Virut diye bir bela??? Combofix de çözmedi

Kodla Büyü

ereneren55

Aktif Üye
Arkadaşlar idare bilgisayarına canı sıkılan flash belleğini takınca bilgisayara sonunda kafayı yedi
Bütün sorunları combofix le hallettiğim için pekde kafaya takmıyordum ama galiba bu sefer combofix de karizmayı çizdirdi. Virut diye bir belayla boğuşuyorum belki saçmadır bu söylediğim ama sanırım temizleme yapabileceğim sayfaları bile açtırmıyor bu bela. Bu belaya bulaşıp yakasını kurtabilen var mı???

Karşılaşmadım ama nette şöyle bir sayfa var:
Sayfanın Türkçe'si;

Bu aracı W32.Virut.CF ve enfeksiyonları kaldırmak için tasarlanmıştır
Önemli: Bu temizleme aracı güvenli modda çalıştırılması gerekir.

Eğer bir ağ üzerindeyseniz ya da DSL veya kablo modem gibi internet için tam zamanlı bir bağlantı var, ağ ve Internet bilgisayar bağlantısını kesin. Devre dışı bırakmak veya parola, dosya paylaşımı korumak ya da paylaşılan dosyalar ağa veya Internet'e bilgisayarları yeniden bağlamadan önce, Salt Okunur olarak ayarlanır.

Eğer önce tüm hisselerini devre dışı olduğundan veya Salt Okunur ayarlandığından emin olun, bir ağdan bir enfeksiyon çıkarmak.

W32.Virut Removal Tool Novell NetWare sunucuları üzerinde yürütülecek tasarlanmamıştır. öncelikle, güncel virüs tanımlarına sahip olduğundan emin olun, bir NetWare sunucusuna bu tehdit kaldırın ve bir tam sistem Symantec antivirüs ürünleri ile tarama çalıştırmak için.

Kullanımı:
ağ yöneticileri için Not: Eğer MS Exchange 2000 Server kullanıyorsanız, size Dışlama anahtarıyla, komut satırından aracı çalıştırarak tarama M sürücü hariç öneririz.

· Tüm çalışan programları kapatın.
· Size ya da bir ağ üzerinde iseniz Internet'e tam zamanlı bir bağlantı varsa, ağ ve Internet bilgisayar bağlantısını kesin.
Eğer · Sistem Geri Yükleme kapatın, Windows Me veya XP yayınlanıyor.
· Bulun İndirdiğiniz dosya.
· Çift-kaldırma aracı başlatmak için FixVirut.com dosyasını çift tıklatın.
· Başlat işlemini başlatmak için tıklatın ve sonra aracı çalıştırmak için izin verir.
Bilgisayarınızı yeniden başlatın ·.
° sistem temiz olduğundan emin olmak için tekrar temizleme aracı çalıştırın.
Eğer · Windows Me / XP, daha sonra yeniden etkinleştirin Sistem Geri Yükleme yayınlanıyor.
· Size bir ağ üzerinde iseniz ya da internete tam zamanlı bir bağlantı varsa, ağ veya Internet bağlantısı için bilgisayar bağlayın.

NOT: aracını çalıştırdığınızda, ya da yok, ne de tehdit kaldırmak için Güvenli modda bilgisayarınızı yeniden başlatın ve aracı yeniden çalıştırmak görünen herhangi bir sorun var.

takım çalışması tamamlanmıştır zaman, tehdit bilgisayarınıza bulaşmış olup olmadığını belirten bir mesaj göreceksiniz. Araç görüntüler sonuçları aşağıdakine benzer:
of · Toplam sayısı Taranan dosyaların
silinen dosyaların · sayısı
tamir dosyaları · sayısı
sonlandırılmış viral süreçlerin · sayısı
sabit kayıt defteri girdilerini · sayısı

Ne takım yok
Temizleme Aracı şunları yapar:
Sona erer ve ilgili süreçler
Siler ilişkili dosyaları
Onarımlar virüslü dosyaları
Siler kayıt defteri değerlerini tehdit tarafından eklenmiş

Anahtarları
Aşağıdaki anahtarları ağ yöneticileri tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır:
/ / / H, YARDIM?
Görüntüler yardım mesajı.
/ NOFIXREG
kayıt onarım (Biz bu anahtarı kullanmanızı tavsiye etmiyoruz) devre dışı bırakır.
/ SILENT / S
sessiz modu etkinleştirir.
/ LOG = [PATH NAME]
[PATH NAME] hangi aracının çıkış saklamak için yere bir günlük dosyası oluşturur. Varsayılan olarak, bu anahtar, temizleme aracı idam edildi aynı klasörde günlük dosyası, FixVirut.log oluşturur.
/ Haritalı
Taramaları eşlenen ağ sürücüleri. (Biz bu anahtarı kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Aşağıdaki Not bakınız.)
START
Güçleri aracı hemen taramayı başlatmak için.
/ = [PATH] HARİÇ
tarama belirtilen [PATH] hariçtir. (Biz bu anahtarı kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Aşağıdaki Not bakınız.)
/ NOCANCEL
Temizleme aracı özelliğini iptal devre dışı bırakır.
/ NOFILESCAN
Engeller dosya sisteminin tarama.
/ NOVULNCHECK
Devre dışı bırakır yamasız dosyaları kontrol.

Link bu: http://www.softpedia.com/get/Antivirus/ ... Tool.shtml

Ayrıca google amcaya "virut removal" yazınca birçok temizleme aracı çıkıyor.

ereneren55' Alıntı:
Hocam bu sayfayı bulmuştum ama program inmiyor%99 da kalıyor
hocam %99 da kalıyorsa muhtemelen sizin antivirüs programı engelliyor olabilir. bence bide antivirüs programını devre dışı bırakıp indirmeyi deneyin.

bende bi tane ekliyorum . Geçenlerde karşıma çıktı o virüs.

Ekli dosyalar

• rmvirut.zip
    1.5 MB · Görüntüleme: 67
Hocam flashtan çalışna herhangi bir antivirus programını dene sorunun çözülecektir. bilgisayar çalışmadığı için virusun eli kolu bağlanıyor

Yardımlar için teşekkürler yarın sabah deneyecem bakalım inşallah bi çözüme ulaşırım

umarım işe yarar aslına bakarsanız okula bu kadar sıkıntı oluşturan yazılımların nasıl bulaştığını çok merak ediyorum meb hattı kullanılıyor sonuçta..
flash bellek var elimde ve aygıt tanınmadı diyor ısrarla deniyorum ama tanınmadı diyor yazılımını da güncelleştiyorum ama yine olmuyor

ereneren55' Alıntı:
Yardımlar için teşekkürler yarın sabah deneyecem bakalım inşallah bi çözüme ulaşırım
hocm bari çözüp çözmediğinizi yazsa idiniz milletde hangi programdan faydalanacağını bilirdi.

arslan_1905' Alıntı:
umarım işe yarar aslına bakarsanız okula bu kadar sıkıntı oluşturan yazılımların nasıl bulaştığını çok merak ediyorum meb hattı kullanılıyor sonuçta..
flash bellek var elimde ve aygıt tanınmadı diyor ısrarla deniyorum ama tanınmadı diyor yazılımını da güncelleştiyorum ama yine olmuyor

evden getirilen flash bellekleri takarak tabi ki. Flash bellek birden fazla aygıtta tanınmıyorsa çok da üzerine gitmenin anlamı yoktur. Geçmiş olsun.

Geri