VİDEO: BT öğretmenlerinin durumu

Kodla Büyü
Re: Video: BT öğretmenlerinin durumu

çok güzel olmuş hocam face'ten yayalım ..

Okulun sitesine yönlendirme linki koydum. Bu vakitten sonra en fazla soruşturma açarlar ondanda birşey çıkmaz zaten bunu yaptım diye.

çok hoş olmuş.Elinize sağlık. Facebook da paylaştım bile :wink:

teşekkürler....facebook ve twitter kullanan arkadaşlar klavye başına...

Buyrun işte milli eğitim bakanı olmuş bu kıro!!! Daha branşlardan haberi yok. Bilişim teknolojileri ile teknoloji tasarımı birbirine katmış. Ki daha nice branş derslerinin adını bile bilmiyodur. Okullarda kaç saat ders işleniyo? Kaçı maaş karşılığıdır? Ek ders nedir? Kaç liradır? Norm fazlası nasıl olunur? Bu sorulardan bihaberdir bu adam sonra da bu takozdan çözüm bekleyin. Bunu buraya getiren kim? Başbakan!!! Onun bundan ne farkı var o zaman?

Hocam elinize sağlık. Güzel olmuş.

Ancak şöyle bir ekleme yapayım:

6-7-8. sınıflarda birer saat olsa da hepsinde BT dersi seçilemez. Öğrencinin 6-7-8. sınıflardan bir tanesinde medya okuryazarlığı dersini seçmesi ve alması gerekir. Bu durumda öğrencilere genellikle okullarda 8. sınıflarda medya okuryazarlığı dersi seçtirilir ve BT dersi o sene okutulmaz. Kısaca aslında teorik olarak 6.7.8 de olsa da ders pratikte mecburen 8. sınıfta seçilemez. Bu durumda dersimiz 6 ve 7. sınıf sayısı kadardır ki şube sayısı sekizin altında olan her okul (bu 2500 kadar öğrenci demekti) BT öğretmeni norm kadro fazlasıdır. Ek ders hesabı yapmıyorum bile. Bu sadece o okulda kalabilmenin mücadelesi.

Kısaca çaktırmadan 6-7 ve 8. sınıflardan birisi de yavaşça elimizden alınıyor.

enestar' Alıntı:
Hocam elinize sağlık. Güzel olmuş.

Ancak şöyle bir ekleme yapayım:

6-7-8. sınıflarda birer saat olsa da hepsinde BT dersi seçilemez. Öğrencinin 6-7-8. sınıflardan bir tanesinde medya okuryazarlığı dersini seçmesi ve alması gerekir. Bu durumda öğrencilere genellikle okullarda 8. sınıflarda medya okuryazarlığı dersi seçtirilir ve BT dersi o sene okutulmaz. Kısaca aslında teorik olarak 6.7.8 de olsa da ders pratikte mecburen 8. sınıfta seçilemez. Bu durumda dersimiz 6 ve 7. sınıf sayısı kadardır ki şube sayısı sekizin altında olan her okul (bu 2500 kadar öğrenci demekti) BT öğretmeni norm kadro fazlasıdır. Ek ders hesabı yapmıyorum bile. Bu sadece o okulda kalabilmenin mücadelesi.

Kısaca çaktırmadan 6-7 ve 8. sınıflardan birisi de yavaşça elimizden alınıyor.

Düzeltelim, Medya okuryazarlığı seçilmek zorunda değil sayın hocam. Medya okuryazarlığı seçilecekse eğer sadece 6-7-8.sınıflardan birisinde seçilebilir, bir öğrenci bu dersi 2 kere almaz deniliyor ama malesef yorumlardan zorunlu olarak seçileceği anlaşılıyor. Daha önce de forumda birçok kez yer aldı ve medya okuryazarlığı zorunlu değil, bilgimiz olsun...

güzel olmuş facebookta paylaştım

durumumuzu ve ömer dinçer uzaydan gelme meb bakanı olduğunu çok güzel açıklamış
hazırlayanın eline emeğine sağlık
bunu her ortamda paylaşmalıız

:+1:
paylaştım bende facebook ve tweeterda

tinyamasisurum0' Alıntı:
hocam ses düzeyini eşitleseydiniz bari hazırlarken
Haklısınız hocam ama elimde gelişmiş bir program olmadığı için movie makerda yaptım onda böyle bir özellik yok sanırım, internetten aldığım tv görüntüsünün sesi düşüktü, varsa önerebileceğiniz ücretsiz düzenleme yazılımı yapalım ya da indirip düzenleyerek tekrar yükleyebilirsiniz..

netame' Alıntı:
tinyamasisurum0' Alıntı:
Haklısınız hocam ama elimde gelişmiş bir program olmadığı için movie makerda yaptım onda böyle bir özellik yok sanırım, internetten aldığım tv görüntüsünün sesi düşüktü, varsa önerebileceğiniz ücretsiz düzenleme yazılımı yapalım ya da indirip düzenleyerek tekrar yükleyebilirsiniz..
ses eşitlemesini yaptım. video sıraya alındı, yarım saate yayına girecek.
http://vimeo.com/39945484

tinyamasisurum0' Alıntı:
netame' Alıntı:
tinyamasisurum0' Alıntı:
tamamdır hocam, elinize sağlık, ilk yüklediğinizin bağlantısını ekledim

netame' Alıntı:
tinyamasisurum0' Alıntı:
netame' Alıntı:
tinyamasisurum0' Alıntı:
tamamdır hocam, elinize sağlık, ilk yüklediğinizin bağlantısını ekledim
hocam sen indir benim videoyu, kendi hesabına tekrar yükle. senin emeğin, senin adınla yayılsın.

doğrudan bakana ulaşın ve derdinizi anlatın. tanıdık akraba milletvekilleri bulun ve doğrudan bakanla görüşmeye çalışın. yoksa işiniz zor.

Adam ne demiş ya.

Bilişim tasarımı diyo sonra tasarım teknoloji var diyo kalkmıyor diyor.

:puhaha: :puhaha: Şaka mı bunlar.

Az bize hep kaldırsınlar dersi falan. Allaha şükür içim o kadar rahat ki. İnşallah daha beter oluruz

Geri