Uygun Net Tarifeleri ?

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar

Şu aralar ev için uygun bir internet paketi almak istiyoruz. Yalın internet kapsamındaki paketlere bakıyoruz. Limitsiz bir tarife bakıyoruz. 12 Ay olabilirse. Telefon şirketlerinin kampanyalarından hiç yararlanmadık. Modemi taşıyabilir miyiz. ? Örneğin vodafonenun verdiği internette. TTNET kullandık kendimizi bildik bileli. Farklı bir firma olabilirse daha iyi olur. Diğer firmaları inceliyorum. Teşekkürler.

http://www.vodafone.com.tr/Net/supernet-adsl.php 24 Ay kalma sözüne
http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampan ... nyasi.aspx 24 Ay kalma sözüne

Saygılar

bulunduğunuz yerde uydunet veya superonline fiber hizmet veriyor mu? veriyorsa öncelik olarak bunlara göz atmalısınız bence.

bilisim-tef' Alıntı:
bulunduğunuz yerde uydunet veya superonline fiber hizmet veriyor mu? veriyorsa öncelik olarak bunlara göz atmalısınız bence.

Yok sayın hocam. Ne uydunet ne de fiber. Bundan sonraki aşamada ne 12 aylık tahahütlü adsl paketlere bakmalıyım sanırım. Saygılar.

diğer firmaların adsl paketleri de var. ttnet tüm servis sağlayıcılara hizmet sağlıyor ancak son kullanıcıya pahalı satıyor. Dsmart, superonline gibi firmaların adsl paketlerine de bakabilirsiniz. İki firmayı da kullanmıştım. Her ikisi de kaliteli ve uygun hizmet sağlar..

namaldish' Alıntı:
diğer firmaların adsl paketleri de var. ttnet tüm servis sağlayıcılara hizmet sağlıyor ancak son kullanıcıya pahalı satıyor. Dsmart, superonline gibi firmaların adsl paketlerine de bakabilirsiniz. İki firmayı da kullanmıştım. Her ikisi de kaliteli ve uygun hizmet sağlar..

https://www.dsmart.com.tr/Kampanyalar/1 ... ampanyasi2

Teşekkür ederiz sayın hocam. Dsmart için uygu alıcı gerekiyor mu tv için. ?

http://www.internetkampanya.net/vodafon ... ernet.html

Acaba vodafone,avea,turkcell gibi operatörlerin internet paketleri nasıl. ? Kullanan arkadaşlar memnun mu. ? Bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar.

Vodafone'dan alınan internet acaba VINN tarzında taşınabilir mi. ?

Sayın hocam, evinize alacağınız bütün ADSL hizmetleri için firmalar ttnet alt yapısını kullanıyorlar. Bu nedenle sağlanan internet açısından alt yapı hepsinde aynı olduğundan bir fark yok. Bu nedenle eğer çok büyük bir fiyat farkı yoksa ttnet adsl açısından en uygunu, çünkü karşınızda doğrudan muhatap alabileceğiniz bir firma var. Diğerlerinin doping, vodafone adsl vs. böyle bir imkanı yok, her işinizi telefonla müşteri hizmetleri üzerinden halletmeniz gerekiyor. Ben haziran ayının ortasında ttnet'ten vodafone net'e geçtim. TTnet'te 8 mbit sınırsız internete 60 tl ödüyordum, vodafone'da 16 mbit'ine 50 tl ödüyorum. Ama birinde 12 ay taahhütüm vardı şimdi 24 ay. İnternet açısından bir fark yok ama haziran ayının sonunda başka bir adrese nakil başvurusu yaptığımda neredeyse 10 gün sürdü ki bu ttnette 3-5 günü geçmemişti. Çünkü vodafone nakil başvurumu alıp, ttnete bildiriyor, onlar da gelip, nakli gerçekleştiriyorlar. Tabi bu arada 10 güne yakın bir zaman geçiyor. Buradan yola çıkarsak olası tüm problemlerde böylesi bir zaman sıkıntısı yaşayacağım gibi duruyor.
Bulunduğunuz yerde süperonline, uydunet vb. fiber ya da kablolu tv üzerinden internet hizmeti alma şansınız varsa öncelikle bunları bir deneyin, yoksa, ttnetin kampanyalarını incelemenizi, çok önemli avantajlar sunuyorsalar diğer firmaları araştırmanızı tavsiye ederim. Ne kadar sevmesek de ADSL için en uygunu yine ttnet.
Vodafonedan alınan adsl hizmeti vınn tarzında taşınamaz.

