vatanbilgisayar ne demektir?

Kodla Büyü

mehmetersin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
not=Konuyu açtığım yer uygunsuz olabilir ama forumda internet alışverişiyle ilgili bir yer bulamadım.Eğer dalgınlıkla gözden kaçırdıysam çok özür diliyorum.
Sabrınızın zorlanması demektir.Sakin bir kişi olmama ve hayatımda terbiyemi bozmamama (hiç bir mekan ve şartta şakasına bile olsa en küçük küfür etmem.) rağmen buna ramak kalmasını demektir.Hizmet alamamak bunun yerine zahmet almak demektir.
Bir daha kullanmama kararı almama rağmen mecbur kaldığım için okul adına bir ürünü sipariş etmek zorunda kaldığım bir firmadır.sistemde göremediğim aynı siparişim için 21 dakika telefonda sıra beklememi (bir alo sesine kadar geçen süre!) sağlayan bir firmadır.hala siparişimi 1 hafta geçmesine rağmen onaylamamış bir firmadır.Ne zaman onaylayacağı ise belirsiz olan bir firmadır.iptal ettim gitti.paramın kesildiği ama geri almak için defalarca en az 15 dakikadan defalarca aramam gerekecek bir firmadır.
Daha önce (Geçen yıl) bu siteyi kullanmama kararı almamın nedeni sipariş ettiğim bir ürünü (piyasada her yerde bulunabilecek bir harici disk) defalarca aramama rağmen (her aramada sıra bekleme en az 15 dakika) 2 ay süreyle alamadığım ve o süreç içerisinde aynı ürünü bimeksten 2 gün içerisinde almamı sağlamış bir firmadır.defalarcada iptal için arayıp sonunda iptali başarmış olduğum bir firmadır.o iptal ettiğim ürünün ederini taksit taksit kesen bir firmadır.gene bu hatayı düzelttirmek için aradığımda konuşabilmek için en az 15 dakika bekleyip bir yetkiliye şikayetimi belirteceğimi söyleyip çekilen tutarları geri alabildiğim bir firmadır.
Tabi bunlar benim gözümde.Belki çöldeki o bahtsız kişi benim.Benim başıma gelenleri yazıyorumki böyle olayların bu firmada başınıza gelebileceği aklınızda olsun.Benim başıma iki kez geldi.bundan sonra bimeks hepsiburada sanalmarketim gibi firmalardan şaşmayacağım.birde gigatek vardı maalesef kapandı.ben ettim siz etmeyin.başınıza bu firmayla birşey gelmemiş olabilir ama şansınız yakında döner.emin olun.

evet ya kesinlikle harikaydı keşke iflas etmeseydi.....
tabi iflas anında sipariş çekmiş olanlar paralarını alabildimi tam bilemiyorum.

aslında internet alışverişi ile ilgili bir bölüm açılmalı sitede.bunu dilek ve önerilere yazmamız lazım.yani sonuçta sıkça başvurduğumuz bir alışveriş yöntemi ve birbirimizin yaşadıkları sıkıntıları veya pozitif şeyleri siteleri falan paylaşırsak işe yarar bir bölüm oluşur gibime geliyor.ne nereden alınır.nerede ucuz ürün bulunur.kimin müşteri hizmetleri iyidir.kimden uzak durulmalı gibi bir öneri,tecrübe ve bilgi birikimi oluşur.

vatanı bilmem ama bimeks mağaza olarak bir hafta içinde koşulsuz geri iade hakkı veriyor..

valla internetten 1 laptop aldım
20 adet kulaklık aldım
2 siparişde de hiçbir problem yaşamadım.

Bimeks internet mağazası inanılmaz hızlı.
Eskiden Exa ile de çalışırdım onlar da hala iyidir diye düşünüyorum. Vatan internet mağazasına kesinlikle bulaşmayın derim.

