Vga kablosunu ve pc sinyal ayarlarınızı kontrol edin??

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaş masaüstü pc almış bugün açınca ekranda vga kablosunu ve pc sinyal ayarlarınızı kontrol edin uyarısı geliyor.Kasayı eve getirdim aynı uyarıyı verdi.İşletim sistemi yüklü değil diyor ondan olabilir mi,Yardımcı olursanız sevinirim.

İşletim sistemi yüklü olmasa bile POST ekranını (açılışta bilgilerin gösterildiği siyah ekran) görebilmeniz gerekir. Bahsettiğiniz hata kablodan ya da ekran kartının çıkış vermemesinden kaynaklanır. Tabi monitörün sağlam olduğundan eminseniz.
Öncelikle monitörü ve kabloyu başka bir bir bilgisayarda deneyerek kablonun ve monitörün sağlam olduğundan emin olun.
Ya da sağlam olduğundan emin olduğunuz bir monitöre kasayı bağlayıp, deneyin. Yani sorunun kablo ve monitörden olmadığından emin olun.
Eğer sağlam monitörde de aynı hatayı alıyorsanız, büyük ihtimalle ekran kartıyla ilgili bir sorununuz var demektir.
Ekran kartı yerine oturmamış olabilir, ekran kartı arızalı olabilir, ya da daha vahimi komple bilgisayarın kendisiyle ilgili bir sıkıntısı olabilir.
Eğer yapabiliyorsanız; anakart üzerinde de onboard ekran kartı varsa, mevcut ekran kartını söküp, onboard ekran kartı üzerinden bilgisayarı monitöre bağlayıp, deneyin. Bunu yaptığınızda görüntü alabiliyorsanız, sorununuz ekran kartından kaynaklıdır, alamıyorsanız sorun bilgisayarın kendisinden kaynaklanıyordur. Arkadaşınız bilgisayarı aldığı yerle iletişime geçsin.

Hocam sorun vga kablosunu kasada farklı yere takmamla düzeldi bu defa görüntü ekranı kaplamıyor

Geri