Anladım sayın hocam. İstanbuldayım. Adresimi incelediğimde ne fiber ne de uydunet için elverişliyim. Dediğiniz gibi birçok firmanın servislerine gün içinde baktım. Sanırım ttnet almak en doğru sonucu doğuracaktır. Cevabın için teşekkür ederim, hayırlı günler dilerim. Saygılar.

Arkadaşların dediği gibi uydunet yoksa ttnet. Çünkü bir sorun olduğunda ttnet elbette önceliği kendi müşterilerine verecektir.

http://www.turksatkablo.com.tr/TV-Kampanya,335

• Kampanya 15.07.2015 – 30.09.2015 tarihleri arasında geçerli olacaktır.

• Kampanya kapsamında müşteriler; Eko Sınırsız/Sınırsız/Simetrik Uydunet tarifelerinden birisine, Teledünya Üst Paket ve Sinema Paket tarifelerine aynı anda abone olabileceklerdir. • Kampanya kapsamında 24 ay taahhüt istenecektir.

• Kampanyadan otel motel müşterileri dışında, bireysel tarifede olan müşteriler ve resmi kurum ve kuruluşlar faydalanabilir. Kampanya kapsamında, Kablo TV kurulum ücreti (43 TL), Uydunet aktivasyon ücreti (35 TL) ve Teledünya aktivasyon ücreti (35 TL) alınmayacaktır.

• Kampanya kapsamında müşteriler; 25 Mbps’ye kadar 75 GB AKN Eko Sınırsız Uydunet + Teledünya Üst Paket + Vizioon Sinema Paketi + Kablo TV tarifesine abone olacaklardır.

• Taahhüt süresi boyunca; 25 Mbps’ye kadar 75 GB AKN Eko Sınırsız Uydunet (24,60 TL) ve Teledünya Üst Paket + Kablo TV (19,50 TL) + Vizioon Sinema Paketi (5,90 TL) tarifesi 50 TL olarak uygulanacaktır.

• Müşteri aşağıdaki tabloda verilen Teledünya Üst Paket, Sinema Paketi tarifeleri ve Uydunet tarifelerinden birisiyle kampanya başvurusunu yapabilecektir.

• Müşteriler taahhüt süresi boyunca Teledünya Üst Paketten, Teledünya Temel Pakete geçiş yapamayacaklardır.

• Bu kampanyadan faydalanan müşteriler dilerlerse tarifeler arası fiyat farkını ödemek suretiyle Altın Sinema Paketine geçiş yapabileceklerdir.

• Müşterilerin tarife değiştirmeleri durumunda aşağıdaki fiyatlar müşterilerimize yansıtılacaktır. 25 Mbps’ye kadar 75 GB AKN Eko Sınırsız + Teledünya Üst Paket + Vizioon Sinema Paketi tarifeleri dışındaki tarifelerde yapılacak tarife değişimleri, tarifeler arasındaki farkın hesaplanmasında dikkate alınacaktır. Aşağıda belirtilen tarifeler dışında fiyat olarak ileri yönlü hız değişikliği ve/veya bir üst TV paketi olarak kabul edilebilecek başka bir tarifenin de müşterilere sunulması durumunda aynı hesaplama yöntemi kullanılacaktır.

• Müşteriler abone olduğu hızdan (fiyat olarak geriye doğru) daha düşük bir hıza geçmemek koşuluyla aşağıda belirtilen hızlar arasında istediği gibi değişiklik yapabilecektir.

