Uzaktan Eğitim Sürecinde BTR Görevlendirilmesi

Kodla Büyü
Btr normu olmalı. Bu norma bilişim öğretmenleri atanabilmeli. Btr normundaki öğretmenin ders yükü olmamalı. Tayin isterken de ders isteyenler bilişim normuna btr isteyenler btr normuna tayin istemeli.
Çok mu ütopik düşündüm acaba.

Btr normu olmalı. Bu norma bilişim öğretmenleri atanabilmeli. Btr normundaki öğretmenin ders yükü olmamalı. Tayin isterken de ders isteyenler bilişim normuna btr isteyenler btr normuna tayin istemeli.
Çok mu ütopik düşündüm acaba.
Mesai saatleri ve ek ders ücreti ile ilgili de eklemeler yapsaydınız. 2010 yılında Beden Eğitimi Öğretmenleri ve Rehber Öğretmenler örnek gösterilerek mail yağmuruna tutma, eylem yapma, dernek kurma vb... öneriler yazılıyordu bu forumda. O zamanlar Etkileşimli Tahtalar olmadığı, dersler seçmeli olduğu, BT sınıfları kullanılamaz hale gelebildiği, BTR Öğretmenliği görevinin adının Formatörlük ve mesai saatinin Müdür Yardımcısı mesai saatleriyle aynı olduğu gibi durumlar da söz konusuydu.
10 yıl geçmiş...

Çok az kişinin cesaret edip elini taşın altına koyma zahmetine girdiği için olabilir mi?

Eğer ilinizde il koordinatörü yoksa önce derneğe üye olup faaliyetler hakkında bilgi edinip istekliyseniz il koordinatörü olsanız nasıl olur? ( Üye olmadığınızı düşündüğüm için bu şekilde yazdım)

Aynı yüzler tipler demişsiniz gönüllüler işin ucundan tutanlar demek daha doğru olur

Dernek nasıl dernek olarak çalışır onu da tarif ederseniz bilmiyorsak bilgilenelim!

Gönüllü olarak vakit emek harcayarak etkinlikler , seminerler, görüşmeler yapan arkadaşlara haksızlık değil mi?

Hocam dernekleşme olayı faklı olay ya siz demek istediğimi anlamadınız ya da ben anlatamadım. Ben yakından takip eden biriyim. 20 tane il kordinatörü var 81 il içinde. Bu en temel gösterge ya diğer illerde ki bilişimciler bunları duymadı ya da dernek dediğimiz oluşum kendini duyurup anlatamadı. Sosyal medyadan da dernek başkanı olan hocamızı takip ediyorum özellikle twitterdan. Çalışmaları takdire şayan ona kimsenin lafı yok.

Hep aynı yüzler dememdeki kasıtta bir gelişme yok bir genişleme yok. Bakın basit bir örnek vereyim size Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği var adamlar bu süreçte bir çok il milli eğitim araçılığı ile zoom üzerinden idareciler ile toplantılar yaptılar seminerler verdiler. bunlara bende katıldım. Ve kendilerini iyi anlattıkları için bir hafta içinde farklı kademediki idarecilerden il koordinatörü olanlar oldu.

Uzun lafın kısası biz daha kendimize derdimizi anlatıp birlik olamıyoruz ki. Neyse ben bu tartışmadan usulca çekiliyorum. Bu başlığı daha fazla meşgul etmeyeyim. Buna özel başlık açılırsa yazarım yine.

Çalışma esasları guncellenirken sertifikalı öğretmenlere görev vermeyi de iptal etseler keşke... diyen arkadaş,

Btr de öncelik bt öğretmenlerinin. Btr görevi alan diğer arkadaşlarla gereksiz polemiğe girdiğimizi düşünüyorum. Hocam 2000 yılından beri yaptığını söylüyor. 20 sene emek vermiş bir insan. Niye sen bt öğretmeni değilsin ben öğretmeniyim diye gereksiz tartışma yaratılıyor ki.

