Kodla Büyü

yekzan

Üye
Kelebek Sistemi programını https://kelebeksistemi.com adresine yükledik.Programın daha iyi hale getirilmesine katkıda bulunmak isterseniz bilgi@kelebeksistemi.com adresine mesajlarınızı gönderebilirsiniz.

Ana_Ekran.png

Son düzenleme:
Emeğiniz için teşekkür ederim.Ancak her sınıf düzeyinde farklı derslerin seçilebilmesi kelebek ruhuna uygun olur mesela 9. sınıflar almanca dersine girerken 10.sınıflar matematik,11.sınıflar fizik 12ler bir başka ders gibi bu şekliyle pek kullanışlı değil.

Son düzenleme:
E Okuldan öğrenci yüklenmiyor. Kaydet butonu pasif kalıyor. Diğer bir eksikte Sınav salonu güncelle butonu yok. Excel listesi e okuldan gelen liste ile uyumlu değil. listeyi düzenlemek gerekiyor zahmetli iş..

E-okuldan ben sorunsuz yükledim hocam, evet sınav salonlarının güncellenmesi,bazı öğrencilerin bazı sınıflara çakılması vb eksikler var.

Geri bildirimler için teşekkür ederim. Not aldım yazdıklarınızı hocalarım. Bir sonraki versiyon için biriktiriyoruz eksikleri.
E Okuldan öğrenci yüklenmiyor. Kaydet butonu pasif kalıyor. Diğer bir eksikte Sınav salonu güncelle butonu yok. Excel listesi e okuldan gelen liste ile uyumlu değil. listeyi düzenlemek gerekiyor zahmetli iş..
E-okuldan gelen listede hiçbir oynama yapmadan yüklenecek şekilde tasarlandı o bölüm. Ekran görüntünüzü alıp gönderirseniz veya excel dosyanızı bana iletirseniz inceleyip hatayı hemen düzeltmek isterim. Teşekkürler.

Geri bildirimler için teşekkür ederim. Not aldım yazdıklarınızı hocalarım. Bir sonraki versiyon için biriktiriyoruz eksikleri.

E-okuldan gelen listede hiçbir oynama yapmadan yüklenecek şekilde tasarlandı o bölüm. Ekran görüntünüzü alıp gönderirseniz veya excel dosyanızı bana iletirseniz inceleyip hatayı hemen düzeltmek isterim. Teşekkürler.
Tamam sıkıntı bendeymiş. Ben exceli öğrenci no, ad soyad, sınıf cinsiyet şeklinde düzenleyip sonra yükleme yapıyordum. hiç dokunmadan yükleyince oldu..

Salon düzenlerken öğretmen masasının konumunu ayarlayabilirsek daha iyi olur. Bir de çıktı ekranında ikili sıraların arasında boşluk olsa daha anlaşılır olur çıktı. Genel olarak bakıldığında güzel bir program. Emeğinize sağlık..

Salon düzenlerken öğretmen masasının konumunu ayarlayabilirsek daha iyi olur. Bir de çıktı ekranında ikili sıraların arasında boşluk olsa daha anlaşılır olur çıktı. Genel olarak bakıldığında güzel bir program. Emeğinize sağlık..

Yazdıklarınızı not aldım hocam. Teşekkür ederim bilgiler için.

Öncelikle tebrik ederim program başlangıç için çok güzel . Tasarım da çok hoş ve sade olmuş. Yıllardır okulun kelebek sistem sınavlarını ben hallettiğim için epey tecrübeli sayılırım bu konuda :)

Şimdilik en temel eksiklik aynı sınav saatinde farklı şubelerin farklı sınava girememesi. Kelebek sistem esasında tam olarak bu, 9.sınıflar Matematik, 10.sınıflar Edebiyat, 11.sınıflar Fizik, 12.sınıflar Felsefe gibi aynı oturumda.

İkinci olarak sınıf oturma düzeni çok karmaşık, sıralar arasında boşluk olmalı. Kim kiminle oturuyor belli olmuyor.

Sınav bilgileri kısmında sınav no en fazla 5 oluyor bunun artması lazım ya da elle girilebilir.

Kelebek dağılımı tam yapılamayacağı durumlarda program uyarı vermeli. Örneğin salon kontenjanı 100 ise sınava 9.sınıftan 60 kişi, 10.sınıftan 40 kişi seçildiğinde program uyarı vermeden dağılımı yapıyor ve aynı sınavdaki kişiler yan yana oturmuş oluyor.

Ayrıca e-okuldan öğrenci çekme sistemi iyi çalışıyor. Kullandığımız ücretli programlarda bile bu iş için epey düzenleme yapmamız gerekiyordu.

Öncelikle tebrik ederim program başlangıç için çok güzel . Tasarım da çok hoş ve sade olmuş. Yıllardır okulun kelebek sistem sınavlarını ben hallettiğim için epey tecrübeli sayılırım bu konuda :)

Şimdilik en temel eksiklik aynı sınav saatinde farklı şubelerin farklı sınava girememesi. Kelebek sistem esasında tam olarak bu, 9.sınıflar Matematik, 10.sınıflar Edebiyat, 11.sınıflar Fizik, 12.sınıflar Felsefe gibi aynı oturumda.

İkinci olarak sınıf oturma düzeni çok karmaşık, sıralar arasında boşluk olmalı. Kim kiminle oturuyor belli olmuyor.