Alınabilecek Hizmetler

Kampanya Fiyatı Kampanya Fiyatı* (TL/Ay)

Tarife Fiyatı* (TL/Ay)

İndirim Bedeli (TL/Ay)

25 Mbps’e kadar 75 GB Ekosınırsız İnternet + Teledünya Üst Paket + Sinema Paketi + Kablo TV 50 88,4 38,4
25 Mbps’e kadar 150 GB Ekosınırsız İnternet + Teledünya Üst Paket + Sinema Paketi + Kablo TV 60 98,4 38,4
25 Mbps’e kadar 250 GB Ekosınırsız İnternet + Teledünya Üst Paket + Sinema Paketi + Kablo TV 70 108,4 38,4
50 Mbps’e kadar 250 GB Ekosınırsız İnternet + Teledünya Üst Paket + Sinema Paketi + Kablo TV 80 118,4 38,4
100 Mbps’e kadar 100 GB Ekosınırsız İnternet + Teledünya Üst Paket + Sinema Paketi + Kablo TV 90 128,4 38,4
100 Mbps’e kadar 250 GB Ekosınırsız İnternet + Teledünya Üst Paket + Sinema Paketi + Kablo TV 140 178,4 38,4
100 Mbps’e kadar 500 GB Ekosınırsız İnternet + Teledünya Üst Paket + Sinema Paketi + Kablo TV 190 228,4 38,4
10 Mbps’e kadar Sınırsız İnternet + Teledünya Üst Paket + Sinema Paketi + Kablo TV 90 128,4 38,4
20 Mbps’e kadar Sınırsız İnternet + Teledünya Üst Paket + Sinema Paketi + Kablo TV 190 228,4 38,4
5/5 Mbps’ye kadar Simetrik İnternet + Teledünya Üst Paket + Sinema Paketi + Kablo TV 190 228,4 38,4
10/10 Mbps’ye kadar Simetrik İnternet + Teledünya Üst Paket + Sinema Paketi + Kablo TV 290 328,4 38,4

Tablo 2: Alınabilecek Hizmetler
* Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

• Uydunet ve/veya Teledünya ve/veya Sinema Paketi hizmetine yeni tarifeler ilave edilmesi durumunda (yeni tarifenin fiyat olarak Teledünya Üst Paket ve/veya 25 Mbps’ye kadar 75 GB Ekosınırsız tarifesi ve/veya Vizioon Sinema Paketi tarifesinin altında kalmaması koşuluyla) kampanya kapsamında sunulan indirim oranları bu tarife için de, tarifeler arasındaki fiyat farkı baz alınarak sunulacaktır. Tarifelerde indirime gidilmesi durumunda; yeni tarife fiyatı, kampanya fiyatının altında olmadığı sürece kampanya fiyatı uygulanır, sadece taahhüt cayma bedelinde indirim yapılır.

• Kampanya süresi dolmadan aboneliğini iptal ettirmek isteyen müşterilerden alınmayan aylık Uydunet tarife indirim bedeli [34,40 TL*ay], (varsa) Sinema Paketi tarife indirim bedeli [4 TL*ay]; (varsa) alınmayan Kablo TV kurulum ücreti (43 TL), (varsa) alınmayan Uydunet aktivasyon ücreti (35 TL), (varsa) alınmayan Teledünya aktivasyon ücreti (35 TL) tahsil edilecektir. Ancak taahhüt kapsamında müşteriden tahsil edilecek olan bedellerin henüz tahakkuk etmemiş kısmının toplamı, kampanya kapsamında alınmayan ücretler toplamından düşük olması halinde müşteri lehine olan tutar tahsil edilir.

• Türksat (kazanılmış haklar saklı kalmak kaydıyla) tarifelerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Tarifelerde oluşacak değişiklikler kampanya çıkış bedellerinin hesaplanmasında dikkate alınır.

• 20 Mbps ve üzeri hızlar Docsis 3.0. standartlarına uygun olan modemler ile karşılanabilecektir. Docsis 3.0. standartlarına uygun modem kullanmayan müşterilerin tercih ettikleri hızda internet bağlantısı yapamamalarından Türksat A.Ş. sorumlu değildir.

• Mevcut Kablo TV müşterileri, aynı adrese yeni Kablo TV aboneliği ile ve 2. Kablo TV aboneliği ile kampanya girişi yapamayacaklardır.

• Uydunet hizmeti ile ilgili bir kampanyadan faydalanan müşteriler bu kampanyadan faydalanamayacaklardır.