Zizu_' Alıntı:
valla internetten 1 laptop aldım
20 adet kulaklık aldım
2 siparişde de hiçbir problem yaşamadım.

benimde şansım bir kaç kere yaver gitti.ama ilk olaydan sonra tövbe etmiştim.bence uzak durun kesinlikle hemde.işler yolunda giderken iyide bir ters gittiğinde sinirden deliye dönüp bin pişman oluyorsunuz.

hocam vatanbilgisayardan kendime ve okula çok ürün satın aldım ve hiç sorun yaşamadım.. Sipariş ettiğim ürünler hemen kargolanıyordu. Şanslıymışım heralde :)

pazar günü hızlıal dan oto koltuğu sipariş verdim. hızlıaldan ilk alış-verişim. azönce baktığıma göre hala tedarik edildi enkısa zamanda gönderilecek diyor (kargoya verilmiştir gibi bir durum yok). tedarikçi firmadan gönderilecek diye düşünüyorum, bekliyorum bakalım inşallah hafta içi elime ulaşır.

daha önce alışverişlerimi hepsiburada'dan yaptım, siparişler 3 günde ulaşıyordu genelde ve ilk siparişimde arayıp telefondan onaylattılar siparişimi ve fön makinesi hediye göndermişlerdi (aldığım da bir fotoğraf makinesi idi). hızlıal'dan arayıp soran olmadı, bakalım hızlıal'ın hizmetinden memnun kalacakmıyım :|

allahtan istanbuldayım. işim olduğunda doğrudan gidip alıyorum. birde eski öğrencilerim çalışıyor kampanya zamanı bile sıra beklemiyorum...

Valla ben de hiç sorun yaşamadım. Hatta geçen sene 3 gün arayla 2 tane ekran kartını kendim uğraşırken bozdum ve garantiden hiçbirşey sormadan değiştirdiler. Yine bir harici harddiski bir yıl sonra garantiden değiştirmek istediler ama aynı model olmadığından başka bir ürünle değiştirmem için kupon verdiler. Çok alışveriş yaptım hiç sorun yaşamadım.

şikayetini mutlaka sikayetvar.com'a yaz.sikayetvar.com firmayı arıyor.ben avea hakkında bi şihayetim vardı.yazdım günlerdir halledemediğim bi sorunu onlar arayınca çözülüverdi

Kusura bakmayın ama ben vatan bilgisayar ile şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Üstelik sahibi çok vatan sever bir kişidir. Bilgisayar parçalarının ülkemizde üretilmesini isteyen birisidir.

halk' Alıntı:
Kusura bakmayın ama ben vatan bilgisayar ile şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım. Üstelik sahibi çok vatan sever bir kişidir. Bilgisayar parçalarının ülkemizde üretilmesini isteyen birisidir.

http://www.sikayetvar.com/firma/detay/vatan-bilgisayar buradan diğer şikayetlerede bakabilirsiniz! epeyce var.ayrıca şikayetlerin çözüm bulma oranıda diğer şirketlere göre çok az. sahibini bilemem ama sistem hoş çalışmıyor.niye yok yere buradan sersenişte bulunayımki? ben başıma geleni anlatıyorum.

illo' Alıntı:
şikayetini mutlaka sikayetvar.com'a yaz.sikayetvar.com firmayı arıyor.ben avea hakkında bi şihayetim vardı.yazdım günlerdir halledemediğim bi sorunu onlar arayınca çözülüverdi

hocam arkadaşımda söylemişti aklımdaydı hatırlattığınız iyi oldu.yazdım oradanda çok teşekkür ederim.

genel anlamda bende sorun yaşamadım. Ama bu yaşamayacağım anlamına gelmez. kaldı ki bir çok siteden alışveriş yapıyorum , şu veya bu site fark etmez ama çok güvendiğimiz sitelerde bile sorunla karşılaşabiliriz. Örnek olarak hepsiburada.com çok iyi olduğunu söyleyenler olmuş ben çok büyük sorunlar yaşamadım ama arkadaşlarımdan çok büyük sorunlar yaşayanlar oldu.

mr3555' Alıntı:
genel anlamda bende sorun yaşamadım. Ama bu yaşamayacağım anlamına gelmez. kaldı ki bir çok siteden alışveriş yapıyorum , şu veya bu site fark etmez ama çok güvendiğimiz sitelerde bile sorunla karşılaşabiliriz. Örnek olarak hepsiburada.com çok iyi olduğunu söyleyenler olmuş ben çok büyük sorunlar yaşamadım ama arkadaşlarımdan çok büyük sorunlar yaşayanlar oldu.

hocam bende hepsiburadayı çok kullanıyorum.nasıl sorunlar olmuş merak ettim.bir ürün veya hizmet türüne mahsussa elimizi o taraf hiç atmayız.