20 sene boyunca verdiğiniz emekler için ben teşekkür ederim hocam. Bizi diğer branşlardan ayıran norm ile sıkıntılar olduğu için bazen empati kuramayabiliriz. Bu da çok anormal bir durum değil. Bence sizlerde gereksiz tartışmaların içinde olmayın.

2000 yılından beri sizden daha çok şey öğrendik ve yaptık...

20 sene öğrendiğin değil, 4 sene okuduğun bölüm önemli hocam...
20 sene ingilizce öğrenen ingilizce dersine giremiyorsa, BTR de olmamalı...
Daha önce de yazdım devlet 1 aylık kursla herkese bu görevi verdiği için 4 yıldır bizim normumuzu vermiyor...
Ben küçük bir ilçede çalışıyorum 3 bilisimciyiz 8 tane de farklı branştan görevlendirme var... Eğer sertifika olmasa bu 8 kişi bilisimci olmak zorunda... Şimdi ben buna nasıl karşı cikmamayayim?

Okulumda 30 senelik bir öğretmen arkadaşın sayısız bilgisayar sertifikası var. Bugün bir satır aşağıya geçmek için hangi tuşa basacaktık diye sordu. Sertifika çok önemli.

Valla ben de ortaokulda okutulan dersleri çoğu o branşın öğretmeninden daha iyi anlatırım ama sorun o değil sayın hocam herkesin uzmanlaştığı bir branş vardır ben bilgisayar öğretmenliği okudum o yüzden bilişim derslerine giriyorum ama birazda suç bizde bilişim öğretmenlerinde çoğumuz btr'yi kabul etmiyoruz niye kabul etmiyoruz onuda anlamıyorum eğer biz biraz etkin olsak btr kadrosuda gelir.

Bakanlik su an sadece rehber öğretmenlere hizmet veriyor rahat olsunlar yeterki, yakinda bakanligi onlarada verecekler! norm olayini yada ders olayini unutun. Bakin bu sene liselerde ders saati düşecekti, yok mesela. Hele ki bizim gibi bilisim bransinda birsey beklemeyin, ruzgar nereye eserse bizi de oraya sürükluyorlar

Bakanlik su an sadece rehber öğretmenlere hizmet veriyor rahat olsunlar yeterki, yakinda bakanligi onlarada verecekler! norm olayini yada ders olayini unutun. Bakin bu sene liselerde ders saati düşecekti, yok mesela. Hele ki bizim gibi bilisim bransinda birsey beklemeyin, ruzgar nereye eserse bizi de oraya sürükluyorlar
İyi organize olup akademisyenlerden destek alarak bu işin üstüne gitsek çabamız neticesiz kalmayacaktır

Lütfen başka branştan arkadaşlar üzerine alınmasın ama BTR sadece bilişim öğretmenlerinin olmalı. Yok şu iyi yapıyor yok bu daha iyi yapıyor meselesi değil bu.
Başka branşlarla aslında geçici çözümlerle bu ihtiyaç kapatılmaya çalışılıyor. Bu yapılırken de sadece basit bir sertifika yeterli diyerek aslında bu işin ciddiyeti ve önemi kayboluyor.
Bir işi bu şekilde basitleştirmek kesinlikle doğru değil. BTR başlı başına bir branşındır oda sadece bilişim teknolojileridir.

önemli olanın yetenek olduğunu düşünüyorum sayın hocam. 2005 yılında muhasebe grubu öğretmeni olarak atandığımda temel bilgisayar ve office programları, f klavye dersleri branş derslerim arasındaydı. daha sonra temel bilgisayar derslerini branş derslerimiz arasından çıkardılar. f klavye derslerini üniversitede hiç bir dönemde bu dersi almamış bilgisayar öğretmenlerini ortak ettiler. ben ayrıca ticaret meslek lisesi mezunuyum oradan bilgisayar biliyor olarak geliyorum zaten üniversiteye. ayrıca oradan bizlere de verilmiş olan programlama temelleri dersinin verdiği bilgiyi geliştirdim. web programlama biliyorum. çoğu böteci bilmiyor programlamayı. 2007 yılında kayseri milli eğitimdeki çok bilmiş arkadaşlar bilgisayar kursu sertifikam yok diye formatörlük kursuna katılmama izin vermedi. diplomamın sertifika yerinde olduğunu söylememe ve aynı dönemde bilgisayar kursu veriyor olmamı söyleyip istedikleri belgeyi benim verdiğimi söyledim ama burada bilgisayar kursu sertifikası yazıyor dedi almadılar beni kursa. senelerce bekledim bir taraftan kendimi geliştirdim 2016 yılında kursa katıldım hergün gittim geldim sınavını 1. olarak tamamladım. Hak ettim. öncelik sizde olsun bunu anlarım ama kusura bakmayın hak ettiysem bunu eleştirmenize saygı duyamam. Madem eleştiriyorsunuz istesin tüm bilgisayar öğretmenleri gerek kalmasın bize.

önemli olanın yetenek olduğunu düşünüyorum sayın hocam. 2005 yılında muhasebe grubu öğretmeni olarak atandığımda temel bilgisayar ve office programları, f klavye dersleri branş derslerim arasındaydı. daha sonra temel bilgisayar derslerini branş derslerimiz arasından çıkardılar. f klavye derslerini üniversitede hiç bir dönemde bu dersi almamış bilgisayar öğretmenlerini ortak ettiler. ben ayrıca ticaret meslek lisesi mezunuyum oradan bilgisayar biliyor olarak geliyorum zaten üniversiteye. ayrıca oradan bizlere de verilmiş olan programlama temelleri dersinin verdiği bilgiyi geliştirdim. web programlama biliyorum. çoğu böteci bilmiyor programlamayı. 2007 yılında kayseri milli eğitimdeki çok bilmiş arkadaşlar bilgisayar kursu sertifikam yok diye formatörlük kursuna katılmama izin vermedi. diplomamın sertifika yerinde olduğunu söylememe ve aynı dönemde bilgisayar kursu veriyor olmamı söyleyip istedikleri belgeyi benim verdiğimi söyledim ama burada bilgisayar kursu sertifikası yazıyor dedi almadılar beni kursa. senelerce bekledim bir taraftan kendimi geliştirdim 2016 yılında kursa katıldım hergün gittim geldim sınavını 1. olarak tamamladım. Hak ettim. öncelik sizde olsun bunu anlarım ama kusura bakmayın hak ettiysem bunu eleştirmenize saygı duyamam. Madem eleştiriyorsunuz istesin tüm bilgisayar öğretmenleri gerek kalmasın bize.
Hocam arkadaşların serzenişi sizin gibi kendini geliştirmiş ve yetiştirmiş bir insana değil benim anladığım. Tüm branşların içinde neden bilişime özgü alan dışı kaynak yapılıyor diyoruz. Yani bende bir sertifikayla matematik ve fen bilimleri derslerine girmeyi çok isterdim. Çoğu matematik ve fen bilimleri öğretmeninden iyi anlatacağım gibi üniversite sınavında da onlardan çok puan ve mat-fen neti yapmışımdır. Yada beden eğitimi dersi bana hep kebap gelmiştir. Üstün bir yetenekte istemiyor. Bir sertifikam olaydı da beden dersine girebileydim keşke. Yani sözün özü bir baba evlatları arasında ayrım yaptığında o evde nasıl huzursuzluk oluyorsa meb in bizim branşı bu şekilde diğer branşlardan ayırıp haksızlık yapmasında o denli bizim huzurumuzu bozuyor. İşin özü bu bence

Lütfen başka branştan arkadaşlar üzerine alınmasın ama BTR sadece bilişim öğretmenlerinin olmalı. Yok şu iyi yapıyor yok bu daha iyi yapıyor meselesi değil bu.
Başka branşlarla aslında geçici çözümlerle bu ihtiyaç kapatılmaya çalışılıyor. Bu yapılırken de sadece basit bir sertifika yeterli diyerek aslında bu işin ciddiyeti ve önemi kayboluyor.
Bir işi bu şekilde basitleştirmek kesinlikle doğru değil. BTR başlı başına bir branşındır oda sadece bilişim teknolojileridir.
Katılıyorum. Bizim müdürün branşı İngilizce. İddia ediyorum ondan daha iyi İngilizce dersini anlatırım. Üstüne İngilizce Öğretmenliği öğrencisiyim. Beni de İngilizce branşına geçirsinler ya da en kötü o branşta ders versinler. Olur mu :)

Personel genel müdürlüğü ile görüşmeye gidip normu halledememek ifadesi komik geldi. Görüşme yapana norm mu veriyorlarmış!

Komik bir durum yok Hocam.Dediğiniz gibi MEB ve birçok bakanlığa gidip görüşebilme imkanınız varmış. BT öğretmenlerinin özlük haklarının düzeltilmesi için de 2 çift kelam ederseniz o toplantılarınızda memnun oluruz. Mesela Personel Genel müdürünün yanına gittiğinizde BT normu ile ilgili yıllardır çalışma yapılan düzenlemeyi sordunuz mu? BT öğretmeni olarak ben sorardım... Sizin böyle bir derdiniz yok sanırım?

Komik bir durum yok Hocam.Dediğiniz gibi MEB ve birçok bakanlığa gidip görüşebilme imkanınız varmış. BT öğretmenlerinin özlük haklarının düzeltilmesi için de 2 çift kelam ederseniz o toplantılarınızda memnun oluruz. Mesela Personel Genel müdürünün yanına gittiğinizde BT normu ile ilgili yıllardır çalışma yapılan düzenlemeyi sordunuz mu? BT öğretmeni olarak ben sorardım... Sizin böyle bir derdiniz yok sanırım?

Yanlış anlaşılma olmasın bakanlık birimleri ile olan toplantılara katılanlardan biri değilim. Arkadaşlar gittikleri her toplantı hakkında dernek üyesi arkadaşlarla bilgi paylaşıyorlar.

BT normu ile ilgili yıllardır çalışma yapılan düzenleme mi varmış!?!

BT dersi normu ile BTR konusunda anlam karmaşası yaşıyorsunuz arkadaşlar.

BT dersi normu mevcut olan derse göre verilen normdur. Bu konuda pekçok arkadaşımız emek sarfetmekte. Derslerin arttırılması ve normun artması için

BTR ye norm verilemez arkadaşlar.
(Neden verilmeyeceği ise aslında yapılan görevlendirme ile ilgili resmi yazılarda gizlidir. BTR görevleri incelendiğinde görevlerin bir kısmı eğitim öğretim personeli sınıfı dışındadır. Yani teknisyen yada teknikerin yapması gereken görevler de vardır! daha önce aynı durum formatörlükte de vardı arkadaşlar ve onun daha ağır şartları vardı. -28 saat derse girip ikili öğretim okulda 60 saat çalıştığım zaman vardı!-

Unvanlara ilişkin görev tanımları olmasa da, memur başka sınıfta çalıştırılamaz. Bu husus 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 45 inci maddesinde düzenlenmiştir. Bu maddede yer alan hüküm şu şekildedir: "Hiç bir memur sınıfının dışında ve sınıfının içindeki derecesinin altında bir derecenin görevinde çalıştırılamaz." )

Btr görevlendirmesini ders sayımızın az olması sebebiyle alan öğretmenlerden biriyim ancak BT dersi normu ile BTR konusunu karıştırmayalım.

Bir kısım BT öğretmeni arkadaşlar dersim olsun dersime gireyim BTR başka isteyen varsa olsun derken, bir kısım arkadaşlar ise hiç derse girmeyeyim BTR olarak çalışayım diyor.

Tabiki de bu istekler kişilerin çalışma şartları içinde haklı olarak değerlendirilir.

BT Normu atanmış ve atanacak olan BT öğretmenlerinin ortak derdidir.
Ancak unutulmamalıdır ki BT normunu sağlayan tek şey BT dersi ve bunun sayısının arttırılmasıdır.

