virüs programı önerileriniz

Kodla Büyü

pawofeagle

Seçkin Üye
Seçkin Üye
kullandığınız en kullanışlı ve iyi temizleyen virüs programı hangisi? ayrıca usbdeki virüsleri temizlemek için en etkili program hangisi hocalarım?

hocam şuana kadar 10 tane virüs programı denedim ve içlerinden en iyisinin avira antivirüs olduğunu tespit ettim. Eğer kullanmayı düşünüyorsanız suan 2012 türkçe sürümü kendi sitesinde var indirebilirsiniz.

AVG İnternet Security tek geçerim. Kullanımı kolay birçok özelliği içerisinde barındırıyor, ikide bir kara liste vs. uğraştırmıyor. Bence deneyin

Ne kadar yanlış olsa da dilimize yerleşti : Virüs Programı :)
Anti-virüs demek uzun geliyor.

pawofeagle' Alıntı:
kullandığınız en kullanışlı ve iyi temizleyen virüs programı hangisi? ayrıca usbdeki virüsleri temizlemek için en etkili program hangisi hocalarım?
..
hocam soruyu biraz genişletmeniz gerekir bence. FREE yada ÜCRETLİ olarak 2 ayrı program önerisi çıkacaktır zira.
..
ben evde KAV 2011 kullanıyorum. 3 kullanıcı için 50 lira verdim lisansa. düşündüğünüzde 18 lira 1 yıl için gayet makul bir ücret geldi ve düşünmeden verdim.

ama okuldaki öğretmen arkadaşlar antivirüs programı kurmamı istediklerinde kav kuramıyorum çünkü kara liste sorunu var. o yüzden başka arayışlara girince önce AVG Free kurmaya başladım. kurdum kurmasına ama içim hiç rahat değildi. biraz daha araynca Avira Premium Security Suite buldum. şimdi onu kuruyorum.
..
ama tekrar söyleyeyim kişisel tercihim KAV.

BaRBaRYaN' Alıntı:
pawofeagle' Alıntı:
..
hocam soruyu biraz genişletmeniz gerekir bence. FREE yada ÜCRETLİ olarak 2 ayrı program önerisi çıkacaktır zira.
..
ben evde KAV 2011 kullanıyorum. 3 kullanıcı için 50 lira verdim lisansa. düşündüğünüzde 18 lira 1 yıl için gayet makul bir ücret geldi ve düşünmeden verdim.

ama okuldaki öğretmen arkadaşlar antivirüs programı kurmamı istediklerinde kav kuramıyorum çünkü kara liste sorunu var. o yüzden başka arayışlara girince önce AVG Free kurmaya başladım. kurdum kurmasına ama içim hiç rahat değildi. biraz daha araynca Avira Premium Security Suite buldum. şimdi onu kuruyorum.
..
SAYIN HOCAM
KAV 2011 konusunda en üstün olduğunda hemfikirim.Haklısınız ama ortak bulmak kadar zor bişey yok.Millet sırf görüntü olsun diye bedava yada kırılmış ürün kullanıyor.

GRİNGO' Alıntı:
SAYIN HOCAM
KAV 2011 konusunda en üstün olduğunda hemfikirim.Haklısınız ama ortak bulmak kadar zor bişey yok.Millet sırf görüntü olsun diye bedava yada kırılmış ürün kullanıyor.
..
2 notebook + 1 netbook olunca ortak aramaya gerek kalmıyor hocam ;)

BaRBaRYaN' Alıntı:
pawofeagle' Alıntı:
..
..

..
Nesi var AVG nin, Avg internet Security çok başarılı bence

evde lisanslı kav ,süper... (3pc için 2yıllık toplam 140lira)
okulda lisanslı mcafee,süper...(ttnet sınırsız kullanıcılarına ücretsiz 1 yıllık hediyesi)
bimekste 20 lira kav 1 yıllık...
ve tavsiyem o ki, lisanslı bir antivirüs programı edinin arkadaşlar, virüs derdinden kurtulun...

Herhalde son 10 yıldır kasperky den başka bir anti virüs kullanmadım kişisel bilgisayarımda (son 1 yıldır lisanslı :) )

Ama çok kurup kaldırmışımdır. alışkanlık mı yaptı bilmiyorum ama çok şükür virüsle ilgili kişisel bilgisayarımda hiçbir ciddi sorun yaşamadım...

Bu kadar öneriden sonra kafan iyice karışmıştır bizde daha fazla karıştırmayalım beğendiğini yükle kullan. :D

tturkmen' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
okuldaki öğretmen arkadaşlar antivirüs programı kurmamı istediklerinde kav kuramıyorum çünkü kara liste sorunu var. o yüzden başka arayışlara girince önce AVG Free kurmaya başladım. kurdum kurmasına ama içim hiç rahat değildi. biraz daha araynca Avira Premium Security Suite buldum. şimdi onu kuruyorum.
..
...
ben başarısız demedim. bu şöyle bir his. "evden çıktıktan sonra kapıyı kitlersin ama 2 adım attıktan sonra acaba kitledim mi diye kendinden şüphe eder dönüp kapıyı kontrol edersin" işte AVG de benim için böyle.

BaRBaRYaN' Alıntı:
tturkmen' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
okuldaki öğretmen arkadaşlar antivirüs programı kurmamı istediklerinde kav kuramıyorum çünkü kara liste sorunu var. o yüzden başka arayışlara girince önce AVG Free kurmaya başladım. kurdum kurmasına ama içim hiç rahat değildi. biraz daha araynca Avira Premium Security Suite buldum. şimdi onu kuruyorum.
..
...
ben başarısız demedim. bu şöyle bir his. "evden çıktıktan sonra kapıyı kitlersin ama 2 adım attıktan sonra acaba kitledim mi diye kendinden şüphe eder dönüp kapıyı kontrol edersin" işte AVG de benim için böyle.
Önemli olanda zaten bu hissiyat.Şahsen bendeki bu şüphe KAV kullanmayan tüm sistemlerde mevcut.
Her ne kadar AV istatistikleri başka veriler versede , başımıza gelenlerden sonra sadece KAV a güvenirim.

tturkmen' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
..
...

ben de 2 sene önce lisansla falan uğraşmayayım diye avg kullanmaya başladım. Bir virüs bulaştı AVG programfiles taki tüm exe dosyalarını silince sistem alt-üst oldu. Ben de KAV a geçiş yaptım 2 senedir rahatım.

en iyisini söyliyim mi hiç birini kullanmamak tek kullanacağın combofix ve usb security programı olmalı bilgisayarlardakş esas virüsler antivirüs programlarıdır :D

Geri