Laptop alacağım, hangi marka?
Cevabım: Marka farketmeeez, hepsi aynı, hangisinin servisine rahat ulaşabilirsin, hangisinin fiyatı iyi onu al. Filan markanın kasası iyi değilmiş, tuşları dökülürmüş, şu iyiymiş. İyi dediğin markanın tuşları döküleni yok mu? Var. Sana gelmez, başkasına denk gelir. Şu tipte tuş sağlam olur. Her markanın benzer tipte tuş takımları var. Bu bir markayı ne iyi yapar, ne kötü.

İnternetten alışverişte hangi site iyidir?
Cevabım: Hemen her sitede sorun yaşayan var, sorunsuz site yok. Şans işi.

Şikayetvar'a girin, hemen her marka, her site ile sorun yaşayan var.

sitelerdeyim' Alıntı:
İnternetten alışverişte hangi site iyidir?
Cevabım: Hemen her sitede sorun yaşayan var, sorunsuz site yok. Şans işi.

Şikayetvar'a girin, hemen her marka, her site ile sorun yaşayan var.

Hocama katılıyorum . :+1: Benmde demek istediğim bu yönde...

teknik servislerinde sorun olduğuna inanıyorum. Geçen sene yine kendime toplama bilgisayar yaptım. Anakartta sorun çıktı. modeli msi 970A olan sorunlu bir model. Ram slotlarında sorun var ama bir türlü kayseri vatana derdimi anlatamdım. Hocam diğer slotlarda ram çalşıyor ama siyah slotlara takınca bil. kitleniyor--eeee, yani anakart çalışıyor o yüzden değişim olmaz filan deyince tabi ki yüksek bir şekilde tepkimi gösterdim. Şu an kullanıyorum anakartı, 3. ram takınca çalışmayacak. Acaba Adana daki vatana mı götürsem ne yapsam karar veremdim. Servise giderse 1 ay bilgisayarsız kalacam offf.

ben de genelde herkese vatan bilgisayarı öneririm.
internetten laptop aldım.
mağazasından masa üstü pc, telefon, monitör vs... aldım. şu zamana dek bir problem yaşamadım.
cidden şans işi. hepsiburada.com dan da çok şikayet ederler ama onda da bi sorun yaşamamıştım mesela.

ben m p3 çalar alayım dedim ürünü tedarik edemiyoruz muadil ürün yollayalım dediler
sonra para iadesi yaptılar
vatanbilgisayara güvenmeyin ürün stok var. olmama ihtimali var

Bazı arkadaşların okul için veya arkadaşları için internetten alışverişe aracılık ettiklerini okuyorum.
Aranızın açılmasını istemiyorsanız, en azından zor durumda veya mahçup olmak istemiyorsanız internet alışverişlerinde kimsetye aracılık yapmayın. Sorun çıkmazsa teşekkür bile etmezler (nede olsa kendi paraları ile alıyorsunuz) ama sorun çıkarsa sorumlu olarak sizi görürler.

vatanbilgisayarda internet üzerinden alışverişlerde sıkıntı olabiliyor.
ama birebir alışverişlerde hiç sıkıntı yaşamadım.

arkadaşlar olay aslında sorun yaşamakla ilgili.eğer aldığınız ürün ile ilgili hiçbir sorun yaşamadınız ise zaten problem yok.ama hatalı ya da bozuk ürün olduysa, ya da konudaki gibi bir sorunla karşılaşırsanız işler farklı olabiliyor.hepsiburada.com ile ilgili de binlerce şikayet var.genelde hepimiz güvenli olarak biliyor ve tercih ediyoruz.ama bir sorun olduğunda onların da sistemlerinin çok problemli olduğu görülüyor...

Geri