Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında mehcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. samet.9393

samet.9393 Üye

Hocam merhabalar, programın açılış şifresini hatırlamıyorum açabilmek için ne yapmamız gerekiyor?

2. QqaqQ

QqaqQ Üye

Hocam merhaba, https://mehcan.net/e-kilit/e-kilit-indir.html adresindeki ve burada ilk mesajda paylaştığınız windows uygulama dosyalarının içinde trojan bulunuyor. Windows defender arıza verdi, geçen sene önceki sürümlerde böyle bir hata aldığımı hatırlamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

3. mehcan

mehcan Aktif Üye

Merhabalar hocam, devredışı bırakarak kurabilirsiniz hocam. Dokunma, tıklama olaylarını algılamak için kullanılan yöntemden dolayı bazı antivirüsler zararlı yazılım olarak algılayabiliyor. Ama zararlı bir kod yoktur. O konuda içiniz rahat olsun. Antivirüsü devre dışı bırakarak kurabilirsiniz.

4. tahtakama

tahtakama Seçkin Üye Seçkin Üye

Elinize sağlık. Teşekkürler mehcan öğretmenim.

Benim bir sorum olacaktı.
    Ben flash belleği yönetici diski olarak ayarladım ve deneme amaçlı bir akıllı tahtaya kurulumu yaptım. Başka bir belleği de öğretmen diski olarak ayarladım ve bu tahtayı sorunsuz açtı. Ama tahtaya yönetici diskini taktığım zaman ekranın alt ortasında yönetici diski takıldı bekleyin diyor, yaklaşık 5 dk bekliyor.

Önceki yorumlarda programı kaldırmak için yönetici diskini takıp çıkan ekrandan kaldırabileceğimizi yazmıssınız, Kaldırma ekranı gelmiyor. Tekrar kurmaya çalışınca da zaten kurulu önce onu kaldırın diyor. Kaldırma için çalışması gereken exe atman.exe mi acaba? Çünkü 5-6 dk bekleyip açıldığında hata vermiş oluyor ve atman exe hatası sanırım.

Yönetici disk takıldı bekleyiniz yazan yazıya tıklayınca karekod çıkıyor ve şifre girme bölümü açılıyor o ne işe yarıyor acaba?

5. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam dediğiniz gibi hata veriyorsa kullandığınız antivirüs yazılımı atman ın çalışmasını engelliyordur. Önce öğretmen diskiyle tahtayı açıp sonra yönetici diskini takın. Böylece antivirüs yazılımının uyarısını görebilirsiniz ve atman ın çalışmasına izin verebilirsiniz.

Karekod u mobil uygulamadan taratarak akıllı tahtayı açabilirsiniz. Yani o karekod mobil anahtarı kullanabilmeniz için.

6. soguknewale

soguknewale Üye

Hocam programı ağa bağlamadan mobili kurmadan,
    sadece anahtar programını yükleyip anahtar oluşturup kullanabilir miyiz

7. mehcan

mehcan Aktif Üye

Ağa bağlanma zorunluluğu yoktur hocam. Mobil anahtar da kullanmak zorunda değilsiniz.
    Ana programı kurup yönetici diski oluşturmalısınız. Tahtalara kurmak için yönetici diskiniz lazım

8. tahtakama

Teşekkürler öğretmenim verdiğiniz bilgi için, yarın virüs programını devre dışı bırakıp yada izin verip deneyeceğim.

Aklıma şöyle bir soru geldi. Şimdi ben bu programın ana programını öğretmenlere şifre verme kolaylığı açısından Bilgisayar sınıfındaki öğretmen bilgisayarına kursam, ama güncelleme, duyuru ekleme vs işlemler için programı klasörün hepsini kopyalayıp akıllı tahtaya atıp çalıştırsam ve işimi halletsem olur mu acaba?

9. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam yanlış anlamadıysam tahtanın birini ana bilgisayar olarak kullanacaksınız. Eğer öyleyse yönetici diskinizi ana programı kurduğunuz akıllı tahtada üretip, diğer tahtalara ekilit i kurunuz.
    Bilgisayar sınıfındaki bilgisayara ana programı aynı şifre ile kurup anahtarlarınızı oluşturun. Bilgisayar sınıfındaki Data klasörünü kopyalayıp ana bilgisayar olarak kullanacağınız akıllı tahtada aynı yere yapıştırın. Akıllı tahtadaki ayarlarınızı, duyurularınızı, okul bilgilerinizi yaptıktan sonra ağ üzerinden tüm tahtaları güncelleyip kullanabilirsiniz.