Sınav bilgileri kısmında sınav no en fazla 5 oluyor bunun artması lazım ya da elle girilebilir.

Kelebek dağılımı tam yapılamayacağı durumlarda program uyarı vermeli. Örneğin salon kontenjanı 100 ise sınava 9.sınıftan 60 kişi, 10.sınıftan 40 kişi seçildiğinde program uyarı vermeden dağılımı yapıyor ve aynı sınavdaki kişiler yan yana oturmuş oluyor.

Ayrıca e-okuldan öğrenci çekme sistemi iyi çalışıyor. Kullandığımız ücretli programlarda bile bu iş için epey düzenleme yapmamız gerekiyordu.
Bu detaylı analiz için teşekkür ederim. Tek tek not aldım hocam. Elinize sağlık.

Örneğin sadece 12. sınıfları kendi arasında dağıttım. Birçok kez aynı sınıftan öğrencileri yan yana oturtmuş program.. Ekran görüntüsünü paylaşıyorum..

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    83 KB · Görüntüleme: 432
Kelebek Sistemi için ilk güncelleme yayınlandı. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda oluşturduğumuz özellikler eklendi. Programı kullanıp geri bildirimde bulunan herkese teşekkürler. Yine benzeri şekilde kullanıp geri bildirimde bulunabilirsiniz. Bir sonraki güncellemede bu güncellemede eklenemeyen özellikler ve yeni gelecek talepler değerlendirilecektir. Teşekkürler.

Kelebek Sistemi Versiyon 0.8.6 İle Gelen Yeni Özellikler

• Her Düzey İçin Ders Tanımlama
Sınavlarda her düzey için (9, 10, 11, 12) ayrı ayrı ders tanımlama özelliği eklendi

• Oturma Düzeni Görseli
Oturma düzeni görselliği düzeltildi. Daha açık ve anlaşılır bir arayüze kavuştu.

• Sınav Salonu Sabit Öğrenci Özelliği
Çeşitli nedenlerle (hastalık, sakatlık vb.) sınav salonu sabitlenmek istenen öğrenciler artık kendi sınıflarında sınava girebilir.

• Sınav Salonu Güncelleme
Sınav salonu güncelleme özelliği eklendi.

• Sınav No Güncellemesi
Hazırlanacak sınavlara verilecek olan Sınav No özelliği elle girilebilir bir yapıya kavuştu.

• Bağlantı Hatası Giderildi
Okullardaki Fatih ağından yapılan girişlerdeki bağlantı hatası düzeltildi.

• Veritabanı Yedekle / Geri Yükle Özelliği
Veritabanını yedekleme ve geri yükleme özelliği eklendi.

sabit.png

salonGuncelle.png

dersSecim.png

yedek.png

Kelebek Sistemi Versiyon 0.8.7 İle Gelen Yeni Özellikler
  • 1. 2. ve 3. düzey için sınav oluşturma hatası düzeltildi.
    Sadece 9, 10 veya 10,11 veya 9,10,11 gibi 4'ten az düzeyler için sınav hazırlama hatası düzeltildi.

Kelebek Sistemi Versiyon 0.8.8 İle Gelen Yeni Özellikler

Uzun zamandır üzerinde çalıştığım güncelleme çalışmaları nihayet bitti. İki önemli güncelleştirme yayınlandı.​
  • Ortaokul Desteği
Kelebek Sistemi Ortaokulların da kullanımına açıldı. Programın tüm özelliklerini ortaokullar da (Tam E-Okul desteği dâhil) kullanabilir.​
  • İHL ve İHO Okulları Desteği
Kız-Erkek ayrı oturma özelliği programa eklendi.
Programı kullanan arkadaşlar gördükleri eksikleri, önerileri ve fikirlerini yazarlarsa sevinirim. Teşekkürler.

Kelebek Sistemi Versiyon 0.8.8 İle Gelen Yeni Özellikler

Uzun zamandır üzerinde çalıştığım güncelleme çalışmaları nihayet bitti. İki önemli güncelleştirme yayınlandı.​
  • Ortaokul Desteği
Kelebek Sistemi Ortaokulların da kullanımına açıldı. Programın tüm özelliklerini ortaokullar da (Tam E-Okul desteği dâhil) kullanabilir.​
  • İHL ve İHO Okulları Desteği
Kız-Erkek ayrı oturma özelliği programa eklendi.
Programı kullanan arkadaşlar gördükleri eksikleri, önerileri ve fikirlerini yazarlarsa sevinirim. Teşekkürler.
Windows Defender virus olarak algılıyor
Tehdit algılandı:Trojan:Win32/Wacatac.B!ml
Uyarı düzey:Ciddi

Hocam sonuç ekran görüntüsünü atar mınısınız size zahmet? Farklı antivirüs programları ile taradım Win Defender dahil herhangi bir uyarı vermedi.

Yeni eklenenlerle beraber çok daha verimli olmuş. Elinize sağlık

Deneme şansım olmadı ama hayırlısıyla 2.dönem okullar açılırsa deneyeceğim emeğinize sağlık.

destek vermek gerekir, program yazanlar bence iş başına
Program yazanların değil de, programı kullananların destek vermesi gerekiyor. Kullanıp, eksik buldukları tarafları geri bildirim yaptıkça arkadaş düzeltecek.

GitHub gibi bir platform'dan açıkkaynak olarak, projesini yayınlamak isterse program yazanlardan da destek olabilir, tabi ki.

Geri