• Teledünya hizmeti ile ilgili bir kampanyadan faydalanan müşteriler bu kampanyadan aynı hizmet üzerinden faydalanamayacaklardır. HD Kutu %50 İndirimli Kampanyası, HD Kutu Hediye Kampanyası, Her Eve Teledünya Temel Paket, Herkes İçin Teledünya HD Kampanyası, Teledünya 2. Oda Kampanyası, SD Kutu Değiştirme Kampanyası, Her Evde Teledünya Kampanyası, Merhaba Teledünya kampanyalarındaki müşteriler bu kapsam dışında kalacaktır.

• Sinema Paketleri ile ilgili bir kampanyadan faydalanan müşteriler bu kampanyadan faydalanamayacaklardır.

• Taahhütnameden doğan damga vergisi (Binde 9,48) bir defaya mahsus müşterinin ilk faturasına yansıtılacaktır.

• Kampanya Kablo TV, Teledünya ve Uydunet altyapı imkânları ile sınırlı olacaktır.

• Uydunet ve Teledünya Hizmeti Kablo TV Hizmeti ile birlikte sunulabilmektedir.

• Sinema TV hizmeti Teledünya hizmeti ile birlikte sunulabilmektedir.

• Türksat belirlenen süreden önce kampanyayı durdurma ve kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

• Kampanya başlangıç tarihinden sonra Kablo TV hizmetini iptal eden aboneler bu kampanyadan yararlanamaz.

• Kampanya başlangıç tarihinden sonra Uydunet hizmetini iptal eden aboneler bu kampanyadan yararlanamaz.

• Kampanya başlangıç tarihinden sonra Teledünya hizmetini iptal eden aboneler bu kampanyadan yararlanamaz.

• Kampanya başlangıç tarihinden sonra Sinema Paketi hizmetini iptal eden aboneler bu kampanyadan yararlanamaz.

• Kampanya başlangıç tarihinden sonra Kablo TV ve/veya interaktif hizmetler aboneliğini iptal ettiren müşterilerin aynı soyada sahip yakınları adına aynı adrese bu kampanya girişi yapılamaz.

• Kampanya girişi talep edilen adreste Kablo TV aboneliği bulunması halinde aynı adrese başka bir müşteri adına kampanya girişi yapılamaz. Kampanya girişi yapıldıktan sonra taahhütlü nakil dışında adres değişikliği taahhüt süresi bitene kadar yapılamaz.

• Kampanyadan faydalanabilecek müşterilerin listesi aşağıda verilmiştir. Taahhüt çıkışında bu listeye göre ücretlendirme yapılacaktır.

"

