Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

(Ücretsiz) e-Kilit - Akıllı Tahta Koruma Yazılımı

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında mehcan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. mehcan

mehcan Aktif Üye

USB Anahtar oluşturmak için birden fazla yönetici bilgisayarı olabilir hocam. Ama duyurular, ağ bağlantısı vs. özellikler için ana bilgisayarı tek yapmanızı öneririm.

2. promethus

promethus Aktif Üye

2. Bilgisayara nasıl kuracağız peki? (Bu arada cevaplarınız için teşekkür ederim)

3. mehcan

mehcan Aktif Üye

Aynı şekilde ana programı kuracaksınız hocam. Ama aynı şifre belirleyin.
    Rica ederim.

4. Akyürekli

Akyürekli Site Gezgini

Merhaba hocam. Windos 7 kurulu ana bilgisayara format atıp windows 10 kurdum. Data klasörünü kopyalayıp yeni kurduğum bilgisayara aynı yerine kopyaladım.
    Ana bilgisayar tahtaları görmüyor bağlanmıyor. Ne yapılabilir acaba.

5. mehcan

mehcan Aktif Üye

Merhabalar hocam. Formattan sonra ana bilgisayar ismi değişmiştir bu yüzden bağlanmıyor olabilir.
    Aşağıdaki iki seçenekten birini yaparak düzeltebilirsiniz.

1- ana bilgisayarın ismini eski haline getirin. (ağda görünen isim) eski ismi hatırlamıyorsanız akıllı tahta kilit ekranında bağlanılmaya çalışılan ana pc adı yazar.

2- ana programda ayarları açın. Server adı yazan kısımdaki ok simgesi olan tuşa basın ve ayarları kaydedin. Ana ekranda bulunan yönetici diski tuşuna basarak yönetici diski güncelleyin. Akıllı tahtalara takın ve açılan pencereden ayarları güncelleyin. Akıllı tahtayı yeniden başlatın.

Ayrıca Ana programı güvenlik duvarında izin verilenler listesine eklemeyi unutmayın.

Akyürekli bunu beğendi.
  6. Akyürekli

Akyürekli Site Gezgini

Teşekkürler hocam.

mehcan bunu beğendi.
  7. hbbkr

hbbkr Aktif Üye

merhaba hocam programı gecen seneden beir sorunsuz bir şekilde kullanıyorduk. ama bugun bir tahta flash sız açılmaya başlandı. yonetici diski oluşturup kurmaya çalıştım ama hizmet dosyası açılamıyor diyor sınıf dal bilgisi girdikten sonra. sebebi ne olabilir acaba

8. mehcan

mehcan Aktif Üye

Merhaba hocam. Eğer "Hizmet dosyası yazmak için açılamıyor." şeklinde bir uyarı verdiyse yeni dosya oluşturulamadığı içindir. Kurulum uygulamasını yönetici olarak çalıştırmayı deneyiniz. Eğer olmazsa özelden yazabilir misiniz?
    Flash sız açılma sebebi ile ilgili bilginiz var mı? Kullandığınız sürüm numarası nedir?

9. fayrob

fayrob Üye

Hocam bugün aynı sorun bende de oldu. Öğrenciler, tahtayı açınca flash veya telefonsuz açıldığını haber verdiler. Gidip baktığımda ''Windowsu etkinleştirin'' yazısı çıkmıştı (Önceden etkindi) Güncelleme yapmak için yönetici flashını taktığımda hiç bir algılama yapmadı. Tahtayı kapatıp açtığımda yine e kilit kurulu değilmiş gibi açıldı. Programı kurmak istediğimde ''hizmet dosyası açılamıyor'' hatası verdi. Avg virüs programını kapattığımda (önceden kapatmaya hiç gerek olmazdı) e kilit zaten kurulu dedi ama kilit çalışmaya başladı. Benim vardığım sonuç şu: Ya çocuklar rastgele açıp kapatarak bir elektrik kesintisi etkisi meydana getirdiler ya da virüs programından oldu. İşletim sistemim Windows 10. Bir kaç tahtaya da Windows 8 i kurdum. Onları test ediyorum. Şu an itibariyle onlarda bir sorun yok.

10. mehcan

mehcan Aktif Üye

Bilgi verdiğiniz için teşekkürler hocam.
    Hem windows etkinleştirme, hem de ekilit böyle bir hata verdiyse antivirüs olabilir. Ben de avg ile deneyeyim birkaç gün.

11. muhammed

muhammed Aktif Üye

Kendim ve isteyen okullar için tavsiye ettim. Bu konuda açık olan bir alanı kapattığınız için teşekkürler...

Elinize sağlık...

mehcan bunu beğendi.
  12. mehcan

mehcan Aktif Üye

Teşekkürler hocam

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal