USB Bellek Virüslerine son!

Kodla Büyü

youzer

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar.
Uzun süredir foruma girmeye vakit bulamıyordum. Son zamanlarda özellikle akıllı tahtalara bulaşan usb bellek virüslerinden herkes dert yanmakta.
Size bununla ilgili ücretsiz program öneriyorum. Kendim kullanıyorum ve okulumdaki tüm akıllı tahtalarda yüklü. Virüs tarafından gizlenmiş dosyaları görünür yapması da cabası :)

USB-AV

http://www.usb-av.com/download.html adresine girip ikinci sıradaki "USB-AV Antivirus free" olan bölümden indirip kurun. Program USB belleklere aşı(vaccine) yapma özelliği otomatik olarak aktif geliyor. İsterseniz bunu ayarlar bölümünden kaldırabilirsiniz. Programın ücretli versiyonundan tek farkı güncellemeyi otomatik yapmaması. Yani güncellemeyi kendiniz yapacaksınız. Ayrıca program bilgisayarı da taradığı için, USB bellek virüslerini bilgisayarınızdan da temizliyor...

nilayse' Alıntı:
http://www.usb-av.com/download.html adresi hata veriyor
MEB'in internetinden giriş yaptıysanız eğer hocam site açılmıyor. Bu sorun neden oluyor ben de anlamış değilim...

ne çektiniz beee..şu virüs bulacamda silecem diye...ne paralar verdin orjinal antivirüsler kurdun..kurdunda ne oldu bulabildini hayırr...silemedin......sende haklısın muzip virüs seni beceriksiz ilan etti okulda...sende haklısınnn...hem silipte napcanki yine bulaşıyor...ne çektin be...teşekürler hocam.. :)

albatros44' Alıntı:
rogram USB belleklere aşı(vaccine) yapma özelliği otomatik olarak aktif geliyor. İsterseniz bunu ayarlar bölümünden kaldırabilirsiniz.

biraz açarmısınız, usb bellek aşı yapmak nedir?
aşı yapmak derken belleğin içine zararsız bir autorun.inf dosyası oluşturmak kastediliyor. Bu sayede belleğe bulaşan birlikte aç virüsleri engellenebiliyor.

pandanın çıkardığı USB Vaccine yi yükleyip taktığım tüm bellekleri aşılıyordum. Bir süre sonra Avira ve Usb Disc security yüklü bir bilgisayara belleği taktığımda aşılama sonucu oluşan autorun.inf leri virüs olarak algılayıp silmeye başlamıştı. Panda USB Vaccine yi kaldırmıştım. Bu programla aşılama yaptığımızda da aynı sıkıntı oluyor mu :?:

fahrican' Alıntı:
albatros44' Alıntı:
rogram USB belleklere aşı(vaccine) yapma özelliği otomatik olarak aktif geliyor. İsterseniz bunu ayarlar bölümünden kaldırabilirsiniz.

biraz açarmısınız, usb bellek aşı yapmak nedir?
aşı yapmak derken belleğin içine zararsız bir autorun.inf dosyası oluşturmak kastediliyor. Bu sayede belleğe bulaşan birlikte aç virüsleri engellenebiliyor.

pandanın çıkardığı USB Vaccine yi yükleyip taktığım tüm bellekleri aşılıyordum. Bir süre sonra Avira ve Usb Disc security yüklü bir bilgisayara belleği taktığımda aşılama sonucu oluşan autorun.inf leri virüs olarak algılayıp silmeye başlamıştı. Panda USB Vaccine yi kaldırmıştım. Bu programla aşılama yaptığımızda da aynı sıkıntı oluyor mu :?:

Hocam bazı antivirüslerde yine autorun.inf yi virüs olarak görüyor.

Programın çalışma mantığı usb disk security e benziyor ama usb-av programı direk olarak siliyor virüsleri. size sormadan gerekli tüm işleri hallediyor. son dönemde çok fazla yaygın olan dosyaları exe ye dönüştüren virüs ile dosylarınızı görünmez yapıp kısayol oluşturan virüsleri tamamen siliyor. Ayrıca tüm bunları sildiği gibi bilgisayarınızda bu virüsler varsa bunları da bilgisayarınızı tarayıp siliyor.

Şimdiye kadar kullandım ve çok memnun kaldım. Hatta okulumdaki tüm öğretmenler evdeki bilgisayarlarına da bu programı yüklediler...

daha öncede verilmişti ama kısayol virüslerine çözüm sağlamıyor hocam

fatihtasoz' Alıntı:
daha öncede verilmişti ama kısayol virüslerine çözüm sağlamıyor hocam

bu program USB belleklerinizi temizler.. Ancak virüsleri dağıtan bilgisayarları temizlemek asıl çözümdür.. USB deki dosyaları tek bir kısayola atan virüsü Malvarebytes Antimalware ile temizleyebilirsiniz..
bir de bütün dosyalar için ayrı ayrı kısayol oluşturan bir virüs var.. onu da AVG ile silebilirsiniz.. Dosyaları geri getirmek için de; komut işlemini (cmd) açarak ve attrib -h -r -s /s /d j:\*.* (j: > usb belleğiniz hangisiyse)kullanarak görünür hale getirebilirsiniz..

ama dediğim gibi bu program bu söylenilen virüsleri temiz bir bilgisayara bulaşmadan siliyor.. bulaşmış olama bir şey yapamaz..

Geri