10. enginkara

enginkara Üye

Acil.... Acilllll. Hocam programı yaklaşık 30 tahtaya kurdum son bir kaç tahta kalmışken kurulum dosyasını virüs programı bellekten sildi. Şuan yeniden yönetici diski oluşturmak istediğimde akıllı tahta kurulum dosyasını bulamadı programı yeniden kurmak sorunu düzeltir diyor. Programı kaldırıp yeniden kursam kurduğum tüm sınıflara en baştan mı kurmam gerekiyor

11. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam muhtemelen ana programın kurulduğu pc de de silinmiş olabilir. Anti virüsü devre dışı bırakın kurulum yaparken.
    Hayır ana programı aynı şifreyle kurarsanız hepsine baştan kurmanız gerekmez hocam

12. kobay004

kobay004 Üye

güzel çalışma.elinize sağlık. iosu bekleceğim.konu takip.

mehcan bunu beğendi.
  13. gulages72

gulages72 Seçkin Üye Seçkin Üye

#mehcan hocam, IOS uygulaması ne zaman olur acaba?

14. tahtakama

Bugün 6 tahtayı imajdan yükleyip programınızı kurdum teşekkür ederim bu güzel çalışma için.

Programla ilgili belki sonraki sürümlerinde eklersiniz diye tavsiye niteliğinde;
    1- Programda ders saatlerini girerken öğle arası diye bir özellik eklenebilir. Şimdi 40 dk 5. teneffüs olarak gösterdim.
    2- Programda zaten sizde belirtmişsiniz açılışta direk devreye girdiği zaman dokunmatik çalışmama sorunu için gecikmeli devreye girme süresini uzatabilirsiniz.

15. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam 5 teneffüs yerine Öğle arası yazabilirsiniz. Öğle arasını otomatik eklemiyor ama elle düzenleyebilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

tahtakama bunu beğendi.
  16. tahtakama

Tşkler cevabınız için. Bugün şu sorunlarla karşılaştım.

Tahtalar sık sık olmasa da 10 açılışın 1 inde dokunmatik çalışmama sorunu oluyor.

Öğretmenler için oluşturduğum flash anahtarlar sorunsuz çalışıyor ama mobil anahtar oluşturdugum zaman karekodu okutuyorum tahtalarda çalışmıyor şifre hatası veriyor.

Cuma günü mobil anahtarı kendi tlf kurdum o çalışıyor ama bugün mobil anahtarları yaptıklarım çalışmıyor.

Mobil anahtar oluşturup yönetici programıyla güncelle deyip denedim yine olmadı.

Tşkler

17. mehcan

mehcan Aktif Üye

Dediğiniz gibi süreyi biraz daha uzatabiliriz o zaman hocam.

Mobil anahtar oluşturduğunuzda çıkan karekodu, mobil uygulamada ayarlara girdikten sonra taratacaksınız hocam. Muhtemelen bu yüzden hata alıyorsunuzdur. Bir de hata metnini tam olarak söylerseniz ona göre cevap verebilirim.

18. tahtakama

2 farklı telefonla programı kurdum denemedim. Birinde elle yönetici şifresi öğretmen adı ve ordaki kodu girip kaydettim.( Kendi telefonuma da böyle yapmıştım. Çalışıyor.)

ikincisine mobil anahtar oluştur deyip karekodu okuttum.

Kilit ekranında karekod kendi telefonumla okutunca açılıyor, diğer 2 telefonla karekodu okutunca şifre yanlış hatası veriyor.

Kendi telefonumda ve oluşturdugum diğer telefona aynı karekodu okutuyorum ama ikisinde de farklı kod veriyor.

19. clksdtt

clksdtt Aktif Üye

karekodu bende yapamdım. mobilde e kilit açılıyor yazmasına rağmen . tahtalar açılmadı.

20. mehcan

mehcan Aktif Üye

Hocam yönetici diskiyle güncelleme yapmadan önce Ana ekrandaki yönetici diski tuşuna basarak güncel listeyi yönetici diskine aktarmalısınız
    Sonra tahtaya takıp güncelleyebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal