UZAKTAN EGITIM DERSLERIN SAATINI DUSURMEK

Kodla Büyü

kaeii

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar ben bölümde alan şefiyim ve bir arkadaşım eba destek noktası olarak ılce mem'e geçtiği ıcın tek başımayım. mudur yardımcımızın alacagı 6 saat ders harıcınde gerı kalan ders yükü bende olacak. sunu sormak istiyorum:1. bazı dersler (grafik animasyon vb gibi) uygulamaya dönük olduğu için verim alınamayacak o yüzden ek bir zümre yaparak bunu zümrede belirtip ders saatlerini kısa bilir miyim ?
2. Ben alan şefi olduğum için normalde 10 saat planlama bakım onarımım var(ücreti ödense de ödenmese de)
alacağın ders sayısına bu 10 saati koyacak mıyım ? normalde 10+2+15(işletmeler beceri)+17 saat ders=44 yapar eğer bu 10 saat yazılmazsa 27 saat ders+15+2 gibi bir durum oluyor (27 saat çok fazla uzaktan eğitim ıcın)
sizler nasıl bir uygulama yapıyorsunuz?

10 saat Şeflik 44 saatin içinde hocam. Ayrıca maaş karşılığı 20 olmak zorunda. 17 saat ders olmaz.
Hesap şudur
20 saat ders + 10 egzersiz + 14 koordinatörlük = 44 saat. Buna ayriyetten 2 saat derse hazırlık eklenir 20 saat dersten dolayı
Şefin ders yükü bu şekildedir

10 saat Şeflik 44 saatin içinde hocam. Ayrıca maaş karşılığı 20 olmak zorunda. 17 saat ders olmaz.
Hesap şudur
20 saat ders + 10 egzersiz + 14 koordinatörlük = 44 saat. Buna ayriyetten 2 saat derse hazırlık eklenir 20 saat dersten dolayı
Şefin ders yükü bu şekildedir
saolun. sayın hocam bu sekılde oldugunda tek oldugum ıcın bazı derslere gırememe durumum oluyor. 10 saat seflıgımız zaten sayılmıyor(maddı olarak kastetmıyorum) 10 saat yerıne ders koyabılıyor muyum nasılsa seflık yok dıyor

saolun. sayın hocam bu sekılde oldugunda tek oldugum ıcın bazı derslere gırememe durumum oluyor. 10 saat seflıgımız zaten sayılmıyor(maddı olarak kastetmıyorum) 10 saat yerıne ders koyabılıyor muyum nasılsa seflık yok dıyor
Ders saatini kısma lüksünüz yok. Şeflikten de kısamazsınız. Kısmak demek şefliği bırakmak demek bence. Maaş karşılığını yani 20 saati de düşüremezsiniz. Sadece mecbur olduğunuz için işletmelerde beceri eğitimi yani koordinatörlüğü kesersiniz. Öğretmen yeterli olmadığı için 4-5 saat koordinatörlük alıp fiili derse girdik zamınında. Programdaki boşluklara ders koymak demek işletme saatini azaltmak demek.

Şu anki okuluma ilk geldiğimde tektim. Her düzeyden ikişe şube vardı. 44 saat fiili derse girmiştim. Kalan dersler için ücretli öğretmen çağırmıştık. O zaman şeflik yoktu. Yorucu ama keyifli günlerdi.
@acipinarli, hocamın da dediği gibi öncelik her zaman fiili derstedir. Önce fiili dersler dağıtılır sonra kalanı koordinatörlükle doldurulur.

10 saatlik şeflik ve derslerin saatini değiştirme lüksünüz yok. kendi dersinizi aldıktan sonra idareye ücretli öğretmen almalarını isteyin durum çok basit aslında.

Geri