Dernekteki pekçok arkadaş da bu hususta bakanlık birimleri ile görüşmeler yapmakta ve bu dersin neden gerekli olduğu üzerine ve bu derste yapılan çalışmaları ve etkinlikleri anlatmaktadır
(Dersimizin gereksiz olduğunu düşünen pekçok kişi olduğunu unutmayın)
Bundan birkaç yıl öncesine kadar herkes bilgisayar kullanıyor zaten diyenler şimdi kendi çocukları robotik kodlama öğrensin diye okul yetmiyor da özel kurumlarda ders aldırıyor. Bilişimle üretim vs projeler, Robotik vs yarışmalar dersimizle ilgili ilgi vs de BT sınıfları hakkındaki algıyı değiştirmeye başladı.

Bakanlığın herhangi bir birimine gidilip ben şu derse norm istiyorum çalışmalar ne halde şeklinde soru sormak en başta uygunsuz olur. Bakanlık birimlerindeki yetkililerin sık değişmesi bile her seferinde ilk başta kurumsal kimliğinizi onlara tanıtmak şeklinde başa sarmayla başlar

Başarılarınızın devamı dilerim sayın hocam. Ama bu başarılarınız aslında bilişim öğretmeninin olması gereken işi sizin yapabileceğiniz anlamına gelmemeli.
Benim ingilizcem çok iyi hatta birçok ingilizce öğretmeninin alamayacağı puanı aldım dil sınavında. O zaman bende ingilizce dersine gireyim.
Sorun iyisin çok iyisin hatta mükemmelsin meselesi değil. Lütfen herkes artık bunu anlasın. Sorun bu görevlendirmeler bu işi basitlestiriyor, kıymetsizlestiriyor. Sorun bilişim eğitiminin ve teknologluğun geleceği.
Nasıl psikolojik danışmanlar başardı bizimde başarmamız lazım

İyi organize olup akademisyenlerden destek alarak bu işin üstüne gitsek çabamız neticesiz kalmayacaktır
Sorun orada hocam zaten. Btr yonetmeligi cikti herkes laf etti, olmayalim filan dediler gaz verip birbirlerine sonra baktim ki benim gibi iki uc kişi olmadi yıllardir (benim bildigin kadarıyla). Zaten bakanlik gozunde rehberlik var su an, onlarin rahatligina çalışıyorlar . Bakanligin ust dusey yöneticileri degisirse ne olur? yine bir sey olmaz cunku liyakat esasli atama olmuyor bir türlü. Koca fatih projesi bitti hala btr hala ders olayi cozulmedi, cozulmezde, emekli olmama az kaldi 24 sene...

Sorun orada hocam zaten. Btr yonetmeligi cikti herkes laf etti, olmayalim filan dediler gaz verip birbirlerine sonra baktim ki benim gibi iki uc kişi olmadi yıllardir (benim bildigin kadarıyla). Zaten bakanlik gozunde rehberlik var su an, onlarin rahatligina çalışıyorlar . Bakanligin ust dusey yöneticileri degisirse ne olur? yine bir sey olmaz cunku liyakat esasli atama olmuyor bir türlü. Koca fatih projesi bitti hala btr hala ders olayi cozulmedi, cozulmezde, emekli olmama az kaldi 24 sene...

Hocam BTR yönetmeliği diye birşey yok ki... 1 adet BTR tereddüt edilen hususlar diye resmi yazı var... Bütün işler o yazıya göre yarım yamalak yapılıyor... Rehberlikciler olan yönetmeliği kendi lehlerine düzenletirken biz daha yönetmelik çıkaramadık... Dernek sendika falan bu işe el atmalı, ses getirecek bir eylem yapılmalı mesela 1 gün iş bırakma gibi, 1 hafta 1 saat ise gitmeme gibi...

Tereddüt edilen hususlar aciklamak icindi ikilemde dusulen maddeleri. İs bırakma sendikalarin genel merkezlerince alinabilir ki su an sendikalarin bir iş yaptigini da dusunmuyorum, mesela toplu sozlesme sadece kuru laflarla eleştiri. Cok karamsarim sanirim, hayirlisi olur ins ve yanilirim.

