas sıkıntıyı o zaman çekecektiniz. Müşteri hizmetleri yok. Bant kaydı var sadece.
ben 3 aydır turknet üyesiyim. evraklarımı kargoya verdikten 2 gün sonra telefonuma süreç ile ilgili sms her aşamada geldi. şifre ve kullanıcı adı ile modem kurulumu yaptıktan sonra bana söylenen hızda olmadığını gördüm. ve online işlemlerden başvuru yaptım. konu ile ilgili ertesi gün sorun çözülmüştü.
turknet için abone olmak diğer internet sağlayıcılara üye olurken dükkan alışkanlığından mıdır nedir pek güvenilmiyor. turknette her işleminizi internet üzerinden. sadece ıslak imzalı belgelerinizi kargo ile gönderiyorsunuz. kapatmak isterseniz fax ile . taşımak isterseniz yeni internet sağlayıcınız üzerinden işlem yapıyorsunuz. sözleşmede cayma bedeli vb. ek cezalar yok.
turknettten memnunum. yıllarca ttnete hemde 2şer yıllık sözleşmelerle üyeliğim oldu. bana verdiği hız 8 mbps geçmedi. başvuru yaptığımda çıkan sekreter bana modeminizde şunları girin bunları değiştirin internet bağlantınızı kablolu yapın gibi çözümler söylediler ancak internet hızım hiç değişmedi. şuan aynı hat üzerinden 24 mbps hız ile bağlanıyorum. en güzel tarafı 65 tl ile sınırsız yani adil kullanım noktasız internet ve 1000 dakka her yöne ve uluslararası 1. ülkelere mesela almanyaya görüşme yapabiliyorum.

ben 3 aydır turknet üyesiyim. evraklarımı kargoya verdikten 2 gün sonra telefonuma süreç ile ilgili sms her aşamada geldi. şifre ve kullanıcı adı ile modem kurulumu yaptıktan sonra bana söylenen hızda olmadığını gördüm. ve online işlemlerden başvuru yaptım. konu ile ilgili ertesi gün sorun çözülmüştü.
turknet için abone olmak diğer internet sağlayıcılara üye olurken dükkan alışkanlığından mıdır nedir pek güvenilmiyor. turknette her işleminizi internet üzerinden. sadece ıslak imzalı belgelerinizi kargo ile gönderiyorsunuz. kapatmak isterseniz fax ile . taşımak isterseniz yeni internet sağlayıcınız üzerinden işlem yapıyorsunuz. sözleşmede cayma bedeli vb. ek cezalar yok.
turknettten memnunum. yıllarca ttnete hemde 2şer yıllık sözleşmelerle üyeliğim oldu. bana verdiği hız 8 mbps geçmedi. başvuru yaptığımda çıkan sekreter bana modeminizde şunları girin bunları değiştirin internet bağlantınızı kablolu yapın gibi çözümler söylediler ancak internet hızım hiç değişmedi. şuan aynı hat üzerinden 24 mbps hız ile bağlanıyorum. en güzel tarafı 65 tl ile sınırsız yani adil kullanım noktasız internet ve 1000 dakka her yöne ve uluslararası 1. ülkelere mesela almanyaya görüşme yapabiliyorum.

Ekteki resimde de gorecegin üzere bu adamlar bildiğin dolandırıcı niye savunup insanları kandırmalarina yardımcı oluyorsun. Bir hafta boyunca alt yapı sorunlarını goremiyorlarmiydi, ilk gün açık adresi veriyoruz zaten. Amaç tüm belgeleri alıp, modem satıp parasını tahsil etmek ve sonra bekletmek. Fakat yanlış adama denk geldiler çünkü pazartesi günü savcılığa nitelikli dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunacağım, ben de senin gibi bir kaç arkadaşın tavsiyesi üzerine başvurdum fakat şuanda telefonu mu bile açmıyorlar. Başka numaradan arayınca hemen açıyorlar fakat derdimi anlatmaya başlayınca yüzüme kapatıyorlar, dolandırıcı böyle değilse başka nasıl bir şey,? Arkadaşlar bu Türk Net denen rezaletten uzak durun, gidin diğerlerine 10tl fazla verin buna bulaşmayın.

Ekli dosyalar

• IMG_20180623_092257.jpg
    IMG_20180623_092257.jpg
    82.8 KB · Görüntüleme: 50
@sancaktepe başvuruyu iptal edersiniz olur biter. diğer internet sağlayıcılarla olan serencamınızıda sabırsızlıkla bekliyoruz...
Başvuruyu iptal edebilmek için günlerce uğraşıyorum ama muhatap yok. Kimse telefona bakmıyor maalesef. İlk defa internet kullanmıyorum, 15 senedir internet kullanicisiyim ama böyle düzenbaz görmedim.

iptal için açıklma internet sitelerinde yer almış. değerli hocam, deneyimlerimden dolayı en kolay işlemleri turknette gerçekleştildiğini söyleyebilirim.
İptal işlemi nasıl yapılır?

Hizmet iptal talebinizi, Abone/Hizmet numaranızın, iletişim bilgilerinizin, imzanızın ve önlü-arkalı kimlik fotokopinizin bulunduğu bir dilekçe ile 0212 216 55 60 numaralı faksımıza gönderebilirsiniz. Bu devirde faks mı kaldı diye sorabilirsiniz. Haklısınız, ancak dilekçenizi ve kimlik fotokopinizi faks ile almamız yasal zorunluluk. İptal belgelerinizi takiben 24 saat içinde faturalamanızı durduracağız ve 7 gün sonra hizmetiniz otomatik olarak sonlanacak. İşleminiz tamamlandığında size SMS ile bilgi göndereceğiz.

.

@sancaktepe gelen mesajlardan da belli. Haklısınız.
Ama bu sorun tümünde oluyor. Dolandırıcı olayına gelince fiyatlar sizin internetinizin ilk açıldığı tarihten itibaren başlar. Bu durumda iptal ederseniz herhangi bir ücret ödemezsiniz. Ancak olan sizin internetsi günlenize olur. Umarım en yakın zamanda internetinize ulaşırsınız.

Geri