Mevcut Abonelik

Kampanyaya Giriş Şekli

Kurulum ve Aktivasyon Ücretleri

Cihazlar

Taahhüt İptali Durumunda Talep Edilecek Ücretler

Yok Kablo TV+Teledünya yeni aboneliği ile+Uydunet yeni aboneliği ile+Sinema Paketi yeni aboneliği ile Kablo TV Kurulum Ücretsiz Uydunet Aktivasyon Ücretsiz Teledünya Aktivasyon Ücretsiz - Alınmayan (varsa) Kablo TV kurulum ücreti (43TL), (varsa) alınmayan Uydunet aktivasyon ücreti (35TL), (varsa) alınmayan Teledünya aktivasyon ücreti (35TL), (varsa) kampanya kapsamında yapılan Sinema Paketi, Teledünya, Uydunet tarife indirimleri
Kablo TV Teledünya yeni aboneliği ile + Uydunet yeni aboneliği ile + Sinema Paketi yeni aboneliği ile Uydunet Aktivasyon Ücretsiz Teledünya Aktivasyon Ücretsiz - Alınmayan (varsa) Uydunet aktivasyon ücreti (35TL) , (varsa) alınmayan Teledünya aktivasyon ücreti (35TL), (varsa) kampanya kapsamında yapılan Sinema Paketi, Teledünya, Uydunet tarife indirimleri
Kablo TV + Teledünya (taahhütsüz aboneler) Uydunet yeni aboneliği ile + Teledünya tarife değişimi ile + Sinema Paketi yeni aboneliği ile Uydunet Aktivasyon Ücretsiz - Alınmayan (varsa) Uydunet aktivasyon ücreti (35TL), (varsa) kampanya kapsamında yapılan Sinema Paketi, Teledünya, Uydunet tarife indirimleri
Kablo TV + Teledünya (taahhütsüz aboneler) + Sinema Paketi (taahhütsüz aboneler) Uydunet yeni aboneliği ile + Teledünya tarife değişimi ile + Sinema Paketi tarife değişimi ile Uydunet Aktivasyon Ücretsiz - Alınmayan (varsa) Uydunet aktivasyon ücreti (35TL), (varsa) kampanya kapsamında yapılan Sinema Paketi, Teledünya, Uydunet tarife indirimleri
Kablo TV + Uydunet (taahhütsüz aboneler) Teledünya yeni aboneliği + Uydunet tarife değişimi ile + Sinema Paketi yeni aboneliği ile " Teledünya Aktivasyon Ücretsiz - Alınmayan (varsa) Teledünya aktivasyon ücreti (35TL), (varsa) kampanya kapsamında yapılan Sinema Paketi, Teledünya, Uydunet tarife indirimleri
Kablo TV + Teledünya (taahhütsüz aboneler) + Uydunet (taahhütsüz aboneler) Teledünya tarife değişimi ile + Uydunet tarife değişimi ile + Sinema Paketi yeni aboneliği ile - - Kampanya kapsamında (varsa) kampanya kapsamında yapılan Sinema Paketi, Teledünya, Uydunet tarife indirimleri
Kablo TV + Teledünya (taahhütsüz aboneler) + Uydunet (taahhütsüz aboneler) + Sinema Paketi (taahhütsüz aboneler) Teledünya tarife değişimi ile + Uydunet tarife değişimi ile + Sinema Paketi tarife değişimi ile - - Kampanya kapsamında (varsa) kampanya kapsamında yapılan Sinema Paketi, Teledünya, Uydunet tarife indirimleri
Tablo 3: Kampanyadan faydalanabilecek müşteriler listesi

Ttnet sınırsız 16 mbs internet için 39 tl ve de ev telefonu için de 11 tl ödüyorum. İkna kampanyası olarak aldım.24 ay taahhüt verdim.

Ne yazık ki ttnet teyim. Tamamen saçmalık olsa da AKK diye bir şey var, gerçi hepsinde var. Sanki 50 gb ı geçincemaliyet mi artıyor? hız düşünce ttnete maliyettim mi azalıyor? Ben 3 mbit ile de ay boyunca epey bir download yapabilirim dimi.
Ama..
Hızım 16 mbit paket. 10 mbit i rahat görüyorum. (Ne mutluluk ama...) Ama hızım sistemde 12 ye düşürülmüş te olabilir bi ara kopma sorunu çoktu. Tttnetin dahi çözümlerinden biri de kopma sorununda hız sınırını düşürmek. 12 ninde tamamını veremediklerinden 10 mbit işte. Yani 16 mbit ken 13-14 le bağlanabiliyorsun. Yani altyapı buna musait. 12 mbt le sınırlanınca 12 nin tamamını almayı beklersiniz ama işler öyle değil tabi. Neyse son zamanlarda kopma değil ama hızım 1 mbit in altına düşüyor gün içinde defalarca. Geçenlerde aradım işte sistemden bi güncelleme yapalım falan dediler neyse o sıra hızım da düzeldi ama dedim bu devam edebilir zaten ara ara inip çıkıyor hız. Neyse tekrar olursa arayın dedi, peki dedik. Dün gece dayanamadım tekrar aradım kayıt açtılar ve bu gün ttnetten bir bayan aradı kayıt açamıyoruz açılan kayıtla ilgili teknik işlem yapamıyoruz dedi. Sebep? 50 gb akk yı aşmışsınız. E tamam da 3 mbit de alamıyorum, alıyorum ama devamlı 1 in altına da düşüyor. "Zaten 3 le sınırlandırıldığı için 3 mbit olmaz, 1 - 2,5 mbit arası kullanabilirsiniz" dedi. E hadi ona da tamam, kabul, ama 1 mbit in altına düşüyorum sayfalar 1 dk da anca yükleniyor dedim. Nuh dedi peygamber demedi ay başını bekleyeceksiniz dedi.... AKK dolamdan yükssek hızdayken (10mbit :) ) bakacaklarmış. Özetle şu an 2-3 mbit almam gerekirken neden 0,40 0,50 hızlara düştüğümü bulamazlarmış
Ne diyim...

Geri