Varis Olanlar

Kodla Büyü

akdenizkanki

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Sağ ayağım 5-6 aydır şişiyordu. Enfeksiyonlu hastalık geçirdiğim için ben ondan sanıyordum. Neyse tahlillerim iyi çıkmasına rağmen çok koltukta oturunca, ayakta uzun süre yürüyünce veya durunca şişmeler yine oluyordu. Tahliller için dahiliyedeki doktoruma gittiğimde sordum bu durumu ayağıma bakınca ayağımda varis olabileceğimi söyledi. Cuma günü için kalp damardan randevu aldım. Ozaman belli olacakta varis olup olmadığı. Ben şunu sormak istiyorum zümrelerimden hiç varis olan var mı? varis nasıl sizleri rahatsız ediyormu okulda işinizi yaparken? sosyal hayatınızı olumsuz etkiliyor mu? varis için tedavi yöntemi olarak sadece varis çorabımı kullanıyorsunuz yoksa başka tedavilerde uyguluyormusunuz? buna benzer bir sürü soru aklıma geliyorda şimdilik bunları sorayım :)

annem de var ve malesefki oldukça ileri düzey ameliyat olamayacağı için çorap kullanıyor (çorap biraz sıkıntı oluşturabiliyor), Ancak varisin durumuna göre laser, köpük ve iğneli tedavi seçenekleri de mümkün, yalnız tekrarlayabilir. Bir damar ultrasonu çektirmeniz gerekecek onun sonucuna göre tedavi belirlenir ilaç desteği de gerekebilir.

geçmiş olsun hocam öğretmen hastalığı... bacağında olan bi arkadas köpük tedavisi yaptıracaktı

Ozaman cumaya belli olur biraz kalp damara gitmeden dahiliyedeki doktorum ayağım için ultrasyon çektir dedi. Onun içinde cuma sabaha randevu aldım. İnşallah ilaç tedavisi ile şimdilik idare edebilirim..

Geri