Vestel Öğretmen İmage Boot DVD

Kodla Büyü

esma06

Site Gezgini
Elimde vestel öğretmen bilgisayarın imajı var. Bilgisayar çöktü. Güvenlik kartını kaldırdım. İmajdan kurulum yapamadım.

İmaj DVD sanırım ghost ile alınmış. .OGRETMEN.GHO ve OGRET001.GHS uzantılı dosyalar var. Elimdeki DVD sanırım kopya. Boot olmadığından otomatik kuruluma başlamıyor. Flahs diskle imajdan kurulum yapmayı denedim. Sanırım setup ayarlarını tam ayarlayamadığımdan olmadı.

Nero ile Elimdeki DVD'ye bootable.img dosyasını ekleyerek yeniden kopyalasam olur mu?

Ya da ghostun hangi versiyonuyla imaj alındıysa imajdan yükleme yaparken kullanılan versiyon fark eder mi?
İmaj alma ve kurulum hakkında hiç bir bilgim yok.

Bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum.

Flashdiskten bilgisayarı boot ettim, Ghost 2003 ile imajı DVD'den yüklemek istedim...

"this disc was not created by Norton Ghost" hatası verdi.

Ghostun başka versiyonlarını mı denemeliyim?

Hocam imaj alınan program ile kullanmakta olduğunuz program arasında sürüm farkının sıkıntı çıkarıyor olmasını düşük bir ihtimal. Ama Yeni sürüm ghost programında imajları alınıp sizde eski sürüm ghost programında imaj almaya çalışıyorsanız bir ihtimal sorun çıkarmış olabileceğini düşünüyorum. Ki 2003 diyorsunuz baya eski bir sürüm gibi duruyor. Birde norton ghost 10 ve üzeri sürümleri deneyin derim...

rar dosyası içindeki ISO kalıbını bir CD ye yazıp ,CD den boot edip Ghost programını çalıştırdıktan sonra CD yi çıkarıp elinizdeki,önce *.gho uzantılı dosyanın olduğu dvd yi koyup kaynak olarak DVD sürücüyü gösterip işleme başlamanız gerekir.eğer her 2 dosyada aynı DVD de ise gho dosyasını gösterip işe başladığınızda, zaten 2. DVD yi istemeyecektir.Ancak, ghs uzantlı dosya ayrı bir dvd de ise o zaman 1. den sonra 2. diski isteyecektir.
kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• ghost_auto.rar
    2.1 MB · Görüntüleme: 142
cevaplar için çok teşekkür ederim. Elimdeki CDlerle ve internetten
indirdiklerimle sürücüleri bir bir yükledim. Aygıt yöneticisindeki donanımlardan biri -PCI- kaldı sadece.Onu da bugün gigabyte'ın sitesinden indirmeyi deneyecektim. . Ama yine de elimdeki OGRETMEN.GHO ve OGRET001.GHS dosyalarının olduğu DVD ile yükleme yapabilirsem(sayenizde) çok mutlu olacağım. Yarın ilk işim söylediklerinizi yapmak.

sinaaat' Alıntı:
rar dosyası içindeki ISO kalıbını bir CD ye yazıp ,CD den boot edip Ghost programını çalıştırdıktan sonra CD yi çıkarıp elinizdeki,önce *.gho uzantılı dosyanın olduğu dvd yi koyup kaynak olarak DVD sürücüyü gösterip işleme başlamanız gerekir.eğer her 2 dosyada aynı DVD de ise gho dosyasını gösterip işe başladığınızda, zaten 2. DVD yi istemeyecektir.Ancak, ghs uzantlı dosya ayrı bir dvd de ise o zaman 1. den sonra 2. diski isteyecektir.
kolay gelsin.
CD ile boot edip, ghost ekranı geldikten sonra DVD'den imajı yükledim. Bİlgisayarı yeniden başlatınca Windows açılmadı. Güvenli kip, En son çalışan hali vs. hiç biri açılmadı. Aslında yeniden windowsu kuararlen C de mevcut windows klasörü var mesajı geldi. Ben de onu silip yeniden yükledim. Yetiştiği kadarıyla driver-office yüklemeleri yaptım. Artık epey de hızlandım. :lol: bilmem bu kaçıncı yüklemem?
Sanıyorum ya ben de problem var ya da elimdeki imaj DVD'de.

hocam başarılı bir uygulama yapmışsınız,Ama anlattığınız senaryoya göre büyük ihtimal elinizdeki imaj o makinalara ait bir imaj değil.

sinaaat' Alıntı:
hocam başarılı bir uygulama yapmışsınız,Ama anlattığınız senaryoya göre büyük ihtimal elinizdeki imaj o makinalara ait bir imaj değil.

Öncelikle bilgi paylaşaımınız için teşekkürler...

Yapmayı hedeflediğim şey sanırım bütün yüklemeler tamamlandıktan sonra kendim imaj almak. Bu belki ghostla olamayabilir(pek uyuşamadık). Sonra da imajdan yükleme yapmak. Artık iş inada bindi.

Geri