Yanlış anlaşılma olmasın bakanlık birimleri ile olan toplantılara katılanlardan biri değilim. Arkadaşlar gittikleri her toplantı hakkında dernek üyesi arkadaşlarla bilgi paylaşıyorlar.

BT normu ile ilgili yıllardır çalışma yapılan düzenleme mi varmış!?!

BT dersi normu ile BTR konusunda anlam karmaşası yaşıyorsunuz arkadaşlar.

BT dersi normu mevcut olan derse göre verilen normdur. Bu konuda pekçok arkadaşımız emek sarfetmekte. Derslerin arttırılması ve normun artması için

BTR ye norm verilemez arkadaşlar.
(Neden verilmeyeceği ise aslında yapılan görevlendirme ile ilgili resmi yazılarda gizlidir. BTR görevleri incelendiğinde görevlerin bir kısmı eğitim öğretim personeli sınıfı dışındadır. Yani teknisyen yada teknikerin yapması gereken görevler de vardır! daha önce aynı durum formatörlükte de vardı arkadaşlar ve onun daha ağır şartları vardı. -28 saat derse girip ikili öğretim okulda 60 saat çalıştığım zaman vardı!-

Unvanlara ilişkin görev tanımları olmasa da, memur başka sınıfta çalıştırılamaz. Bu husus 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 45 inci maddesinde düzenlenmiştir. Bu maddede yer alan hüküm şu şekildedir: "Hiç bir memur sınıfının dışında ve sınıfının içindeki derecesinin altında bir derecenin görevinde çalıştırılamaz." )

Btr görevlendirmesini ders sayımızın az olması sebebiyle alan öğretmenlerden biriyim ancak BT dersi normu ile BTR konusunu karıştırmayalım.

Bir kısım BT öğretmeni arkadaşlar dersim olsun dersime gireyim BTR başka isteyen varsa olsun derken, bir kısım arkadaşlar ise hiç derse girmeyeyim BTR olarak çalışayım diyor.

Tabiki de bu istekler kişilerin çalışma şartları içinde haklı olarak değerlendirilir.

BT Normu atanmış ve atanacak olan BT öğretmenlerinin ortak derdidir.
Ancak unutulmamalıdır ki BT normunu sağlayan tek şey BT dersi ve bunun sayısının arttırılmasıdır.

Dernekteki pekçok arkadaş da bu hususta bakanlık birimleri ile görüşmeler yapmakta ve bu dersin neden gerekli olduğu üzerine ve bu derste yapılan çalışmaları ve etkinlikleri anlatmaktadır
(Dersimizin gereksiz olduğunu düşünen pekçok kişi olduğunu unutmayın)
Bundan birkaç yıl öncesine kadar herkes bilgisayar kullanıyor zaten diyenler şimdi kendi çocukları robotik kodlama öğrensin diye okul yetmiyor da özel kurumlarda ders aldırıyor. Bilişimle üretim vs projeler, Robotik vs yarışmalar dersimizle ilgili ilgi vs de BT sınıfları hakkındaki algıyı değiştirmeye başladı.

Bakanlığın herhangi bir birimine gidilip ben şu derse norm istiyorum çalışmalar ne halde şeklinde soru sormak en başta uygunsuz olur. Bakanlık birimlerindeki yetkililerin sık değişmesi bile her seferinde ilk başta kurumsal kimliğinizi onlara tanıtmak şeklinde başa sarmayla başlar
Hocam senin dünyadan haberin yok. Daha yıllardır çalışılıyor denilen norm olayını bilmiyorsun.
Atama yer değiştirme yönetmeliğinde BT normu ile ilgili olan yeri okumanı tavsiye ederim.
Başka da bir şey yazmayacağım. Derneğinize ve size iyi çalışmalar

Hocam senin dünyadan haberin yok. Daha yıllardır çalışılıyor denilen norm olayını bilmiyorsun.
Atama yer değiştirme yönetmeliğinde BT normu ile ilgili olan yeri okumanı tavsiye ederim.

Sayın hocam atama ve yer değişikliği yönetmeliği demişsiniz ama o bahsettiğiniz yönetmelik norm yönetmeliği olmasın!

(Hani benim haberim olmayan yönetmelik)

Norm kadroları Bakanlıkça belirlenecek eğitim kurumları
MADDE 23- .
... (3) (Ek : 17/10/2016 - 2016/9488 K.) Sınıfları bilişim teknolojisi araçları ile donatılmış olan eğitim kurumlarından bilişim teknolojisi alanı norm kadrosu bulunmayanların bilişim teknolojisi alanı norm kadroları, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün teklifi ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün uygun görüşü üzerine Bakan onayı ile belirlenir.

Ki bu maddenin daha da eski bir hali var
onu da gönderiyorum
22 Şubat 2011 Tarihli ve 27854 Sayılı Resmî Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş bu yönetmeliğin “Norm kadro belirlenmesinde dikkate alınacak hususlar” başlıklı 15. maddesinin (g) bendi, 2, fıkrasındaki “2) Okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin, norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.” hükümleri nedeniyle okul veya kurumlarda açılan bilgi teknolojisi sınıflarında görev alacak öğretmenlerin norm kadroları Bakanlıkça belirlenecektir.

Hatta bunlardan çok önceki yönetmeliklerde de Bilgisayar sınıfı için okula bir müdür yardımcısı kadrosu verilecektir şeklinde bile madde vardır geçmiş yönetmelikleri araştırırsanız.
(Meslekte eski olanlar bilir)

Ancak bu maddelerin hiçbiri ekonomik sebeplerle uygulanmamıştır. Ki bu maddelerde bakanlık birimlerden diğer bakanlıklardan görüş alır. Uygulanıp uygulanmayacağı ise bakanlığa bağlıdır. Ve buna şu kadar kadro verilebilir denir
Ama kadro vermiyorum denmeyebilir yerine

"çalışma yapılıyor" denir.

Önceki mesajımdaki ironiyi anlamamışsınız malesef!

Son düzenleme:
Başarılarınızın devamı dilerim sayın hocam. Ama bu başarılarınız aslında bilişim öğretmeninin olması gereken işi sizin yapabileceğiniz anlamına gelmemeli.
Benim ingilizcem çok iyi hatta birçok ingilizce öğretmeninin alamayacağı puanı aldım dil sınavında. O zaman bende ingilizce dersine gireyim.
Sorun iyisin çok iyisin hatta mükemmelsin meselesi değil. Lütfen herkes artık bunu anlasın. Sorun bu görevlendirmeler bu işi basitlestiriyor, kıymetsizlestiriyor. Sorun bilişim eğitiminin ve teknologluğun geleceği.
Nasıl psikolojik danışmanlar başardı bizimde başarmamız lazım
hocam atandığım zaman benim de branş derslerimdendi demek ki o zaman yeterli görülüyordum bilgisayar işleri için. sonradan aklına esen biri geliyor kaldırdım diyor. tamam diyorum sen öyle diyorsan öyle. yine başka bir kafa geliyor bu kursu alırsan bu yeterliliktesin diyor ben de tamam diyorum öyle diyorsan öyledir.

hocam ben gerçekten kaçırdığım için soruyorum tarafsız olarak öğrenmek için soruyorum, orayı paylaşabilir misiniz

Rehber öğretmenlerin yönetmeliği tamamen rehber öğretmenlerin lehine olacak şekilde değişmiş. Gerçekten tebrik etmek lazım adamları.
Tabii Bakan Bey PDR Temel Eğitim GM pdr daha bircok ust duzey kademesinde pdr alanindan egitimciler olunca sorunlara önemine vakıflar. Yine de önerilen ile kabul edilen arasinda dağlar kadar fark var deniyor ama çok güzel gelişme basta çocuklarımız olmak üzere karlı çıkan eğitim sistemimiz olacaktır.

Geri