Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında mehcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. hbbkr

hbbkr Aktif Üye

Hocam malineyi değiştirdiğimde baktık ana bilgisayarın adı aynı kalmış onu güncelledim usb de . Etye taktım güncellemek için yönetici ekranı açıldı güncelledim o andan itbarwn anahtarı çıkardığımda et ekranı aynı kalıyor. Programın kılıt ekranı gelmiyor yanı. Yeniden yüklemeye çalışıyorum hata veriyor. Yonetici usb sıyle taktıgımda programı kaldırma ekranı da gelmiyor

2. mehcan

mehcan Aktif Üye

Tahtayı yeniden başlatıp dener misiniz hocam

3. hbbkr

hbbkr Aktif Üye

Problem aynı devam etti hocam değişiklik olmadı

4. mehcan

mehcan Aktif Üye

Güncelleme yaparken bir karışıklık oldu sanırım. Yeniden yüklemeye çalıştığınızda nasıl bir hata alıyorsunuz.

5. hbbkr

hbbkr Aktif Üye

Tamam hocam hallettim kusura bakmayın oyalamadım sizi. Bir de sunu farkettim dun se yazmıştım ben ana makineyi idare ya da öğretmenler odasındaki bilgisayarları yapmıştım. Tahtaları görmedi tahtalarda birbirini görmüyordj. İki tahtada ortak ağ yapıp ağı açtım ikisi gorunuyor şu an. Fatih ağında acaba idare ve sınıfların ağı farklı mı birbinirini görmüyor

6. mehcan

mehcan Aktif Üye

Evet hocam kablosuz bağlantı, idare bilgisayarlarına giden kablolu bağlantı ve tahtalara giden kablolu bağlantı birbirinden farklı ağlardır

7. hbbkr

hbbkr Aktif Üye

Hocam merhaba tekrar kusura bakmayın rahatsız ediyorum sürekli. Şimdi söyle bir sıkıntım var benim yine bir tahtayı ana makine yaptım diğer sınıftaki tahtaya da yukledim ana makine tahtayı goruyor sıkıntı yok buraya kadar ama sürekli güncelleme var diyor tahtayla ilgili ama güncellenecek bişey yapmadım sebebi ne acaba

Ekli Dosyalar:

8. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam sağ tıklayıp bilgileri göster seçin. Eksik olan güncellemeyi yapın.

9. hbbkr

hbbkr Aktif Üye

Hocam merhaba tekrar kusura bakmayın rahatsız ediyorum sürekli. Şimdi söyle bir sıkıntım var benim yine bir tahtayı ana makine yaptım diğer sınıftaki tahtaya da yukledim ana makine tahtayı goruyor sıkıntı yok buraya kadar ama sürekli güncelleme var diyor tahtayla ilgili ama güncellenecek bişey yapmadım sebebi ne acaba
    teşekkür ederim hocam

mehcan bunu beğendi.
  10. hbbkr

hbbkr Aktif Üye

Hocam tahtalar açıkken mi sadece listede gözüküyor

11. mehcan

mehcan Aktif Üye

Evet hocam bağlandığında listede görünür

12. hbbkr

hbbkr Aktif Üye

Çok teşekkür ederim hocam sorularla bunalttım sizi.

13. mehcan

mehcan Aktif Üye

Tabi hocam tahta çalıştığında bağlanır ve ana programda listelenir. Kilit açılmamışsa kırmızı renkte görünür

14. crescent

crescent Aktif Üye

hocam ben öğretmenler odasındaki pc yi anabilgisayar yaptım güncellemede sadece bazı tahtalar görünüyor (kablosuz bağlananlar) öğretmenler odasında ki pc de kablosuz bağlanıyor. tüm tahtaları görebilmenin bir yolu var mı eksik olan nedir?
    usb ile açmakta sıkıntı yok şimdi telefon ile de açmayı aktif hale getirmek istiyorum ana pc de tanıttığım telefonlar için tahtalara tek tek kurulum yapmam gerekiyor mu?

şu mobil olayını biraz detaylı anlatır mısınız?
    telefonlara mobil yükleme tamamlandı. sonraki aşamayı ayrıntılı yazar mısınız teşekkürler.

15. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam tüm tahtalar ve ana bilgisayarı kablosuz yaparsanız hepsi bağlanacaktır. Ya da hepsini kablolu yapmalısınız.

Öncelikle tüm telefonları ana programda ekleyin. Sonra akıllı tahtalarda ayarları güncelleyin(ağ üzerinden veya yönetici diski ile). Akıllı tahtadaki karekodu tarattığınızda çıkan kodu tahtaya girerek kilidi açabilirsiniz. Eğer telefonun wi-fi açık olursa (f@tih ağına bağlıysa) karekodu tarattığınızda direk açılacaktır.

16. mehmetkemal

mehmetkemal Site Gezgini

Mehcan hocam, bir öğretmenimiz tahtayı fare ile kullanmak istiyor. Anahtar USB bellek takılı iken algılamıyor fareyi. Telefonu da Iphone olduğu için mobil anahtar oluşturamadık. Bunun bir çaresi var mıdır acaba?

17. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam bu durumu yaşayanlar olmuş, sanırım tahta ile ya da kullanılan imaj ile alakalı. Şu konuda çözüm önerileri sunulmuş.
    https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/akilli-tahta-kablosuz-mouse-sorunu.155711/

18. akrep4531

akrep4531 Aktif Üye

eyv hocam

mehcan bunu beğendi.
  19. enginkara

enginkara Üye

Hocam öncelikle emeğinize sağlık. Bu hafta bende programı kurmak istiyorum kurmadan önce bir kaç sorum olacak. Okulumdaki tahtaların çoğu kablolu bağlantı ile bağlı fakat bir iki tanesinde hat olmadığından kablosuz bağlı. Ben programı kurduğumda ana bilgisayar o tahtaları görmese de bellekler onları yinede açar mı ? Zaten kablosuz bağlantı kullanmadığımdan telefon ile kullanamayacağız anladığım kadarıyla. Şimdiden teşekkür ederim.

20. mehcan

mehcan Aktif Üye

Teşekkürler hocam. Evet flash bellekler ile açabilirsiniz. Mobil uygulamayı da kullanabilirsiniz. Ağ üzerinden bağlı olmak zorunda değilsiniz.
    Mobil anahtar eklerken ana programda tüm öğretmenlerin mobil anahtarlarını oluşturun. Sonra akıllı tahtalarda yönetici diski ile ayarları güncelleyin.
    Mobil anahtarları parça parça oluşturursanız her seferinde akıllı tahtalarda ayarları güncellemeniz gerekir.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal