Virüs Programı Doyaları Sildi

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar avastta tarama yaparken bulduğu virüsleri karantinaya taşı dedik, sonrasında bazı dosyaların eksik olduğunu gördüm... O dosyaları geri getirmenin bir yolu var mı acaba...

recovery maneger programları bu işi görüyor. dısyaya göre de dğişir her dosyayı geri getiremiyor fakat 3-4 mb lık dosyaları vuluyor. ve kurtarıyor

trbl' Alıntı:
recovery maneger programları bu işi görüyor. dısyaya göre de dğişir her dosyayı geri getiremiyor fakat 3-4 mb lık dosyaları vuluyor. ve kurtarıyor
denedim ama bulduğu dosya exe uzantılı(aslı pdf) oluyor ve açmıyor.... neyse teşekkür ediyorum...

geçenlerde benim de başıma geldi. virüs programı sildi zannettim dosyalar görünmüyordu ama içindi duruyormuş. flaş bellek hala dolu görünüyordu sonra winrarla flaşı açtım dosyalarımı aldım.

Avast'ın en kötü yanı zaten bu dosyada virüs bulursa dosyadan virüsü silmek yerine dosyanın tamamını siliyor. Ben bu yüzden yıllardan beridir Avast'ı kullanmıyorum.

Hocam o silinenler virüstür büyük ihtimalle. Sizin silindiğini sandığınız klasörler, dosyalar virüs tarafından gizlenmiştir büyük ihtimalle. virüs sizin kendi klasörlerinizi gizleyip, onların yerine görünümü aynı, ama aslında exe uzantılı program olan kendi kodlarını yazmıştır.

Şu işlemi uygulayın eğer benim dediğim gibi ise dosyalarınız geri gelecektir.

başlat > çalıştır > cmd enter
komut istemine geçtik
cd\
kök dizine geçtik
x:
x isimli sürücüye geçtik(x yerine dosyalarınızın kaybolduğu sürücü harfini yazın)
attrib -h -s * /d /s
(sürücüdeki tüm dosyaların sistem, gizlilik özelliğini kaldırdık)

Aslında attrib komutunu uygulamadan önce
cd klasör (klasör yerine sizin kaybolan dosyaların bulunduğu klasörün ismi) girerek tüm sürücüdeki dosyalar yerine, sadece o klasör ve altındaki klasördeki dosyaların ve klasörlerin gizlilik ve sistem özelliğini kaldırsanız daha iyi olur ama yolunu bilmediğim için ben yazmadım

sregy' Alıntı:
geçenlerde benim de başıma geldi. virüs programı sildi zannettim dosyalar görünmüyordu ama içindi duruyormuş. flaş bellek hala dolu görünüyordu sonra winrarla flaşı açtım dosyalarımı aldım.
bende de aynı durum var flash dolu gözükmekte ama göstermiyor dosta da baktım ama winrar ile açmadım. dosyalar gizli değil....

Geri