Virüslerle başım belada (F1)!

Kodla Büyü

iskender

Aktif Üye
Arkadaşlar okulun öğretmenler odasında bir bilgisayarımız ve malesef bir de yazıcımız var. Sağolsun okulumuz öğremenleri dışarda kırtasiyelerden kendi bilgisayarlarından ve daha nice bilgisayarlardan... flashlarına bulaşan birbirinden farklı ve bilgisayarın performansını altüst eden virüsleri flash bellekleri aracılığıyla bilgisayara bulaştırıp problemi okulun formatör öğretmeninde arıyorlar. Ki gereken cevabı veriyorum o açıdan sıkıntım yok. Dolayısıyla...
Sık sık ghost atmaktan yoruldum, flash bellegi taktığımız anda otomatik tarayacak ve birçok virüsü yakalayan gelişmiş antivürüs programına ihtiyacım var, kullandığınız, önerebileceginiz ya da duyduğunuz antivirüs programı var mı? Antivir kullanıyorum ama hiç başarılı değil.
Teşekkürler..

usb guard diye bir program var kullanmanı tavsiye ederim flash bellek takılır takılmaz tarıyor.

Maalesef o programlar işe yaramıyor, neden derseniz kaç kez uyarmama rağmen sevgili öğretmenlerim virüsleri bulduğunu bildiren pencerede "sil" e basacaklarına kapatıveriyorlar çarpısından. En iyisi deep freeze tarzı bir program.

snotra' Alıntı:
Maalesef o programlar işe yaramıyor, neden derseniz kaç kez uyarmama rağmen sevgili öğretmenlerim virüsleri bulduğunu bildiren pencerede "sil" e basacaklarına kapatıveriyorlar çarpısından. En iyisi deep freeze tarzı bir program.
hocama katılıyorum. ben ikinci dönemin başında temiz bir windows kurup hocaların kullanabileceği akla gelen ne kadar program varsa yükledim sonrada deep freeze kurdum ve toplantıda hocalara herkes 15 tl verip kendine 4gb flash bellek alsın, yazılınız projeniz performansınız neyininz varsa içine atın sonra bana gelip vay efendim dosyalarım yok olmuş ben burada kaydetmiştim demeyin çünkü bilgisayar her kapanıp açılmada kendisini sıfırlayacak dedim. 4 aydır kafam o kadar rahat ki, ilk günkü gibi hala 20 kişinin ortak kullanımındaki bilgisayar

usb disk temizleyici programlardan önce otomatik disk çalıştırma özelliğini kapatmanızı öneririm...

çalıştıra gpedit.msc yazın ve gelen ekranda kullanıcı yapılandırması/yönetim şablonları/sistem üzerine tıklayın. sağ tarafta otomatik çalıştır özelliğini kapat seçeneğine çift tıklayın. yeni açılan pencerede etkin seçeneğini seçerek CD-ROM yazan yerden tüm diskleri seçin...

hocam deepfreeze bas gitsin c ye kaydedenlerede banane kardeşim kaydetmeyin dersin olur biter....

Bence drive vaccine pc restore veya deepfreeze kurun. d sürücüsüne de kendi adlarına klasör açın dosyalarını oraya kaydetsinler
ben aynen böyle yaptım, avira kurdum ve ayarlarını en hasasa getirdim hangi dosyada tehdit varsa engelliyor

Geri