Uydu alıcısından laptopa görüntü aktarma

Kodla Büyü

anilk91

Üye
s.a konu açıldıysa özür dilerim 2 saattir arıyorum böyle bi şey bulamadım.

Benden digitürkün hd uydu alıcısı var ve ben uydu alıcısının hd kabloyu laptobun hd çıkışıyla uydu alıcısının hd çıkışına taktım ama ne uydu alıcısında nede laptopta bi değişiklik olmadı. Yani ben laptopun hd çıkışını nasıl giriş olarak tanıtabilirim bilgisayara. Yardımlarınızı acil olarak bekliyorum.

HD çıkışı diye birşey yok öncelikle...HDMI girişi mi demek istiyorsunuz? ki o olsa bile laptoptan görüntü alabileceğinizi sanmam...en kolayı bir usb uydu alıcısı bulup kullanmanız.

ilon' Alıntı:
HD çıkışı diye birşey yok öncelikle...HDMI girişi mi demek istiyorsunuz? ki o olsa bile laptoptan görüntü alabileceğinizi sanmam...en kolayı bir usb uydu alıcısı bulup kullanmanız.

yani laptopumda yan tarafta HDMI çıkışı var ya. oradan kabloyla TVye görüntü aktarabiliyorum ama uydu alıcısının HDMI çıkışından laptopun ekranına görüntü aktarmak istiyorum. Bir başka deyişle laptopun ekranını harici monitör gibi kullanmak istiyorum, HD özelliğinden faydalanmak istiyorum :))

ekran kartlarının hepsinde hdmi çıkışı var giriş yok. bir digital tv kartına ihtiyacın var. hdmi giriş olan bir tv kartın olursa ozaman sitediğini yaparsın.

alpaygunes' Alıntı:
ekran kartlarının hepsinde hdmi çıkışı var giriş yok. bir digital tv kartına ihtiyacın var. hdmi giriş olan bir tv kartın olursa ozaman sitediğini yaparsın.

bu dijital tv kartı laptopa takılıyormu? takılıyorsa nasıl takılıyor ve en ucuz HDMI girişi olan bir tv kartı ne kadar?

Usb capture cihazları var 15 lira civarında ; alıp görüntü aktarma için kullanabilirsin bir uc bilgisayara üç uç ses ve görüntü kaynağına hepsi bu

vazgeçtim arkadaş yaa :D ben bu sorunu programla falan halladilebilir falan sanmıştım :D:D ama yardımlarınız için yinede teşekkürler :)

Hocam aradğınız programın adı: Dreamstream forumlarda detaylı bilgi bulabilirsiniz. Dreambox markalı uydu cihazımdan laptopa görüntü aktarıyorum. izliyorum.

İyide hocam HD dreambox uydu alıcılar bir laptop parası nerdeyse...Skystara 200 civarı olduğu için pahalı diyordum ben :)

Hocam Dreambox ta paylaşım olayı var. IP tv ve maç olayı. Ayrıca HDD kayıt olayı var

Geri